Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Back To The Future uszkodzona płyta
#1
Witam serdecznie,
mam mały problem muszę kupić lub naprawić płytkę która uległa zalaniu przez kwas z baterii.
Poniżej umieszczam fotkę uszkodzonego elementu.
Mam nadzieję że pomożecie mi naprawić te cudeńko lub ktoś mi podpowie gdzie mogę kupić części do tego flipera.
[Obrazek: 3043401abe.jpg]

Elementy zaznaczone na czerwono uległy uszkodzeniu przez co nie działa mi wyświetlacz oraz maszyna po 10-20 sek. pracy wywala bezpieczniki.

Będę wdzięczny za pomoc w tej nietypowej sprawie.
Odpowiedz
#2
havoc napisał(a):Witam serdecznie,
mam mały problem muszę kupić lub naprawić płytkę która uległa zalaniu przez kwas z baterii.
Poniżej umieszczam fotkę uszkodzonego elementu.
Mam nadzieję że pomożecie mi naprawić te cudeńko lub ktoś mi podpowie gdzie mogę kupić części do tego flipera.
Obrazek

Elementy zaznaczone na czerwono uległy uszkodzeniu przez co nie działa mi wyświetlacz oraz maszyna po 10-20 sek. pracy wywala bezpieczniki.

Będę wdzięczny za pomoc w tej nietypowej sprawie.

To na dole to są rezystory i tranzystory, więc to bez większego problemu powinieneś dostać w sklepie elektronicznym i sobie wymienić. Na górze jest uchwyt na baterie, więc z tym też większych problemów być nie powinno. Problem może być z tym chipem na środku. Czy to nie jest przypadkiem CPU? Możesz zrobić jakieś dokładniejsze zjęcie tego ukladu, by było widać co jest na nim napisane?

Pod tym linkiem masz taką płytkę. Może się nada na części...
Odpowiedz
#3
Jeszcze dziś wieczorem sprawdzę jaki jest ten procek na tej płytce i podam tu jego dane.
Uszkodzenie tej płytki powstało przez rozlane baterie załatwiły sprawę.
Kupić tą płytkę z eBay na pewno będę musiał tylko nie wiadomo jaki tam jest procek czy to nie będzie miało większego znaczenia ??
Odpowiedz
#4
havoc napisał(a):Jeszcze dziś wieczorem sprawdzę jaki jest ten procek na tej płytce i podam tu jego dane.
Uszkodzenie tej płytki powstało przez rozlane baterie załatwiły sprawę.
Kupić tą płytkę z eBay na pewno będę musiał tylko nie wiadomo jaki tam jest procek czy to nie będzie miało większego znaczenia ??

Procek wszędzie jest taki sam. Mi po prostu chodzi o to, że nie wiem jaki to Chip był przez Ciebie zaznaczony. Procesor w tych płytach ma symbol 6802.
Odpowiedz
#5
dyleck napisał(a):
havoc napisał(a):Jeszcze dziś wieczorem sprawdzę jaki jest ten procek na tej płytce i podam tu jego dane.
Uszkodzenie tej płytki powstało przez rozlane baterie załatwiły sprawę.
Kupić tą płytkę z eBay na pewno będę musiał tylko nie wiadomo jaki tam jest procek czy to nie będzie miało większego znaczenia ??

Procek wszędzie jest taki sam. Mi po prostu chodzi o to, że nie wiem jaki to Chip był przez Ciebie zaznaczony. Procesor w tych płytach ma symbol 6802.

Na schemacie ideowym tej płyty płyty jest taki układ scalony jak podałeś

http://mirror2.ipdb.org/files/126/Data_E...Manual.pdf
Odpowiedz
#6
Temat można uznać za zamknięty muszę koniecznie kupić gdzieś całą pytkę i problem będzie rozwiązany.
Będę wdzięczny za pomoc w poszukiwaniach takiej płyty.

Z poważaniem i podziękowania za pomoc Adam (HaVoC)
Odpowiedz
#7
Naprawiałem już taką płytę we Frankensteinie.
http://www.youtube.com/watch?v=z4ap1tXBdVs
Na ogół z powodu uszkodzenia cewki/oświetlenia lecą tranzystory z rezystorami - sprawdź które mają zwarcie! Potem układ 7408 - to jest łatwodostępna czterokanałowa bramka logiczna AND wykonana w technologii TTL. Można ją w razie czego zamienić też 74LS08 (szybsza i pobiera mniej prądu) lub 74HCT08 (100% odpowiednik 74LS08, tylko w wydaniu CMOS).
Po prostu po tych 20 sekundach jest załączany jakiś obwód. Zanim zaczniesz szukać nowej płyty sprawdź to.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości