Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Police Force (williams) - reaktywacja/idealizacja :) POMOCY
#1
Witam,

Na gwiazdkę staliśmy się z synem właścicielami Williamsa Police Force w stanie wg mnie dobrym+ choć jak czytam niektóre przygody to może nawet idealnym- jak na 25 letnią maszynę Smile.
Kupiłem, wyczyściełem grube kurze, polutowałem oberwane kabelki, cewki, wymieniłem żaróweczki, wypolerowałem brudny jak święta ziemia playfield no i ponieważ zaczął wyglądać pięknie........ uruchomiłem Smile.

Pierwszy raz wywaliło mi bezpiecznik (i tak się zdarza czasem), ale za drugim razem zaświecił i zagrał Smile zagrał na całego. Działa prawie wszystko, nabija bramki, bonusy, punkty dokładnie tak jak napisali w instrukcji.

Czemu zatem szukam pomocy ?

=> nie działa jedna linia (górna) żarówek za szybą z licznikami. Ta linia dodatkowo rozświetlać powinna część żarówek w "kogucie".
Podczas mojego śledztwa stwierdziłem, że kable zasilające linii prowadzą do upalonej część złączki 7 pinowej wchodzącej w RELAY BOARD C11998-1. Do upalonego kawałka wchodziły dwa kable zielony i brązowy. Jeden prowadzi do dolnej lini świateł (działającej prawidłowo) drugi do górnej (niedziałającej). Ze względu na upalenie plastiku złączki oba kable ktoś przylutował bezpośrednio do Relay Boardu.... dalej nie wiem Sad

=> nie działa górny licznik slave display 7 cyfrowy C-8364-1 "jackpot" nad rekinem - widziałem na youtube, że przy bonusie multiball nalicza punkty. Na marginesie te punkty są naliczane bo są dodawane na liczniku dolnym ! Może to padł licznik ? Ma ktoś taki nawet na próbę ? Jak bym wiedział, że to on to mam do kupienia za 150zł.

=> nie działa jedna z 6 żarówek od "unlimited milion" pod rampą - ta od 50K - i to nie jest żarówka ani oprawka.

Dodatkowo są pewne uszkodzenia mechaniczne - może ktoś ma takie części ?:
- ukruszone dwie końcówki plastików wjazdu na centralną rampę oraz ukruszone boki centralnej rampy - ktoś grał bez sleave-ów nylonowych.
- ukruszone małe kawałki "lewego lwa" i plakietki z nazwą twórców.

Jak widać usterki raczej "estetyczne" nie mają wpływu na grę, ale chciałbym doprowadzić maszynę do stanu idealnego - czy może ktoś pomóc ?
Mam instrukcję wraz ze schematami itd. Nie znam się na elektronice, ale głupi nie jestem Smile, umiem czytać ze zrozumieniem itd. stąd każda pomoc mile widziana.
Mieszkam w Bydgoszczy, ale co tydzień jestem w Wwie (wiadomo, stołu nie wezmę, ale coś do sprawdzenia to spoko Smile)

Z góry dziękuję.
Robert
Odpowiedz
#2
Co do technicznych aspektów raczej nie pomogę, ale co do części - zajrzyj tutaj: pinballcenter.eu
IJ, POTC, Avatar, RS, RFM, AFM, MM, CV, ACDC BIBLE, X-MEN LE, MOPLE, SM, SHREK, LW, TOM, STLE, KISS LE, GOT LE, TAF
Odpowiedz
#3
Dzięki Smile tam już zamówiłem gumy i drobiazgi, czekam też na info o rampie - z częściami widzę nie ma wielkiego problemu.

Najbardziej jednak zależy mi na:
=> uzdrowieniu górnej linii żarówek - może by mnie ktoś miły Smile poprowadził za rękę co sprawdzić, gdzie szukać uszkodzenia ?
=> uzdrowieniu tego wyświetlacza. może ktoś ma taki, żeby pożyczyć na sprawdzenie albo wie jak i może sprawdzić ten mój co nie świeci.

Jakby co to manual jest tu Smile
http://mirror2.ipdb.org/files/1841/Willi...Manual.pdf
Odpowiedz
#4
7 cyfrowy z wejściem z lewej strony ?
Im większą mądrość posiadasz, tym z większą ilością debili musisz się użerać..

http://www.pinballowners.com/dr.diablo
Odpowiedz
#5
Diablo napisał(a):7 cyfrowy z wejściem z lewej strony ?

tak Smile dokładnie
Odpowiedz
#6
Mam 2 szt sprawne , zaproponuj coś i są twoje
Im większą mądrość posiadasz, tym z większą ilością debili musisz się użerać..

http://www.pinballowners.com/dr.diablo
Odpowiedz
#7
wysłałem priv Smile

To by tylko została ta nieszczęsna górna linia żarówek Smile będę czekał grzecznie na pomoc !
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości