Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PLF - dyskusja ogólna
#46
to ja mam taką propozycję : sezon składający się z 9 turniejów, jeden najsłabszy wynik nie byłby brany do końcowej klasyfikacji , czyli jeden można opuścić. Dodatkowo chciałbym zauważyć że na ostatnim turnieju u Mariusza było tyle osób co na rekordowym w pierwszej lidze! a więc to nie tylko stolica jest teraz centrum flipperowym naszego kraju Smile
#47
Paweł pisałeś posta w momencie gdy dopisywałem ostatni akapit - dlatego przekopiuje to jeszcze raz:

Cytat:Jeśli dobrze Cię rozumiem wszystko chcesz upchać w jedną Ligę. Popatrz na inne kraje: tam maja całą masę rożnych niezależnych imprez dzięki czemu zdobywają punkty do rankingu. Czemu u nas nie miało by być Ligi, Pucharu Warszawy, Pucharu Śląska... może w przyszłości Pucharu Rzeszowa czy Pucharu Pomorza???
Czy Niemcy starają się upchnąć wszystko w ramach jednej ligi za którą zwycięzca zdobędzie w całym roku 25 pkt????

Nie sadzisz że ciekawiej by było mieć kilka turniejów.. wzorem innych krajów?

Paweł napisał(a):a więc to nie tylko stolica jest teraz centrum flipperowym naszego kraju Smile
Wcale nie twierdze że jest Smile Organizacja kilku równorzędnych imprez umożliwi udział w nich ludziom z całej Polski. Przecież tak właśnie to robią w innych krajach.

Jeśli upchniemy wszystko co mamy w jedną jedyna Ligę to potem możemy tyko do siebie mieć pretensje że w innych krajach mają więcej punktów....
#48
NEX napisał(a):Nie sadzisz że ciekawiej by było mieć kilka turniejów.. wzorem innych krajów?

zapowiada sie nam 6 spotkan ligowych, 2 turnieje u Mariusza i jedne mistrzostwa Polski... odczuwasz niedosyt imprez.. :?: :?: :?:
A gdyby geje opanowały nasze dzieje, to skąd na świecie brały by się geje ???



http://www.pinballowners.com/jarnie
#49
Jarek, akurat mnie (jak już wcześniej pisałem) za bardzo nie interesuje ilość punktów w WPPR. Wielu ludziom jednak zależny na pozycji w rankingu. Staram Ci się wyjaśnić że te osoby zapewne wolałyby zainkasować punkty trzy razy za osobne rozgrywki niż jeden jedyny raz za Lige.
Po co robić jeden turniej składający się z 9 spotkań gdy można zrobić 3 turnieje po 3 spotkania. Co jeśli w przyszłości pojawi się super miejsce w Rzeszowie, na Pomorzu czy w Olsztynie? Tez będziesz chciał na sile upchnąć to w Lige????

IMHO ciekawiej byłoby gdybyśmy mieli w tej chwili Puchar Warszawy (u Ciebie), Lige (u Pawła) i Puchar Śląska (u Mariusza). Trzy wielkie imprezy składające się z 3 spotkań każde, 3x więcej punktów do WPPR oraz możliwość wskoczenia na pudło także dla tych osób które nie mogą stawić się we wszystkich miejscach w całym roku.

PRZECIEŻ TAK TO WŁAŚNIE ODBYWA SIĘ W INNYCH KRAJACH

.
#50
muszę się z Konradem zgodzić, coś w tym jest Smile

Po trzy turnieje to trochę mało...
#51
nie mam ani ambicji ani mozliwosci na organizacje wielkiej imprezy... zglaszam chec wspolorganizowania ligii i na tym poprzestaje Idea

mowiac krocej i dosadniej: ten sposob spedzania czasu jest dla chetnych, nikt nikogo do niczego nie zmusza... jesli ktos nie ma czasu na lige i wyjazdy nie bedziemy miec do niego zalu :->
A gdyby geje opanowały nasze dzieje, to skąd na świecie brały by się geje ???



http://www.pinballowners.com/jarnie
#52
Paweł, 3 edycje to wcale nie tak mało - jeśli w sumie będzie ich 3x3 Smile Poza tym czytając wypowiedzi ludzi na tym forum nietrudno zauważyć że co najmniej 2 osoby też zastanawiają się nad organizacja kolejnych eventów w innych lokalizacjach Smile Takie "Puchary" w konkretnych Regionach/Miastach mogłyby spopularyzować flipery i moooooże kiedyś nie będziemy o wiele gorsi od naszych sąsiadów Smile

Masa ludzi która nawet nie pomyśli o imprezach wyjazdowych wzięłaby na pewno udział w takich imprezach lokalnych. Porównaj ile osób było u Mariusza i ile z tych ludzi jeździło regularnie na lige do Warszawy.... W TOPIe były tam nazwiska których podczas Ligi w Piasecznie nie widywałem. Czemu nie dać im szansy na wygranie serii 3 turniejów o nazwie "Puchar Śląska"? Smile
Podobnie będzie z Warszawą/Piasecznem. Ile osób biorących udział w Lidze wybrało się do Mysłowic?

Jarek a jaka jest różnica w organizacji 3 turniejów w ramach ligi w porównaniu do organizacji 3 turniejów w ramach Pucharu Warszawy? Smile
Przecież nikomu nie chodzi o żadne nagrody, puchary, dyplomy.... chodzi o zabawę Smile

Panowie, to Wasze "zabawki", Wasze lokale i to WASZE zdanie jest tu ostateczne. Po prostu staram się uwidocznić pewne szanse na spopularyzowanie fliperów w zasadzie zerowym kosztem. Skoro i tak chcecie coś organizować to czemu nie organizować tego w taki sposób aby było to przedstawione troszkę fajniej pod kątem medialnym Smile

Zrobicie jak uważacie - i tak fajnie że w ogóle chce Wam się to organizować Smile
#53
chyba juz pisalem, ale powtorze: taka, ze liga powinna trwac caly sezon i jej wynik ma odzwierciedlac Twoj dorobek przez caly rok :!:

zebym nie zostal zle zrozumiany: jestem zwolennikiem jak najwiekszej ilosci pucharow "Slaska", "Warszawy", "Podlasia" itd... jesli tylko beda chetni aby je zorganizowac Idea
A gdyby geje opanowały nasze dzieje, to skąd na świecie brały by się geje ???



http://www.pinballowners.com/jarnie
#54
jarnie666 napisał(a):chyba juz pisalem, ale powtorze: taka, ze liga powinna trwac caly sezon i jej wynik ma odzwierciedlac Twoj dorobek przez caly rok
Jak już napisałem To Wasze zabawki i Wasze zasady Smile Zrobicie jak uznacie za stosowne. Starałem się tylko zwrócić Wam uwagę iż turnieje można zorganizować troszkę inaczej Smile Nie koniecznie trzeba pchać wszystko do jednego wora, wystarczy podpatrzeć jak robią to choćby nasi zachodni sąsiedzi....

Jarek, jeśli tak bardzo chcesz to OK - zróbmy wszystkie 9 turniejów w ramach PLF, niech zwycięzca zgarnie 25 pkt, niech przez następne lata WPPR (by Country) wygląda tak:

1st Martin Janczyk - 181.34

Z całym szacunkiem dla Marcina - to na pewno świetny gracz jednak idę o zakład że przy odpowiedniej ilości punktowanych imprez w naszym kraju niejeden z Was mógłby powalczyć z Nim o pierwszą lokatę.....
#55
-liczba 9 turniejow padla dopiero dzis....

-przy ostatniej okazji slyszalem, ze 7 to za duzo, wiec ustalmy na 6...

-pozwolmy sie wypowiedziec graczom w ankiecie...

-a co ma do tego wszystkiego Martin Janczyk... :?: :?: :?:

BTW: osobiscie na swiatowy ranking sie nie napalam....
A gdyby geje opanowały nasze dzieje, to skąd na świecie brały by się geje ???



http://www.pinballowners.com/jarnie
#56
jarnie666 napisał(a):-liczba 9 turniejow padla dopiero dzis....
-przy ostatniej okazji slyszalem, ze 7 to za duzo, wiec ustalmy na 6...
-pozwolmy sie wypowiedziec graczom w ankiecie...
Może wartowałoby raczej zapytać o to czy ludzie preferują jeden turniej złożony z 7-9 edycji czy 3 turnieje po 3 edycje....
jarnie666 napisał(a):-a co ma do tego wszystkiego Martin Janczyk... :?: :?: :?:
Personalnie oczywiście nic. Chodziło o przykład - przeczytaj ostatni akapit w moim poprzednim poście Wink
#57
NEX napisał(a):
jarnie666 napisał(a):-liczba 9 turniejow padla dopiero dzis....
-przy ostatniej okazji slyszalem, ze 7 to za duzo, wiec ustalmy na 6...
-pozwolmy sie wypowiedziec graczom w ankiecie...
Może wartowałoby raczej zapytać o to czy ludzie preferują jeden turniej złożony z 7-9 edycji czy 3 turnieje po 3 edycje....
jarnie666 napisał(a):-a co ma do tego wszystkiego Martin Janczyk... :?: :?: :?:
Personalnie oczywiście nic. Chodziło o przykład - przeczytaj ostatni akapit w moim poprzednim poście Wink

liga to liga... poza liga moze byc niezliczona ilosc turniejow w dowolnej konfiguracji.. jestem ZA :!:

Uwazam, ze Martin Janczyk to nietrafiony przyklad...
A gdyby geje opanowały nasze dzieje, to skąd na świecie brały by się geje ???



http://www.pinballowners.com/jarnie
#58
a może coś w stylu : 3 turnieje tu , 3 tam i 3 jeszcze gdzieś , każdy ma swój ranking oddzielny a wszystkie trzy jeden wspólny. Taki przykład , czyli każdy taki sezon składa się na Polish Pinball Player Rankings w skrócie PPPR Smile
#59
Czyli sugerujesz aby były trzy odrębne turnieje w trzech miejscach a więc trzy odrębne nazwy i trzy odrębne punktacje a potem zawsze ktoś mógłby sobie policzyć coś na kształt "klasyfikacji rocznej"

Przyznam że też troche podobnie kombinowałem - do tej punktacji PPPR można także byłoby zaliczyć MP :mrgreen:
#60
I wtedy nie ma się co martwić gdzie co i jak, ile turniejów itd. Ustalić jakiś ujednoliconysystem liczenia punktów i tyle. Na koniec wyłaniamy najlepszych turniejowców kraju czy coś w tym stylu


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości