Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Theatre of Magic - nie działa lewy magnes - spalony tranzys
#1
Kolejny problem w TOMie - nie działa lewy magnes, wywala co chwila bezpiecznik 3A - zamontowałem 5A i zaczął się palić Fliptronic (tak, wiem, zdolny jestem) Na szczęście chyba nic innego nie padło - locki, cewki, łapki itp. działają.

Dziwna sprawa, bo magnesy oba po lewej jak i po prawej stronie są nowe.

Macie jakieś pomysły co to może być? Płyta fliptronic była montowana nowa - bo stara też co chwila miała jakieś jazdy z lewą łapką.
IJ, POTC, Avatar, RS, RFM, AFM, MM, CV, ACDC BIBLE, X-MEN LE, MOPLE, SM, SHREK, LW, TOM, STLE, KISS LE, GOT LE, TAF
Odpowiedz
#2
Z tego, co piszesz, można wnioskować, że jednak cewka magnesu mimo, że nowa. Spróbuj je zamienić miejscami i POD ŻADNYM POZOREM NIE ZWIĘKSZAJ NOMINAŁU BEZPIECZNIKA!!!
I'm not totally useless. I can be used as a bad example.
Odpowiedz
#3
Powracam ze sprawą.
Dostałem informację, że płyta Fliptronic II ma jakieś problemy i trzeba tam zainstalować bezpiecznik 8A.

Czy Wizard może to jakoś potwierdzić. Podobno taki wątek był na Pinside.com ale nie mogę go odszukać.
IJ, POTC, Avatar, RS, RFM, AFM, MM, CV, ACDC BIBLE, X-MEN LE, MOPLE, SM, SHREK, LW, TOM, STLE, KISS LE, GOT LE, TAF
Odpowiedz
#4
może to Ci coś rozjaśni:

Pinballrepair napisał(a):Fliptronics I versus Fliptronics II.
The first Fliptronics system was used in Addams Family and is known as "Fliptronics-I". This was the *only* game that used this sytle Fliptronics circuit board. All games after Addams Family (including Addams Family Gold) use the "Fliptronics-II" circuit board. The differences between these two boards is minor. The main difference is the Fliptronics-II circuit board has an on-board 70 volt DC power supply for powering the flipper coils. The Fliptronics-I system uses a separate circuit board (mounted on the right middle side of the backbox) for supplying the 70 volt DC flipper power.

Since the Fliptronics-I system was only used in Addams Family, many people look for a spare Fliptronics-I circuit board (why I am not sure as this board is easy to repair). The thinking being the Fliptronics-I board was only used in Addams and is fairly rare and hard to find as a spare. The good news is that a Fliptronics-II board *will* fit and work without any modifications in an Addams Family (so there is no need to look for the rare Fliptronics-I board as a spare, as any Fliptronics-II board will work in Addams Family). Here is the connector mapping for the conversion from Fliptronics-I to Fliptronics-II for the Addams Family (thanks to M.McAndrew for this info). Note using a Fliptronic-II board in an Addams Family makes the game play *no* different than the original Fliptronic-I board.

Fliptronics II board:

Fliptronics-II J902 = Fliptronics-I J802
Fliptronics-II J905 = Fliptronics-I J805
Fliptronics-II J906 = Fliptronics-I J806
Fliptronics-II J904 = Fliptronics-I J804
Fliptronics-II J903 = Fliptronics-I J803 (ribbon cable)
Fliptronics-II connectors not used: J901, J907

Power Driver board (only pertaining to flipper power section):

J111 - Remove connector (disconnect) and do no use
J112 - Leave connector
J110 - Leave connector
J109 - Leave connector

Flipper Power Board board (small board, backbox middle right side):

J901 - Leave connector
J902 - Leave connector
J903 - Leave connector
A gdyby geje opanowały nasze dzieje, to skąd na świecie brały by się geje ???



http://www.pinballowners.com/jarnie
Odpowiedz
#5
Daniel.
jeśli wywal ci bezpiecznik na fliptroniku i juz widzisz podjarany tranzystor. i jeszcze chcesz włożyć 8Amperowy to spalisz dalej cały układ.Tranzystor już poszedł sie walić .
Czy Sobota czy Niedziela na/przy flipperch.



http://www.pinballowners.com/jacquesik
Odpowiedz
#6
Squall napisał(a):Czy Wizard może to jakoś potwierdzić. Podobno taki wątek był na Pinside.com ale nie mogę go odszukać.

Nie potwierdzam. W żadnej maszynie, jaka przeszła przez moje ręce nie zwiększałem żadnego bezpiecznika ponad fabryczny nominał nie tylko na płycie Fliptronics, ale na żadnej innej. Maszyna musi działać. Jeśli masz dostęp do innej płyty Fliptronics, to zamień je miejscami i wtedy dowiesz się gdzie jest problem. Jeśli nie masz, to pakuj w kartonik i przysyłaj.
I'm not totally useless. I can be used as a bad example.
Odpowiedz
#7
Wsadzić gwóżdż i po kłopocie :mrgreen:
Odpowiedz
#8
ADIMEX napisał(a):Wsadzić gwóżdż i po kłopocie :mrgreen:
Troll czy co? :-P
I'm not totally useless. I can be used as a bad example.
Odpowiedz
#9
Pinball Wizzard napisał(a):
ADIMEX napisał(a):Wsadzić gwóżdż i po kłopocie :mrgreen:
Troll czy co? :-P


To byłby gwóżdż do trumny
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości