Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wyświetla mi komunikat F 114, F 115
#1
Witam
Mam problem z fliperem White Water, a mianowicie cały czas pali mi się bezpiecznik F 114 .
Płyta główna ok, inne raczej też. Obecnie po wymianie bezpiecznika można włączyć maszynę
nabić kredyt i uruchomić grę lecz nie działają łapki i po kilku minutach pali się bezpiecznik.
Ma ktoś może jakiś pomysł.
Odpowiedz
#2
bezpiecznik F-114 jest skojarzony z dioda LED 6 na driver board, punktem pomiaru napiecia TP-8 i mostkiem prostowniczym BR-1... wez miernik i zmierz napiecie na TP-8... ma byc 18 volt... jesli nie ma napiecia wymien mostek... jesli napiecie jest ale waha sie okolo 2volty w gore lub w dol wymien kondensatory C-6 i C-7... pozdrawiam Jarek
A gdyby geje opanowały nasze dzieje, to skąd na świecie brały by się geje ???



http://www.pinballowners.com/jarnie
Odpowiedz
#3
Sorki, że odgrzebuje taki suchy temat ale chciałbym rozwiać kilka wątpliwości jakie mam w kwestii bezpieczników. Wywaliło mi ostatnio bezpiecznik F114, w dokumentacji widnieje jako 8A 32v, czy można go zastąpić szybkim F8A 250V? Wydaje mi się, że nie ma znaczenia napięcie maksymalne o ile montuje wyższe. Druga sprawa bezpieczniki zwłoczne, czy zastąpienie ich szybkimi będzie skutkowało częstszym wymienianiem czy może czymś jeszcze?
Z góry dzięki za odpowiedź.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości