Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Problem z wyswietlaczem sys11
#16
Nadal nie będę się upierał, że za segment r' czyli segment dolnego wyśw. odpowiada U42(8). Piszę to na podstawie schematu np. Rollergames. Pragnę w ten sposób zakończyć te dyskusję.
mizet102
Odpowiedz
#17
I wszystko jasne, Rollergames to sys11B, Diner to sys11A. Jak widać są rozbieżności, więc nie ma powodu abyś się napinał.

EDIT

Jest jeszcze jedno - segment r i segment r', więc obaj mieliśmy rację.

EDIT

Cofam to, co powiedziałem o rozbieżnościach: akurat w tym fragmencie schematu rozbieżności nie ma.
I'm not totally useless. I can be used as a bad example.
Odpowiedz
#18
OK OK Tu nie chodzi o rację tylko o pomoc koledze mezik a Ten zaprezentował nam problem dolnego wyśw.
mizet102
Odpowiedz
#19
mezik napisał(a):...Dodm jeszcze ze ktos ucial 2 nozke z lewej (wyswietlacza) i zlutowal to drutem do 10 nozki z prawej.
Taki mostek widać na schemacie, więc to raczej jest OK.

mizet102 napisał(a):...OK OK Tu nie chodzi o rację tylko o pomoc koledze mezik a Ten zaprezentował nam problem dolnego wyśw.
Słusznie. Nie wczytując się zbyt dokładnie szukałem na schemacie segmentu r, tak jak mezik napisał w swym poście:
mezik napisał(a):Na wyswietlaczu nie swieca sie segmenty "r"
a powinienem szukać segmentu r'.
I'm not totally useless. I can be used as a bad example.
Odpowiedz
#20
Moj blad w sumie ze chodzilo mi o r'. Wymienie te 6821 od dzwieku i od grafiki i zobacze co bedzie dalej. Juz wylutowane. Juz ktos to kiedys wymienial, szkoda ze nie wstawil koszyczka, podstawki czy jak to sie tam fachowo nazywa. Jak dostane uklady i wsadze dam znac.
Mezik
Odpowiedz
#21
Jeśli możesz, to koniecznie wstaw podstawkę, tylko nie oszczędzaj - niech będzie dobrej jakości.
I'm not totally useless. I can be used as a bad example.
Odpowiedz
#22
A co to jest za element na cpu z literka B? Jakis kondensator? Bo jakos nie moge go odszukac
jakies avx 103 zij 902? dobrze widze ?
Mezik
Odpowiedz
#23
Kondensator odsprzęgający zasilanie - monolityczny 100 nF na 50(?) V.
I'm not totally useless. I can be used as a bad example.
Odpowiedz
#24
Jest to kondensatorek o wartości 10 nF. Masz ich na tej płycie dziesiątki sztuk.
mizet102
Odpowiedz
#25
Mam jakies inne kondensatory na plycie Data Easta. Tez jest ich pelno wiec pewnie pelnia takia sama role a nazywaja die hx 980 7k5u 104m czy cos takiego. Moge takiego uzyc zamiast tamtego?
Mezik
Odpowiedz
#26
możesz a też nic się nie stanie jak go na ten moment nie będzie
mizet102
Odpowiedz
#27
Faktycznie - 103 oznacza 10 nF. Natomias 104 to już 100 nF. Z punktu widzenia układu różnica nie ma znaczenia - możesz wstawić 104 zamiast 103.
I'm not totally useless. I can be used as a bad example.
Odpowiedz
#28
Czy na plytce od wyswietlacza D1 oraz D2 to sa diody zenera 1N4740A? Jesli pisze bzdury to podpowiedzcie co w sklepie mam kupic Smile
Ta dioda ma 10v 1w. Nie wiem czy jeszcze ma jakies parametry. Pytanie czy moge kupic jakas inna?(tej nie ma w moich sklepach) na przyklad 10v ale 5w?
Mezik
Odpowiedz
#29
Ze schematu wygląda, że D1 to dioda a D2 to zworka - nie mam płyty pod ręką więc nie mogę zweryfikować tego. Dioda to z pewnością dioda Zenera na 10 V i o mocy nie mniejszej, niż 1,3 W (wartość typoszeregu). Dioda o mocy 5 W to przesada, ale zadziała.
I'm not totally useless. I can be used as a bad example.
Odpowiedz
#30
[Obrazek: Z37b2uM.jpg]
Mezik
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości