Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Część lampek się nie świeci
#1
Witam, flipper CYCLONE zauważyłem że jest grupa lampek, która w ogóle się nie zaświeca. Są to lampki od jednej z ramp a dokładnie COMET. Powinno się świecić do 6 lampek a nie świeci żadna. Zlokalizowałem na płycie głównej dokąd te kabelki idą. jest jeden żółty i paczka czerwonych (czerwone na jednej wtyczce). co może być przyczyną nie świecenia, jak to zlokalizować i naprawić Big Grin Lutowanie nie jest mi obce.

Sprawdzałem też, że te 6 światełek występują w jednej kolumnie z 2 światełkami od extra ball. Światełka od extra ball oczywiście świeca więc nie jest to walnieta cała kolumna.
Mezik
Odpowiedz
#2
Spróbuj zlokalizować te lampki na schemacie

http://mirror2.ipdb.org/files/617/Willia...Manual.pdf
Odpowiedz
#3
zlokalizowałem je i wiem że nie świecą Big Grin trochę dziwne mi się wydaje to, żeby 6 x tranzystor akurat w tej sekcji się popsuł... może jakiś element odpowiedzialny za sterowanie tym ? Na próbę wymienię jeden tranzystor... ale nie spodziewam sie rewelacji
Mezik
Odpowiedz
#4
Sprostowanie, właśnie zauważyłem, że jednak cała kolumna nie świeci. Wymieniłem tranzystor odpowiedzialny za kolumnę ale dalej nie świeci... jeśli nie tranzystor to co innego? i jak to sprawdzić Big Grin
Mezik
Odpowiedz
#5
wymieniłem pit 42 i nic ale jutro wymienię jeszcze 2n6427 i zdam relacje (jeśli to kogoś w ogóle interesuje) Big Grin
Mezik
Odpowiedz
#6
Mnie takie rzeczy interesują, więc jak możesz to pisz o wszyskim co robisz - co najmniej jednego czytelnika masz gwarantowanego. Smile

Nie miałem problemu z kolumną lampek, tylko ze switchami w WPC, a to trochę inaczej działa, więc mogę pomóc jedynie linkiem do IMHO bardzo przydatnej strony. Smile

http://techniek.flipperwinkel.nl/wms11/index2.htm#lamp
Odpowiedz
#7
Ciąg dalszy Big Grin Wymieniłem uszkodzony tranzystor ! to on był winien calego zamiszania
2n6427 (odpowiedzialny za całą kolumnę) niestety nie dostałęm oryginalnego tylko zamiennik i niestety teraz lampki świecą non stop. A może to teraz jakaś dioda jest popsuta ? jakieś sugestie ?
Mezik
Odpowiedz
#8
Witam ponownie, odniosłem sukces. Wszystko świeci jak należy. Okazało się, że elementem który zawiódł był układ scalony. Jeśli ktoś kiedyś będzie miał podobny problem znam już rozwiązanie.


Załączone pliki Miniatury
   
Mezik
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości