Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Cewka w data east buczy
#7
Skoro tak twierdzisz, to może tak jest. LAH, którego robiłem niedawno już pojechał, więc nie mogę potwierdzić tego. Co do słabnięcia cewki w stanie podtrzymania, to chyba oczywiste, że jest słabsza - można to sprawdzić próbując naciskać łapkę palcem. Powinna się w miarę lekko dać popchnąć w dół. Jeśli zaś idzie o to buczenie, to możliwe jest uszkodzenie na płytce sterującej łapkami. Przede wszystkim upewnij się, że łapka w górze daje się łatwo "oderwać" w dół. W wolnej chwili popatrzę dokładniej na schemat to potwierdzę jak mają działać EOS'y w LAH.

EDIT
Tak, EOS'y mają być zamknięte - na schemacie są opisane jako N. C. (normally closed). Odkąd Data East wprowadziło tzw "solid state flippers" (elektroniczne sterowanie łapkami) przestało stosować trójkońcówkowe (dwuuzwojeniowe) cewki i wprowadziło cewki z jednym uzwojeniem. Podtrzymanie realizowane jest niższym napięciem (8 V) niż uderzenie (50 V). Ale coś kombinowali z tą elektroniką i EOS'ami, bo w niektórych modelach w ogóle zrezygnowali z EOS'ów (np Hook, Royal Rumble) a w innych (LAH) kombinowali z przyporządkowaniem "cabinet switch" i EOS'ów do pinów na płytce. Pamiętam, że sporo się nagłowiłem, bo nie zgadzało się ze schematem. Tak czy owak, skoro cewka buczy, to na 90% coś nie gra z elektroniką. Prawdopodobnie "one shot timer" (generator impulsu) na układzie CD4093 działa nieprawidłowo. Obserwuj zachowanie diody LED na płytce - ona Ci powie, czy "one shot" działa prawidłowo. Po naciśnięciu przycisku łapki powina się zaświecić i zgasnąć. Jeśli świeci się tak długo jak długo trzymasz wciśnięty przycisk, to masz uszkodzenie zlokalizowane.


Załączone pliki Miniatury
   
I'm not totally useless. I can be used as a bad example.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości