Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dziwny TILT
#1
Witam ponownie. Cyclone Williams Big Grin
Pojawił mi się następujący problem
jak kulka spada na sam dół playfieldu i zanim zostanie wystrzelona dalej, jak w tym momencie nacisnę jednocześnie prawy i lewy guzik od fliperów to wyskakuje od razu TILT.
sprawdziłem na schemacie, że:
w jednym rzędzie znajduje się Plumb bob (tilt) playfield tilt (to właśnie on się włącza podczas tego naciskania 2 x flipper jak kulka jest na dole), baal shooter line (to tam jak jest kulka i 2x guzik to TILT).
natomiast na jednej komunie są prawy i lewy flipper...

Dodam jeszcze, że Plumb bob (tilt) nie działał i nagle sam z siebie zaczął działać.
Mezik
Odpowiedz
#2
Przy każdym switchu, który jest obsługiwany przez "Switch Matrix" masz diodę, która umożliwia przepływ prądu tylko w jedną stronę. Jeśli dioda jest zwarta (czyli przewodzi w dwie strony), to wtedy mogą się pojawić takie akcje jak zaliczenia switchy kiedy kilka innych jest uruchomionych. W pierwszej kolejności sprawdź więc to. Jeśli tilt nie działał, a teraz działa dodatkowo sugeruje problemy z diodą - coś tam w niej się powaliło i czasami przewodzi w dwie strony, a czasami nie przewodzi w ogóle. W pierwszym przypadku switch może się załączać w dziwnych momentach i/lub powodować odpalanie innych. W drugim przypadku nie będzie działać w ogóle.

I standardowo na koniec garść porad przygotowanych przez kogoś mądrzejszego ode mnie. Smile

http://techniek.flipperwinkel.nl/wms11/i...htm#switch
Odpowiedz
#3
SUPER dziękuje Big Grin Okazało się, że jakiś matoł wlutował odwrotnie kabelek przy prawym fliper line change. Ciekawe ile jeszcze takich niespodzianek na mnie czeka
Mezik
Odpowiedz
#4
całe mnóstwo ...
Im większą mądrość posiadasz, tym z większą ilością debili musisz się użerać..

http://www.pinballowners.com/dr.diablo
Odpowiedz
#5
mezik napisał(a):SUPER dziękuje Big Grin Okazało się, że jakiś matoł wlutował odwrotnie kabelek przy prawym fliper line change. Ciekawe ile jeszcze takich niespodzianek na mnie czeka

niespodzianki bez konca Big Grin
Subaru Impreza WRX , Wersja Limitowana " UK 300"

Nr. 244 ,Chargespeed Body + PPP (Prodrive Performance Pack )
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości