Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Indiana Jones kilka rzeczy
#46
spoko Maciek, już zamówiłem na best of pinball ;-)
Odpowiedz
#47
To ja mam bonusowe pytanie - czy zamiast bezpiecznika np. 3A mozna dac 3,15A czy roznice pradu rzedu 5% to juz jest ryzyko sfajczenia? Pytam, bo w moich skleach z elektronika nie mieli zwlocznych 3A, maja 3,15A. Do tego maja te takie ceramiczne - zakldam ze akurat to nie jest problemem?
Odpowiedz
#48
Ja bym wkladal Smile
Mezik
Odpowiedz
#49
Jak będziesz zmieniać bezpiecznik to zwróć uwagę czy to jest szybki czy zwłoczny.Te 0,15A to raczej nie robi różnicy.Bezpieczniki szybkie zabezpieczają delikatną elektronikę a zwłoczne cewki i żarówki.
Odpowiedz
#50
dinio napisał(a):Jak będziesz zmieniać bezpiecznik to zwróć uwagę czy to jest szybki czy zwłoczny.Te 0,15A to raczej nie robi różnicy.Bezpieczniki szybkie zabezpieczają delikatną elektronikę a zwłoczne cewki i żarówki.
Podtrzymuję tę wypowiedź w całości.
I'm not totally useless. I can be used as a bad example.
Odpowiedz
#51
To tak jeszcze dla tych co nie wiedzą zwłoczny bezp. to taki gdzie w szklanej rurce jest zwykły,prosty drut a w szybkim to przeważnie ten drut występuje razem ze sprężynką lub jest zasypany piaskiem no i oczywiście mają swoje oznaczenia.
Odpowiedz
#52
dinio napisał(a):To tak jeszcze dla tych co nie wiedzą zwłoczny bezp. to taki gdzie w szklanej rurce jest zwykły,prosty drut a zwłoczny to przeważnie ten drut występuje razem ze sprężynką lub jest zasypany piaskiem no i oczywiście mają swoje oznaczenia.
Przeczytaj, co napisałeś i użyj opcji "edytuj", bo czynisz lekkie zamieszanie.
I'm not totally useless. I can be used as a bad example.
Odpowiedz
#53
A co może być za usterka w wyświetlaczu że pali bezpiecznik???
Odpowiedz
#54
mucha napisał(a):A co może być za usterka w wyświetlaczu że pali bezpiecznik???



Może głupawa podpowiedz z mojej strony ale na schemacie montazowym płytki wyświetlaczy znajdują się dwa duże kondensatory C7 oraz C4 ja bym je sprawdził czy nie mają zwarki.
Odpowiedz
#55
Leszek, tylko że na jednym wyświetlaczu jest wszystko OK, a na drugim od razu pali bezpiecznik, dlatego wg mnie najbardziej prawdopodobne jest że winny jest wyświetlacz
tym bardziej że zamieniłem też płytki
Odpowiedz
#56
Kurde, powinienem byl zapytac w osobnym watku, a tak to pomogl nawet nie klikne Wink Nex? Big Grin A moze szukasz mdoeratora do pomocy.
Odpowiedz
#57
a taki błędzik wyskakuję,


Załączone pliki Miniatury
   
Odpowiedz
#58
co do opto w magazynku, to nie działa przy piętej kuli, zmieniłem led i fototranzystor (takie jakie podał Pinball Wizard) i dalej nie widzi. Undecided
Odpowiedz
#59
Uszkodzenie możesz mieć na płycie.
Musisz sobie znaleźć switch matrix w instrukcji i tam sprawdzasz sobie kolory kabli odpowiadających dokładnie za ten switch. Potem ściągasz wtyczki i kabelkiem zwierasz te dwa piny. Jak się w teście odezwie twój uszkodzony switch to na płycie jest ok.
Ten piny powinno się chyba przez diodę stykać ale ja robiłem to bez diody.

Edyta:
Ale jak Ci nie działa tylko jeden switch to raczej nie jest to problem na płycie.
Odpowiedz
#60
dwie płytki odkręcone, ale podłączone.
Test latarką, odbiornik działa, ale jak przykładam po kolei ledy z drugiej płytki to już nie widzi. Undecided
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości