Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Cewka w data east buczy
#1
Jedna cewka od flippera jak EOS jest rozlaczony (czyli lapka podniosiona) strasznie buczy. Poza tym dziala ok moc jedt wszystko w jak najlepszym porzadku.
Mezik
Odpowiedz
#2
Podaj model maszyny (niech to będzie regułą przy zakładaniu wątka).
I'm not totally useless. I can be used as a bad example.
Odpowiedz
#3
Pinball Wizard napisał(a):(niech to będzie regułą przy zakładaniu wątka).
Bardzo dobry pomysł!
Odpowiedz
#4
Last action hero. Racja niech to bedzie regula.
Mezik
Odpowiedz
#5
W tej maszynie jest elektroniczne sterowanie łapek, coś jak Flipptronic Williams'a, a zatem EOS w pozycji podniesionej łapki powinien być zamknięty, a nie otwarty. Cewka może buczeć, ponieważ nie przechodzi w stan podtrzymania z powodu źle zamontowanego EOS'a i jest zasilana cały czas dużym prądem (napięciem). Po dłuższym czasie napewno się spali, szczególnie podczas trzymania kuli na łapce. Przyjrzyj się EOS'owi w drugiej łapce. Innym powodem buczenia może być jakiś luz w mocowaniu cewki, ale to mało prawdopodobne.
I'm not totally useless. I can be used as a bad example.
Odpowiedz
#6
Jesli zamkniecie EOSa na powodowac odciecie wysokiego napiecia to przy zamknietym cewka powinna byc bardzo slaba tak? Bo dziala na niskim 

[ Dodano: 2014-07-21, 14:38 ]
W last action hero EOS w pozycji lapek opuszczonych ma byc ZAMKNIETY. Sprawdzilem.
Mezik
Odpowiedz
#7
Skoro tak twierdzisz, to może tak jest. LAH, którego robiłem niedawno już pojechał, więc nie mogę potwierdzić tego. Co do słabnięcia cewki w stanie podtrzymania, to chyba oczywiste, że jest słabsza - można to sprawdzić próbując naciskać łapkę palcem. Powinna się w miarę lekko dać popchnąć w dół. Jeśli zaś idzie o to buczenie, to możliwe jest uszkodzenie na płytce sterującej łapkami. Przede wszystkim upewnij się, że łapka w górze daje się łatwo "oderwać" w dół. W wolnej chwili popatrzę dokładniej na schemat to potwierdzę jak mają działać EOS'y w LAH.

EDIT
Tak, EOS'y mają być zamknięte - na schemacie są opisane jako N. C. (normally closed). Odkąd Data East wprowadziło tzw "solid state flippers" (elektroniczne sterowanie łapkami) przestało stosować trójkońcówkowe (dwuuzwojeniowe) cewki i wprowadziło cewki z jednym uzwojeniem. Podtrzymanie realizowane jest niższym napięciem (8 V) niż uderzenie (50 V). Ale coś kombinowali z tą elektroniką i EOS'ami, bo w niektórych modelach w ogóle zrezygnowali z EOS'ów (np Hook, Royal Rumble) a w innych (LAH) kombinowali z przyporządkowaniem "cabinet switch" i EOS'ów do pinów na płytce. Pamiętam, że sporo się nagłowiłem, bo nie zgadzało się ze schematem. Tak czy owak, skoro cewka buczy, to na 90% coś nie gra z elektroniką. Prawdopodobnie "one shot timer" (generator impulsu) na układzie CD4093 działa nieprawidłowo. Obserwuj zachowanie diody LED na płytce - ona Ci powie, czy "one shot" działa prawidłowo. Po naciśnięciu przycisku łapki powina się zaświecić i zgasnąć. Jeśli świeci się tak długo jak długo trzymasz wciśnięty przycisk, to masz uszkodzenie zlokalizowane.


Załączone pliki Miniatury
   
I'm not totally useless. I can be used as a bad example.
Odpowiedz
#8
W rockim bulwinklu i friendsach nie mam EOS ALE W WWF Toyal Rumble mam EOS Smile
Buczenie wyeliminowanie. Byly jakies luzy na cewce.
Mezik
Odpowiedz
#9
A jednak... i dobrze :-)

W Royal Rumble owszem, są EOS'y przy dolnych łapkach. Górne nie mają.
I'm not totally useless. I can be used as a bad example.
Odpowiedz
#10
Ale ci z data east kombinowali Smile
Mezik
Odpowiedz
#11
mezik napisał(a):W rockim bulwinklu i friendsach nie mam EOS ALE W WWF Toyal Rumble mam EOS Smile
Buczenie wyeliminowanie. Byly jakies luzy na cewce.
A jak wyeliminowałeś te luzy na cewce? Wymieniałem jakieś elementy mocowania?
Lord of The Rings, Sinbad, The Avengers, Pinball Champ '82, Capt. Fantastic, Mata Hari, Grand Lizard, RoGo, Game of Thrones PM
Odpowiedz
#12
Okazalo sie ze brakuje takiejnpodkladki dociskajacej. Oprocz tego mocujac cewke czesto masz kilkumilimetrowa mozliwosc przesuniecie elementu dociskajacego cewke od tylu. Data east ma tenpodkladki a williams poprostu, trzeba ciasno skrecic

[ Dodano: 2014-07-22, 10:30 ]
Przez luzy na cewce rozumiem jej luzne umocowanie na elemencie mocujacym Smile
Mezik
Odpowiedz
#13
Pozbąć się paskudzctwa a zycie będzie fajniejsze .
Im większą mądrość posiadasz, tym z większą ilością debili musisz się użerać..

http://www.pinballowners.com/dr.diablo
Odpowiedz
#14
Diablo napisał(a):Pozbąć się paskudzctwa a zycie będzie fajniejsze .
Ale, że co? Ma się pozbyć cewek z flipperów? Wink
Odpowiedz
#15
Daty ma sie pozbyć Daty ,mniej Daty mniej problemów w życiu
Im większą mądrość posiadasz, tym z większą ilością debili musisz się użerać..

http://www.pinballowners.com/dr.diablo
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości