Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Liga Printimus Elite and Classic 2014
#46
NEX napisał(a):
printimus napisał(a):Ale byłbyś mile widziany Smile
Słusznie.
[quote="printimus"]Wizyta w Szwecji uzmysłowiła mi czemu Szwedzi mają tylu graczy w czołówce. Nie dość, że mają prawie 1000 graczy, to już zaplanowali 40 imprez z czego wiele to rozgrywki ligowe. I potem grają na poziomie mistrzowskim.
Sam wiem po sobie jakie wyniki kręciłem w latach 90-tych gdy grywałem kilka razy w miesiącu a jakie kręcę dziś gdy grywam kilka razy w... roku.

Jezzuuu to wtedy chyba nawet jakbyś grał z dajmy na to Szalaiem można by na Ciebie stawiać wszystko... ;-)
#47
mucha napisał(a):
printimus napisał(a):
mucha napisał(a):do tej pory myślałem że po to jest wpisowe, aby organizator miał zwrot kosztów czy nawet tam jakiś zarobek, ale żeby płacić 50 złoty żeby się zadeklarować ??? po to raczej jest przedsprzedaż biletów, wtedy organizator wie ile mniej więcej będzie osób. Sorry, ale jak dla mnie to jest takie zdzieranie dodatkowych pieniędzy.

Na proponowanych przez Ciebie zasadach nie podejmuję się robić żadnych cyklicznych imprez. Ale jeśli Ty zrobisz to chętnie się zadeklaruję, że wezmę udział.

ja nie proponuję żadnych zasad, tylko ciągle nie rozumiem dlaczego za nic miałbym dawać 50zł ?? z tego co pamiętam w poprzednich latach nie było to praktykowane ??

nie ma tego już, zamknijmy ten wątek OK?
#48
no tak, tylko że ja już to dawno pisałem jak jeszcze był ten wątek :mrgreen:
#49
mucha napisał(a):no tak, tylko że ja już to dawno pisałem jak jeszcze był ten wątek :mrgreen:

a to sorry, przemęczonym
czy się zjawisz w Bytomiu choć raz?
#50
a, nawet dwa :mrgreen:
#51
mucha napisał(a):a, nawet dwa :mrgreen:

superDUPERchruper
#52
pełny komunikat co i jak dokładnie proponujemy jutro
przepraszam, ale nie wyrabiam
#53
printimus napisał(a):
mucha napisał(a):a czemu ma służyć opłata rejestracyjna ??

Deklaracji zamiaru brania udziału w całej Lidze. Organizacja takiego przedsięwzięcia wymaga wiedzy ile osób chce brać udział w tym na poważnie. To jest ważne zarówno dla uczestników (po co komu rozgrywki dla kilku osób), jak i dla organizatora (koszty organizacji na określonym poziomie).

Panowie i Panie (do tych drugich zwracam się szczególnie serdecznie, bo brakuje nam Was jak posłanek w sejmie naszym Wink,

Po wielu rozmowach i analizach proponujemy pięć opcji:

1. 400 zł za udział w ośmiu (minimum ośmiu!) podwójnych turniejach (oba jednego dnia i tu WAŻNA UWAGA: proponuję wprowadzić pojęcie DZIEŃ TURNIEJOWY na dole tłumaczę co to i dlaczego ) i co więcej ewentualne kolejne nie będą dla tych osób płatne dodatkowo! Ci, którzy się na to zdecydują dostaną na dzień dobry:
- do wyboru flyersa flipperowego (reklamówka)
- w turnieju classic aż potrójny kupon (reszta pojedynczy – tj. do tej pory, czyli po jednej pięciokulowej grze na dwóch z czterech klasyków [EM])
- później dodatkowe gratisy, bonusy, zniżki itp. Premiowanie tych osób będzie naprawdę znaczne i to przez cały sezon.

2. 250 zł za udział w DOWOLNYCH czterech z ośmiu (minimum ośmiu) turniejach. Sami wybieracie, które to będą i to nie od razu, ale w ciągu sezony. Prosimy jedynie o informowanie mnie co najmniej dobę przed turniejem, że weźmiecie w nim udział.
3. Pojedynczy turniej (DZIEŃ TURNIEJOWY) 75 zł płatny do północy dnia poprzedzającego rozpoczęcie zawodów.
4. W dniu turnieju na miejscu 90 zł.
5. Granie rekreacyjne płatne on-line lub na miejscu 40 zł.
Sprzedaż on-line ruszy wkrótce na KupBilet.pl

Wszystkie turnieje są liczone do wewn. ligi Printimus Pinball, do ogólnopolskiej ligi PSF-u również, ale na jakich zasadach to jeszcze do uzgodnienia.

Turnieje (czyli de facto DWIE LIGI: Elite i Classic) są także zgłoszone do Światowego Rankingu Flipperowego (WPPR) i tu będzie do wzięcia 25 pkt. za zwycięstwo każdej.
* Osoby, które nigdy nie brały udziału w żadnym polskim (PSF-owym) turnieju za udział w pierwszym nie płacą NIC!
** Młodzież do lat 18 płaci 50% wszystkich w/w stawek
W cenie jest:
- gra na maszynach pozaturniejowych
- udział w turniejach towarzyszących (tzw. sideach) oraz konkursie Roger Sharpe Contest (mamy specjalne dyplomy podpisane przez patrona tego konkursu!; na dole go zamieszczam)
- napoje: woda, kawa, herbata, cola
- pamiątkowe dyplomy
Przewidziana jest moc nagród rzeczowych oraz trofea.

Decyzję co do opcji 1 można będzie podjąć przed drugim turniejem (marcowym) z tymże płaci się wtedy pełną cenę (400 zł). Po kolejnych też, ale nadal kwotę pełną!

Pierwszy turniej 01.02 (sobota), daty kolejnych będziemy podawać sukcesywnie. Ale na pewno kolejny dopiero w marcu.

TRZY UWAGI ZASADNICZE:
a) Proszę o zrozumienie, że deklaracja udziału w turniejach (zwłaszcza poparta wpłatą) pozwala nam wiedzieć ile będzie osób, a co za tym idzie odpowiednio się do tego przygotować (chodzi zwłaszcza o system gry).
b) udział w dniu turniejowym zapewnia kilka godzin zmagań, a później nielimitowaną grę poza turniejową.
c) Daty bytomskich dni turniejowych nie będą kolidować z innymi imprezami w Polsce oraz z tymi zagranicznymi imprezami, na które będą się wybierać polscy gracze chętni do gier w Bytomiu.

TERMIN DZIEŃ TURNIEJOWY:
Zauważyłem problem terminologiczny, który występuje jeśli w jednym miejscu (czyli na jednej imprezie) ma miejsce parę turniejów. Przykład – ostatnie mistrzostwa Polski plus cztery turnieje towarzyszące. Oczywiście można mówić impreza, event, ale DZIEŃ TURNIEJOWY wydaje mi się bardziej precyzyjny, zwłaszcza w stosunku do imprez takie jak w Mysłowicach, Dźwirzynie czy Bytomiu.

Proszę o uwagi, sugestie, pytania – będę doprecyzowywać, zmiany są brane pod uwagę.[URL=http://www.kupbilet.pl/]


Załączone pliki Miniatury
       
#54
Coś Wam podpowiem ;-)

Czy osoby które wykupią karnet na 4 terminy lub nie wykupią karnetu ale wezmą udział w 4 turniejach:
1. będą sklasyfikowane według jakieś odrębnej tabeli
2. będą sklasyfikowane razem z tymi którzy wezmą udział we wszystkich 8 turniejach.
3. wcale nie będą brane pod uwagę w końcowej tabeli

Zadaje to pytanie ponieważ każda w ww. opcji niesie za sobą pewne konsekwencje.
W Przypadku opcji 1 - tworzy się coś w rodzaju mniejszej ligi dla osób które będą mogły pojawić się 4 razy w ciągu roku. Warto wtedy pomyśleć o jakiś trofeach dla zwycięzców tej klasyfikacji. Nie ma tez chyba żadnych przeszkód aby osoby które biorą udział w 8 turniejach też były klasyfikowane w tej tabeli z swoimi 4 najlepszymi wynikami z 8 w których wezmą udział.
W przypadku opcji 2 - osoby biorące udział w 4 turniejach robią za statystów (nie mają szans na dobrą pozycję w tabeli końcowej ale nabijają frekwencje całej reszcie)
W przypadku opcji 3 - nie ma żadnej motywacji do udziału w AŻ czterech turniejach.
#55
NEX napisał(a):Coś Wam podpowiem Smile


Czy osoby które wykupią karnet na 4 terminy lub nie wykupią karnetu ale wezmą udział w 4 turniejach:
1. będą sklasyfikowane według jakieś odrębnej tabeli
2. będą sklasyfikowani razem z tymi którzy wezmą udział we wszystkich 8 turniejach.
3. wcale nie będą brani pod uwagę w końcowej tabeli

Zadaje to pytanie ponieważ każda w ww. opcji niesie za sobą pewne konsekwencje.
W Przypadku opcji 1 - tworzy się coś w rodzaju mniejszej ligi dla osób które będą mogły pojawić się 4 razy w ciągu roku. Warto wtedy pomyśleć o jakiś trofeach dla zwycięzców tej klasyfikacji. Nie ma tez chyba żadnych przeszkód aby osoby które biorą udział w 8 turniejach nie były klasyfikowane w tej tabeli z swoimi 4 najlepszymi wynikami z 8.
W przypadku opcji 2 - osoby biorące udział w 4 turniejach robią za statystów (nie maja szans na dobra pozycję w tabeli końcowej ale nabijają frekwencje całej reszcie)
W przypadku opcji 3 - nie ma żadnej motywacji do udziału w AŻ czterech turniejach.

za pomysł w punkcie 1 - otrzymujesz ode mnie 1 pkt Smile jeśli Łukasz skołuje nagrody - to problem co zaoferować tym co mogą być tylko 4 razy mamy rozwiązany.
#56
NEX napisał(a):Coś Wam podpowiem ;-)

myślę, knuję, szukam, działam - dam znać

chciałbym tylko byście mieli świadomość, że tu chodzi zwłaszcza o systematyczne granie, a co za tym idzie w miarę pewną i odpowiednią liczną frekwencję
bez tego to wszystko przestaje mieć sens

jest zrozumiałe że nie każdy chce czy może być na wszystkich turniejach i stąd opcje
ale z tego wynikają ceny, warunki, profity, jak we wszystkim

GENERALNIE skłaniamy się do paru rankingów i klasyfikacji, tak by gracze mieli jak najwięcej możliwości na porównywanie swych rezultatów.
#57
Uściślam, bo dostałem w mailu pytanie:
osoba, która kupi karnet na 8 DNI TURNIEJOWYCH w tej cenie ma zapewniony udział we wszystkich DNIACH TURNIEJOWYCH jakie się odbędą do końca roku.
innymi słowy: jeśli będzie ich dajmy na to 12, to może grać w każdym z nich NIC nie dopłacając.
#58
O ile dobrze pamiętam, zależność między ilością dni turniejowych a ilością rozegranych spotkań w aspekcie klasyfikacji i rankingu, była omawiana w trakcie zeszłorocznej ligi. Jeśli ilość dni turn. będzie X, to liczymy sumę wyników dla np. najlepszych X-2 spotkań. Czy nie można tego zrobić w tym roku?
Lord of The Rings, Sinbad, The Avengers, Pinball Champ '82, Capt. Fantastic, Mata Hari, Grand Lizard, RoGo, Game of Thrones PM
#59
DAL.CG napisał(a):O ile dobrze pamiętam, zależność między ilością dni turniejowych a ilością rozegranych spotkań w aspekcie klasyfikacji i rankingu, była omawiana w trakcie zeszłorocznej ligi. Jeśli ilość dni turn. będzie X, to liczymy sumę wyników dla np. najlepszych X-2 spotkań. Czy nie można tego zrobić w tym roku?

To co napisałeś odnosi się do zeszłorocznej ligi PSF-u (jej formuła tegoroczna jeszcze nie jest ustalona, ale przypuszczalnie będziemy zaliczać do niej jedną imprezę z każdego miejsca: Warszawa, Mysłowice, Bytom, Dźwirzyno, Kraków i ew. inne).
A bytomskie turnieje mają mieć własny, wewnętrzny ranking tj. taki obejmujący wszystkie turnieje w Bytomiu, drugi - cztery najlepsze oraz może jeszcze inne np. pokazujące efektywność danego zawodnika niezależnie od tego w ilu turniejach zagrał. Może ktoś ma jeszcze inne propozycje?
GENERALNIE przyświeca nam pomysł zrobienia stałych rozgrywek ligowych w Bytomiu, w ramach których powinna się odbyć określona ilość spotkań by miało sens nazwać to ligą.
Czy moja odpowiedź jest w miarę jasna? Jeśli nie pytajcie śmiało.
#60
Prezes napisał(a):A bytomskie turnieje mają mieć własny, wewnętrzny ranking tj. taki obejmujący wszystkie turnieje w Bytomiu,

Łukasz, w Bytomiu w sezonie 2013 odbyło się 8 spotkań z dwóch serii (4 turnieje z cyklu Printimus Pinball i 4 z cyklu Elite) czyli podobnie jak to planujecie w tym sezonie. IMHO założenia na obecny sezon powinniście oprzeć na doświadczeniach z poprzedniego sezonu.

W poprzednim sezonie było tak:
Tylko JEDEN uczestnik (Marcin czyli organizator) wziął udział we wszystkich ośmiu turniejach (zero nieobecności)
Tylko 2 graczy (Ty i Łukasz W.) wzięło udział w 7 na 8 (jedna nieobecność)
Tylko 3 graczy wzięło udział w 6 na 8 (dwie nieobecności)
Reszta osób zaliczyła 5 (lub mniej) kolejek (trzy i więcej nieobecności)

Gdyby podobna frekwencja była w sezonie 2014 to przy obecnych założeniach (czyli w momencie gdy liczą się wszystkie turnieje) szansę na pierwsze miejsce miałyby .... 3 osoby a w grze o podium 6 osób. Resztą będzie pełnić rolę statystów....

Dlaczego? Ponieważ trzeba naprawdę cholernie dobrze grać aby odrobić jedną nieobecność, trzeba jeszcze lepiej grać i do tego mieć sporą przewagę w umiejętnościach nad resztą graczy aby odrobić dwie nieobecności, odrobienie trzech jest praktycznie niemożliwe.

Jeśli chcesz aby ta liga wypaliła... przyjrzyj się poprzedniemu sezonowi i przedumaj to wszystko jeszcze raz Smile


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 5 gości