Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
problem z DMD
#1
Witam,
Od pewnego czasu mam problem z DMD w Starship Troopers.
Objaw jest taki że czasami przestaje działać i mam czarny ekran.
Myślałem ze to jakieś niestykające taśmy itp. więc wszystko podociskałem.
Jednakże problem pozostał. Wystarczy ze jest włączony dłuższy czas tak jakoś ponad godzine i już się wyłącza. Nie ważne czy gram czy stoi nieużywany. Potem wystarczy go wyłączyć i dać mu trochę odpocząć i znów wszystko działa ok przez jakiś czas.
O co chodzi? Myslicie ze będzie do wymiany?

Pzdr
Odpowiedz
#2
Ja bym zrobil prosty test zeby sprawdzic czy to sam wyswietlacz czy tez moze cos innego sie przegrzewa. Czyli jak sie wylaczy DMD to odpiac go ale flippera nie wylaczac i po jakims czasie znowu podpiac. To da pewien obraz sytuacji moim zdaniem. UWAGA na WYSOKIE NAPIECIE!
Mezik
Odpowiedz
#3
Pomierzyłeś napięcia gdy przestaje świecić?
Jeśli są ok. spróbuj zamrażacza.
Odpowiedz
#4
Zrobiłem na razie "prosty test" Smile .
Odpiąłem jak zgasł, pograłem bez DMD, podłączyłem po 15 min i już działał.
Czyli to tylko z DMD problem.

Jesli chodzi o druga odpowiedź .... hmmm... W sumie chyba wypada kupić miernik bo jak już się ma flippery to pewnie się przyda .

Dzieki
Odpowiedz
#5
moze jak sie nagrzewa gdzies styki puszczaja zimne luty czy cos Big Grin ogladnij dokladnie plytke albo wyslij dobrej jakosci zdjecie moze cos sie da wypatrzyc
Mezik
Odpowiedz
#6
Dobra, to dziś lub jutro pooglądam te luty.
Potem jakby co to jeszcze sprawdzę zamrażaczem co się grzeje, ale to już w przeszłym tygodniu.
Dam znać co i jak.
Dzięki
Odpowiedz
#7
karman napisał(a):Jesli chodzi o druga odpowiedź .... hmmm... W sumie chyba wypada kupić miernik bo jak już się ma flippery to pewnie się przyda .

To jest podstawowa rzecz wyposażenia flipperowego majstra. I nie oszczędzaj na multimetrze! Tanie mają małą dokładność oraz dużą niestabilność wyników i nadają się w zasadzie jedynie do mierzenia napięcia w gniazdku. Dobry multimetr musi kosztować minimum 100 pln.
Odpowiedz
#8
Dzięki za wszystkie podpowiedzi.
Odkręciłem płytkę i DMD (do zrobienia zdjęć), wyczyściłem wszystko, poprawiłem 2 lekko przetarte kabelki z wiązki zasilajacej (przycięte od zamykania i naprawiane już wczesniej), poprawiłem tez trochę luźna kostkę.
Na razie działa i się nie wyłączaSmile
Pozdrawiam
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości