Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Problem z wybiciem bili
#46
to mjałem obstawić jako drugie

na Q52 przyjdzie pora ,po sprawdzeniu przewodów od kostki J1 do cewki
Czy Sobota czy Niedziela na/przy flipperch.



http://www.pinballowners.com/jacquesik
Odpowiedz
#47
unitradiorazrk napisał(a):Sprawdzenie ciągłości obwodu z bzyczkiem ustawiasz na symbol dźwięku. Przy połączeniu obydwóch sond multimetr ma wydać wysoki ciągły dźwięk.
nawet nie wiedziałem, że mam taką fajną funkcję w tym mierniku Wink
jacquesik napisał(a):i ściągnij manuala do Flippera przy okazji
manual na dysku od pierwszego dnia ;-)

wyciągnąłem wtyczkę J2, podłączyłem miernik do 1 oraz 5 i piszczy
czy w J1 powinno być tak samo?

@tarpan,
cześć,
wygląda na to, że cewka jest OK bo podpięta pod kickback działa
XIX
Odpowiedz
#48
Siwy napisał(a):czy w J2 powinno być tak samo?
We wtyczce ma piszczeć. W gnieździe nie może. Piszczy?
Odpowiedz
#49
rozumiem, że uszkodzona cewka jest zasilana z J127- 5 styk. Włącz test cewek i ustaw na cewkę zasilaną z J127 która jest dobra i działa, np. J127-1. Wyjm wtyk J127 i włóż gwoździa małego do wtyku 5. Dotknij nim do kołka 1 na płycie. Jak cewka zadziała tzn uszkodzenie na płycie. W pierwszej kolejności TIP102 lub LS374
Odpowiedz
#50
unitradiorazrk napisał(a):We wtyczce ma piszczeć. W gnieździe nie może. Piszczy?
tak, wypięta jak na fotce
[Obrazek: fc8c98e2.jpg]
podłączone do 1 i 5 - piszczy
czy w J1 tak samo powinno?
XIX
Odpowiedz
#51
strona 3-8 manuala
Odpowiedz
#52
siwy wiesz jak to zrobić?
Czy Sobota czy Niedziela na/przy flipperch.



http://www.pinballowners.com/jacquesik
Odpowiedz
#53
zupełnie nie wiem, z której strony się do tego zabrać
XIX
Odpowiedz
#54
Siwy napisał(a):zupełnie nie wiem, z której strony się do tego zabrać
To ja proponuję już dzisiaj tego nie robić - o tej porze to można w tej sytuacji tylko napsuć.
Odpowiedz
#55
tarpan napisał(a):rozumiem, że uszkodzona cewka jest zasilana z J127- 5 styk. Włącz test cewek i ustaw na cewkę zasilaną z J127 która jest dobra i działa, np. J127-1. Wyjm wtyk J127 i włóż gwoździa małego do wtyku 5. Dotknij nim do kołka 1 na płycie. Jak cewka zadziała tzn uszkodzenie na płycie. W pierwszej kolejności TIP102 lub LS374
cewka nie zadziałała więc to chyba nie uszkodzenie na płycie
XIX
Odpowiedz
#56
Zanim się dojdziesz do 74LS374, to jeszcze po drodze są rezystory R86, R87, R88, R89 (tego też lubi wypalić). Sprawdź też Q51. Jeśli chodzi o TIP102, właściwy znajduję się pod opisem Q52. Tranzystory najszybciej sprawdza się "brzęczkiem" poprzez wszystkie kombinacje nóg - jak gdzieś jest zwarcie to tranzystor do wymiany - sposób działa w 90% przypadkach. Możesz też testerem diód sprawdzić D21.
Odpowiedz
#57
unitradiorazrk napisał(a):Zanim się dojdziesz do 74LS374, to jeszcze po drodze są rezystory R86, R87, R88, R89 (tego też lubi wypalić). Sprawdź też Q51. Jeśli chodzi o TIP102, właściwy znajduję się pod opisem Q52. Tranzystory najszybciej sprawdza się "brzęczkiem" poprzez wszystkie kombinacje nóg - jak gdzieś jest zwarcie to tranzystor do wymiany - sposób działa w 90% przypadkach. Możesz też testerem diód sprawdzić D21.

czyli przy sprawdzaniu tranzystora nie może być żadnego przejścia jeżeli jest sprawny ??
Odpowiedz
#58
mucha napisał(a):czyli przy sprawdzaniu tranzystora nie może być żadnego przejścia jeżeli jest sprawny ??
Tak, to półprzewodniki o konkretnym napięciu przebicia.
Odpowiedz
#59
zrób test tranzystora ,na odwrót, opcja z gwożdziem, w teście ustaw na cewke wybijak, na wtyku J127 w pin 1 lub inny tylko nie 5 gwóóżdz lub spinacz , i dotykasz do tym mykiem do pinu gniazda 5, jak jakaś cewka sie wzbudzi ,to tranzystor odpowiadający za wybijak jest ok
Czy Sobota czy Niedziela na/przy flipperch.



http://www.pinballowners.com/jacquesik
Odpowiedz
#60
pozostanie wtedy problem z płytką koło lewej łapki
Czy Sobota czy Niedziela na/przy flipperch.



http://www.pinballowners.com/jacquesik
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości