Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Problem z wyswietlaczem sys11
#31
Jeśli to są dwie diody połączone w szereg, to każda z nich jest na napięcie 4,7 V a rozmiar wskazuje na moc 1,3 W. Masz podejrzenia, że są uszkodzone? Włącz układ i zmierz napięcie na każdej z nich multimetrem. Powinien wskazać około 4,7 V.
I'm not totally useless. I can be used as a bad example.
Odpowiedz
#32
Jedna dioda jest zwarta puszcza w obie strony.
Mezik
Odpowiedz
#33
No, to wiesz, co robić. :lol:
I'm not totally useless. I can be used as a bad example.
Odpowiedz
#34
Coś powoduje ze wyswietlacz niepotrzebnie przy 0 1 3 5 7 9 i niektorych literach zaswieca segment r'.
dodatkowo po przelozeniu wyswietlacza do innej maszyny na starcie wyskakuje info u42 blad (sprawdzilem w 2 maszynach)
wyswietlacze z innych maszyn dzialaj dobrze w naprawianej maszynie wiec problem tylko na samym wyswietlaczu jest.
[Obrazek: 10634324_10152655601239824_1176134893_n....936bec80c1]

[Obrazek: 10622348_10152655601344824_1879382573_n....eb492aa009]
Mezik
Odpowiedz
#35
A Ty wymieniałeś U42? Sprawdź (podmień) jeszcze taśmę. Jeśli taśma jest OK, to pozostaje U7 i ew. U20 na płycie wyświetlacza.
I'm not totally useless. I can be used as a bad example.
Odpowiedz
#36
tak wymeinilem uklad u42
jest tak jeszcze raz rozjasnei sytuacje
flipper Black Knight 2000
dziala z tymi / r' w niepotrzebnych miejscach
jak podpialem wyswietlacz z innej maszyny do black knight 2000 wszystko dziala prawidlowo.
wyswietlacz z BK2K podpiety do Dinera albo Bad Cats powoduje komunikat ze u42 fail.
tasmy tez podmienialem

a jak sprawdzic u20 ? czym gdzie co i jak przylozyc zeby co pokazalo Big Grin przy wlaczonym? podczas testu?
Mezik
Odpowiedz
#37
sprawdzilem u20 i u19 i inne u przy okazji w sposob opisany nizej

Testing the UDN7180/UDN6118 Chips and Score Glass for Shorts.
Both UDN chips are 18 pin chips. The four corner pins of the chips do *not* need to be tested (pins 1,9,10,18). But all the other pins can be tested. Repeat this test for each of the UDN6118 and UDN7180 chips:

1. Turn the game off.
2. Remove the high voltage power supply power connector (3J5 or 3J2, depending on which power supply the game has).
3. Put the DMM on the *diode* setting.
4. Connect the red DMM lead to ground.
5. Put the black DMM lead on each UDN pin 2 to pin 8.
6. A reading of .5 to .7 should be seen.
7. Put the black DMM lead on each UDN pin 11 to 17.
8. a NULL (no) reading should be seen!

wszystko wyglada prawidlowo.
nie bardzo wiem jak sprawdzic u7 ale łopatologicznie sprawdzalem nóżki z uziemieniem i porównywalemz innym dzialajacym wyswietlaczem i wskazania byly takie same

diode wymienilem

Sprawa zalatwiona !

wreszcie zlokalizowalem winowajca byl chip U8. mial zwarte nie wiem jak mial nozke 6 z 10
czyli:
dot' z r'
wylutowalem go wlutowalem gniazdo i z glupa sprawdzilem wylutowany chip i okazalo sie ze zwarcia juz nie ma! po wlozeniu go do gniazda zwarcia nie ma a wyswietlacz dziala jak nalezy.
8 godzin szukania ale sukces jest! Big Grin
Mezik
Odpowiedz
#38
Świetnie się spisałeś! A ja się znowu pomyliłem - pisałem o kostce U7 a miałem o U8. Pośpiech jest wskazany jedynie przy łapaniu pcheł...
:evil:
I'm not totally useless. I can be used as a bad example.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości