Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
wylacza sie i zalacza po chwili
#1
problem jest taki,sprawilem sobie nowa maszynke,mianowicie Johnego Mnemonica Big Grin i jest taka sprawa ze podczas gry automatycznie sie wylacza i zaraz sie wlacza,na poczatku bylo jeszcze w miare znosnie bo dzialo sie to rzadko ale teraz te odstepy sa bardzo krotkie,praktycznie dzieje sie to co 10 sekund,gdzie moze lezec przyczyna takiego zachowania maszyny ??
Subaru Impreza WRX , Wersja Limitowana " UK 300"

Nr. 244 ,Chargespeed Body + PPP (Prodrive Performance Pack )
Odpowiedz
#2
Sprawdz czy napiecia na zasilaczu są ok - nie znam się za bardzo, ale szukałbym w kilku miejscach:
- zasilacz,
- jakiś kabelek na płytkach za transile nie do końca styka, więc to posprawdzaj,
- może jakaś śrubka robi gdzieś zwarki - też to sprawdz,
- bezpieczniki pewnie są dobre.

Ja w moim Revenge from mars też tak miałem - gra resetowała mi się co jakiś czas - wymieniłem świetlówkę na nowa i problem rozwiązany - okazało się, że świetłówki w tych maszynach strasznie zakłócają pracę maszyny i jak jest leciutko zużyta sprawa ze maszyna sie resetuje!

Jak problem rozwiązesz to daj znać i podziel się z innymi!
Pozdrawiam
Daniel
IJ, POTC, Avatar, RS, RFM, AFM, MM, CV, ACDC BIBLE, X-MEN LE, MOPLE, SM, SHREK, LW, TOM, STLE, KISS LE, GOT LE, TAF
Odpowiedz
#3
Problem restartu fliperow WPC jest bardzo zlozonym zagadnieniem. Ilosc czynnikow mogacych powodowac to zjawisko sprawia, ze rozwiazanie problemu na plaszczyznie forum jest praktycznie niemozliwe.
A gdyby geje opanowały nasze dzieje, to skąd na świecie brały by się geje ???



http://www.pinballowners.com/jarnie
Odpowiedz
#4
Jarek, ale nie chodzi nam tutaj o to, abyś pisał takie oczywiste oczywistości, ale o to by jakoś kogoś naprowadzić. Można wiele rzeczy wyeliminować, można w jakiś sposób naprowadzić, a jak masz jakieś doświadczenia w tym temacie to napisz.

Zajmie Ci to tylko 5 czy 10 minut, a przyda się też dla innych, bo będą to czytać, czy znajda w Googlu. Ja problem z Revengem znalazłem na angielskim forum i pomogło - możesz coś dodać od siebie Smile

Senkju Smile
IJ, POTC, Avatar, RS, RFM, AFM, MM, CV, ACDC BIBLE, X-MEN LE, MOPLE, SM, SHREK, LW, TOM, STLE, KISS LE, GOT LE, TAF
Odpowiedz
#5
ok spoko,jak nie dam rady sam to bede musial jakiegos speca kartoflarza Tongue do domu zciagnac Smile dam znac jak sie problem rozwiaze Smile
Subaru Impreza WRX , Wersja Limitowana " UK 300"

Nr. 244 ,Chargespeed Body + PPP (Prodrive Performance Pack )
Odpowiedz
#6
Nie zgadzam sie. Skomplikowanie problemu restartu WPC nie jest takie oczywiste: maszyna "tylko" sie wylacza i za chwile wlacza, czyli blahostka. Nic bardziej blednego. Mozna wytlumaczyc na forum jak dobrac zarowki, naprawic lapke, przylutowac cewke zgodnie z polaryzacja diod lub przepiac sie na wyzsze/nizsze napiecie na kostce.

Grzebanie w celu zlikwidowania restartu w WPC przez laika poskutkuje w 99% powaznym uszkodzeniem.

Strony pinrepair.com zostaly usuniete z sieci nie moge wiec nawet skierowac kolegi do lektury.

Jesli sie upierasz zacznij od zbadania wszystkich napiec. Poszukaj gdzie moga byc spadki a moga byc np. na przypalonych wtyczkach, "watowanych" bezpiecznikach itd.
A gdyby geje opanowały nasze dzieje, to skąd na świecie brały by się geje ???



http://www.pinballowners.com/jarnie
Odpowiedz
#7
Zdaje się, że na Lidze - Twilight Pawła też się wyłączał, prawda? Może Paweł coś napisze?
IJ, POTC, Avatar, RS, RFM, AFM, MM, CV, ACDC BIBLE, X-MEN LE, MOPLE, SM, SHREK, LW, TOM, STLE, KISS LE, GOT LE, TAF
Odpowiedz
#8
wyłączał się ale Andrzej wlutował coś nowego i przestał Smile Pytanie tylko co to było, jak się dowiem to napiszę
Odpowiedz
#9
u mnie nie raz Doctor Who, jak zimny to się wyłączy, ale jak jest już rozgrzany :-P to chodzi non stop :mrgreen:
Odpowiedz
#10
jutro albo pojutrze usterka ma byc naprawiona ,wiec dam znac co i jak Smile
Subaru Impreza WRX , Wersja Limitowana " UK 300"

Nr. 244 ,Chargespeed Body + PPP (Prodrive Performance Pack )
Odpowiedz
#11
sprawa rozwiazana Smile a wiec napisze tak, w wiekszosci przypadkow jezeli maszyna sie wylacza i wlacza bez przerwy to w 99% odpowiedzialny za to jest tak zwany "Mostek prostowniczy" na plycie,poniewaz sa tam zimne luty ( chyba tak to sie pisze ) spada napiecie i maszyna poprostu wariuje,wystarczy wymienic oba na nowe i problem najczesciej znika,na fotce sa zaznaczone,najlepiej wymienic oba na raz !! BR1 i BR2


[Obrazek: 26f3895a8c9d883fmed.jpg]
Subaru Impreza WRX , Wersja Limitowana " UK 300"

Nr. 244 ,Chargespeed Body + PPP (Prodrive Performance Pack )
Odpowiedz
#12
dokładnie to samo wymieniane było u mnie, rozwiązuje problem na długo!
Odpowiedz
#13
Znowu odgrzebuje zapomniany temat Smile
Po złożeniu flipera udało mi się trochę na nim pograć, jednak po którymś z kolei włączeniu zaczął się resetować. Wariactwo nasiliło się do tego stopnia, że wystarczy wcisnąć start i fliper z miejsca się przebutowuje. Poszperałem na forum + pinwiki i zastanawiam się czy aby na pewno muszę wymienić oba mostki (a pewnie jeszcze kondensatory i stabilizator). Zanim znowu unieruchomię flipera na miesiąc, może jest jakiś sposób żeby wyeliminować potencjalnych winowajców całego zamieszania. Pomierzyłem napięcie na TP2: 4,93V i na BR2: 8,5V.
Odpowiedz
#14
jak wczesniej pisalem BR 1 i BR 2 do wymiany, i problem zniknie napewno.
Subaru Impreza WRX , Wersja Limitowana " UK 300"

Nr. 244 ,Chargespeed Body + PPP (Prodrive Performance Pack )
Odpowiedz
#15
Na TP2 powinno być 5V na BR2 - 9V. Skoro już na mostku masz niższe napięcie to w pierwszej kolejności właśnie ten element do wymiany.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości