Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
The Getaway - małe problemy
#16
Przepraszam za zamieszanie oczywiście pisałem o moim Cybernaucie.
Odpowiedz
#17
Radsson napisał(a):Przepraszam za zamieszanie oczywiście pisałem o moim Cybernaucie.
Wszystko jasne. Warto tutaj dodać, że w przedfliptronikach sterowanie łapkami opierało się na innych zasadach - główna różnica polega na tym, że EOS'y przy podniesionej łapce się OTWIERAJĄ a we fliptronikach ZAMYKAJĄ. Niesprawność EOS'ów we fliptronikach nie skutkuje gwałtowną awarią i dysfunkcją łapek. W satrszych maszynach pogorszony styk (wypalone lub zanieczyszczone platynki) powodował osłabiebnie łapek, sklejenie styków powodowało szybkie przegrzanie cewki do jej spalenia włącznie. Stosowanie jakichkolwiek lubrykatów (np WD-40) na stykach wzmagało iskrzenie a co za tym idzie szybsze ich wypalanie. Żywotność tungstenowych platynek wydatnie przedłuża ich regularne staranne czyszczenie za pomocą paska brystolu nasączonego izopropanolem. Żadnych preparatów pokrywających styki tłustą warstwą!! Wsuwamy taki pasek pomiędzy styki i lekko ściskając palcami jednej ręki (tak, aby brystol przesuwał się z wyraźnym oporem) drugą ręką przesuwamy pasek "wte i nazad" aż styki przestaną go brudzić. To samo robimy ze stykami przy przyciskach załączających łapki. Żadnych papierów ściernych ani pilników chyba, że już się sople utworzyły i styki się sklejają, ale to jest sygnał, aby pomysleć o szybkiej ich wymianie.
I'm not totally useless. I can be used as a bad example.
Odpowiedz
#18
Panowie bardzo dziękuję za zaangażowanie się w rozwiązanie mojego problemu. Jestem tu nowy i jest to bardzo budujące, że tyle osób chce pomóc.
Raz jeszcze bardziej dokładnie opisze mój problem. Getawaya mam od 2-3 tygodni. Na początku było wszystko super. Z czasem po 4-5 godzinach eksploatacji lewa łapka zaczęła słabnąć i zatrzymywać się w górnej pozycji, żeby ją odblokować muszę poruszyć prawą. Za obserwowałem, że również KickBack nie wybija bili z taką siła jak na początku. Teraz nie zawsze dolatuje do „Burn Rubber”. Wcześniej wybijało go z taką siłą, że Burn Rubber nie zawsze ją był w stanie złapać.
Z wcześniejszych postów wynika, żeby przeczyścić styki np. roztworem alkoholu i nie używać żadnych ostrych narzędzi i innych smarowideł.
Spróbuje i dam znać o efektach.
The Getaway
Odpowiedz
#19
maagg napisał(a):...Z wcześniejszych postów wynika, żeby przeczyścić styki np. roztworem alkoholu i nie używać żadnych ostrych narzędzi i innych smarowideł.
Spróbuje i dam znać o efektach.
Chyba jednak nie przyczytałeś wszystkiego uważnie. Mój pierwszy post był wskazówką, gdzie zacząć szukać rozwiązania problemu. Kolejne posty były wywołane dywagacjami na temat różnic w konstrukcji łapek i nie dotyczą Twojej maszyny.
maagg napisał(a):...Za obserwowałem, że również KickBack nie wybija bili z taką siła jak na początku. Teraz nie zawsze dolatuje do „Burn Rubber”. Wcześniej wybijało go z taką siłą, że Burn Rubber nie zawsze ją był w stanie złapać...
Skoro słabną inne cewki również, to przyczyny szukać należy w sekcji zasilacza na Power Driver Board w Backbox'ie (prawa strona płyty u góry oraz górna krawędź). Możliwe, że znajdziesz tam przypalone (zabrązowione) złączki doprowadzające przewody do płyty, lub inne objawy złego styku.
I'm not totally useless. I can be used as a bad example.
Odpowiedz
#20
Wypiąłem i wpiąłem kilkukrotnie wszystkie złączki. Nic to nie dało. Jedna z nich jest przegrzana (zbrązowiała) J101.


Załączone pliki Miniatury
   
The Getaway
Odpowiedz
#21
maagg napisał(a):Wypiąłem i wpiąłem kilkukrotnie wszystkie złączki. Nic to nie dało. Jedna z nich jest przegrzana (zbrązowiała) J101.
To wróży rychłe problemy typu spontaniczny reset. Dwa górne piny złączki J101 doprowadzają napięcie dla zasilacza +5 V, które to napięcie zasila procesor (i nie tylko). Obejrzyj złączki J106 do J108 - one doprowadzają napięcie do cewek (i flasherów). Warto sprawdzić, czy bezpieczniki siedzą sztywno w oprawkach. Problem wydaje się być trywialny, ale spotkałem się nierzadko z bezpiecznikami produkowanymi w Europie, których średnica wynosi 6 mm a nie 6,3 mm jak u jankesów. Taki bezpiecznik nie zapewnia dobrego połączenia z oprawką. Podejrzany może być również mostek BR3.
I'm not totally useless. I can be used as a bad example.
Odpowiedz
#22
Złączki J106 i J107 wyglądają OK. Pod gniazdo J108 nic nie jest podłączone. Bezpieczniki oryginalne są sygnowane Mexico, a nowe ELU. Wszystkie siedzą w gniazdach bardzo ciasno - bez podważenia śrubokrętem nie do wyjęcia.


Załączone pliki Miniatury
   
The Getaway
Odpowiedz
#23
Bez pomiarów do niczego zatem nie dojdziemy. Jeżeli masz miernik, to podłącz go jako woltomierz pomiędzy masę a punkt TP6 opisany jako 50V. Prawdopodobnie pomiar wykaże napięcie rzędu 70 V, ale nie martw się tym. Gorzej, jesli w trakcie grania napięcie zacznie spadać w chwili, gdy zaobserwujesz słabnięcie cewek. Ale o tym po pomiarach.
I'm not totally useless. I can be used as a bad example.
Odpowiedz
#24
Niestety nie mam miernika w domu. Jutro przyniosę z pracy. Dziękuje za pomoc.
The Getaway
Odpowiedz
#25
Mam pytanie dotyczące bezpieczników. Które wybrać :

http://www.pinballcenter.eu/catalog/fuse...ge=english

tu jest ich 60 szt za 11,40 Euro


czy

http://www.bestofpinball.de/catalog/prod...ts_id/4569

a tu 30 szt. za 9,49 Euro

Na bestofbinball twierdzą, że ich są dedykowane.
The Getaway
Odpowiedz
#26
maagg napisał(a):Mam pytanie dotyczące bezpieczników. Które wybrać :

http://www.pinballcenter.eu/catalog/fuse...ge=english

tu jest ich 60 szt za 11,40 Euro


czy

http://www.bestofpinball.de/catalog/prod...ts_id/4569

a tu 30 szt. za 9,49 Euro

Na bestofbinball twierdzą, że ich są dedykowane.

Kupowanie w zestawie nie jest optymalnym rozwiązaniem, bo większość z nich się nie przepala. Poza tym w zestawie masz wyliczone do sztuki, a co, jeśli spali się jeden? Kupisz nowy cały zestaw? Ja kupuję tutaj i tylko te, które potrzebuję.
I'm not totally useless. I can be used as a bad example.
Odpowiedz
#27
Witam.

Dokonałem pomiarów. Miernik ustawiony na woltomierz - prąd zmienny.

Pomiar w punkcie TP6 50V + obudowa (masa) = 160 - 161.

Po naciśnięciu lewej łapki (tej słabej) spada do 159.

Proszę o interpretację tych moich pomiarów.
The Getaway
Odpowiedz
#28
Błędne ustawienie miernika - powinno być: pomiar napięcia stałego. Wynik całkowicie niezrozumiały, nie możliwe jest tam wystąpienie napięcia przemiennego o takiej wartości. Prawdopodobnie niewłaściwy odczyt.
I'm not totally useless. I can be used as a bad example.
Odpowiedz
#29
Przepraszam za źle ustawiony miernik.
Pomiar w TP6 to 70V przy naciśnięciu słabej łapki spada do 69.50 -69.90V to raczej minimalny spadek.
The Getaway
Odpowiedz
#30
To zdejmuje podejrzenia z sekcji zasilacza. Trzeba szukać dalej idąc centymetr po centymetrze od zasilacza do cewki. Warto by zmierzyć napięcie na samej cewce. Jeśli jest takie, jak na zasilaczu (+/- 5 V), to podejrzenie pada na cewkę.
I'm not totally useless. I can be used as a bad example.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości