Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Maszyna Kierownica do gry Arcade Hantarex
#6
kris52 post_id=35354 time=1577534337 user_id=497 napisał(a):Hantarex to nie jest żadna podróbka tylko producent monitorów. Program to chyba jest botleg out run. Obraz na zdjęciach jest bardzo jasny
i nie widzę czy jest pikseloza (od programy) czy zerwana synchronizacja (od elektroniki monitora). Do prostych rzeczy które możesz zrobić to:
Wszystkie czynności wykonujemy na automacie odłączonym od sieci.
1) rozłączyć i połączyć ponownie złącza taśmowe łączące poszczególne płyty pcb (czasami nie kontaktują)
2) z boku programu złącza z grubymi przewodami o kolorze czerwonym i czarnym ( zasilanie 5V) rozłączyć i ponownie połaczyć.

Na załączonym automacie moższ jeszcze zmierzyć napięcie od strony programu na złączu z boku programu gdzie wchodzą grube przewody czerwone
oraz czarne powinno być około 5V z tolerancją +- 100mV. Reglacja tego napięcia jest na zasilaczu na górze czarne pokrętło https://www.google.com/search?client=fir...wer+supply

Dzięki, Kris nakierowałeś mnie z tą sychronizacją. I Zasilacz Hantarex. Pokręciłem troszkę tym czarnym pokrętłem. I na kilka sekund wskoczyło, i znów zniknęło. Wcześniej rozebrałem wszystkie taśmy z płyty. I przeczyściłem spirytusem-preparatem. Oraz pamięci rom. Efekt bez zmian.
Zacząłem mierzyć te wtyczki wystające z boku płyty. Ale nie wiem czy robiłem to prawidłowo. I tu prośba Kriś, jak byś mi jeszcze na spokojnie wytłumaczył jak to zrobić.
Bo tak jak na pokazanym zdjęciu, przykładałem tam gdzie czarna strzałka masę multimetru. A gdzie czerwona strzałka czerwony wskaźnik multimetru. I pokazywało na wszystkich kabelkach w granicach 1v.
Mimo wszystko jak nimi zacząłem ruszać. I znów kręcić tym czarnym pokrętłem przy zasilaczu Hantarex.
Gra ożyła. I znów działa. Za co ślicznie Kris52 dziękuję !

Jak byś mógł na tym obrazku zaznaczyć czy do dobrych punktów mierzyłem. Bo morze bym musiał jeszcze jakoś napięcia jednak doprecyzować?

https://iv.pl/image/GrqCNIO
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości