Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kulka dziką jest
#1
Na allegro lokalnie znalazłem pozycje książkowe "Kulka dziką jest" - ponoć jedyne wydania w PL o tematyce flipperów.
Ceny są zacne - czy ktoś może czytał, warto?
Odpowiedz
#2
Ja mam 1 i 3 część które dostawałem jako prezent na święta Wink

Pierwszą część przeczytałem jednym tchem jako że to był okres kiedy byłem wyjątkowo zafascynowany flipperami.

Jeśli lubisz tematykę flipperową to jak najbardziej polecam, ciekawe pozycje.

PS. Ja nie kupowałem przez allegro tylko kontaktowałem się bezpośrednio mailowo z autorem, Panem Banasikiem.
Odpowiedz
#3
o widzisz -  to ja już też wiem co chcę dostać na gwiazdkę Smile

to są trzy różne książki czy tylko nowe wydania? bo nie wiem czy celować w trzy części czy tylko w ostatnią
Odpowiedz
#4
Kupilem kiedys czesc 1. Nie zafascynowala mnie ona na tyle aby kupic kolejne czesci.
Odpowiedz
#5
(29/11/2021, 15:42)NEX napisał(a): Kupilem kiedys czesc 1. Nie zafascynowala mnie ona na tyle aby kupic kolejne czesci.

Rozumiem, ja jakąś w necie po angielsku znalazłem ale jeszcze do niej nie zajrzałem.

p.s. a ta Kula dziką jest to gruba pozycja czy raczej z mniejszych opracowań? cena trochę mało atrakcyjna
Odpowiedz
#6
(29/11/2021, 13:40)wordhea napisał(a): to są trzy różne książki czy tylko nowe wydania? bo nie wiem czy celować w trzy części czy tylko w ostatnią

Jeśli chodzi o część pierwszą to było wznowienie (dodruk) bo pierwotnie była wydana kilka lat temu. Część trzecia "wyszła" w tamtym roku. 

Co do ceny - nakład nie jest duży, autor spędził trochę czasu pracując nad pozycją, jest dużo kolorowych obrazków, druk na niezłej jakości papierze też kosztuje... stąd stosunkowo wysoka cena. 

Jeśli mnie pamięć nie myli to książki mają ok. 200 stron. 

Ja na Twoim miejscu kupiłbym część pierwszą - jak Ci się spodoba to kupisz sobie następne.
Odpowiedz
#7
Jest to jakieś rozwiązanie w sumie. Tylko na alledrogo widziałem pojedyńczo 1 i 3 część, a druga jest dostępna w komplecie 1-3 (tylko cena prawie 3 stówki)
Odpowiedz
#8
Napisz do Pana Waldka - może ma zapas części drugich Wink
Odpowiedz
#9
(29/11/2021, 16:51)wordhea napisał(a): p.s. a ta Kula dziką jest to gruba pozycja czy raczej z mniejszych opracowań? cena trochę mało atrakcyjna

Część pierwsza to 151 stron (ze spisem streści).
Pierwszą cześć tej książki kupiłem chyba na którymś z turniejów. Książka pod względem graficznym (jako album) prezentuje się dosyć ładnie (tak jak napisał namore - jest tam dużo zdjęć),  jednak pod względem treści nie zafascynowała mnie ona na tyle aby kupić kolejne części.
Odpowiedz
#10
Ok, jasne - dzięki za sprawdzenie Smile
Odpowiedz
#11
Mam wszystkie trzy i polecam.
Dlaczego?
Ano dlatego, że:
1. to niszowa sprawa całe to nasze hobby
2. Nie ma w zasadzie innych polskich książek o flipperach
3. Wspierasz polskiego autora, który w zasadzie własnym sumptem to wydaje
4. Może kiedyś będziesz miał białe kruki na półce
5. Ładnie wyglądają
6. Chcesz kupić flippera za gruy hajs a na książkę sknerzysz? Zamówienie kilku gumek, słupków, kul do flippera to ze 100 euro. Albo się bawimy na całego albo .... Smile
7. A Pan WB fajny gość - pro bono mi pomagał z pewną szybą do flippera (choć mnie prawie nie znał i nie musiał)
Odpowiedz
#12
To, że fllippery (i części do nich) są drogie nie oznacza, że książki o nich tez muszą być drogie.  Idąc tym tokiem rozumowania album ze zdjęciami Ferrari powinien kosztować kilka tysięcy Wink
Jak już jesteśmy przy cenie książki to mnie osobiście mocno zniesmaczyło też to, że w książce (tej którą posiadam czyli część 1) pomimo jej wysokiej ceny są jeszcze dodatkowo całostronicowe reklamy.
Odpowiedz
#13
Myślę że zarówno adas_2008 i NEX mają rację Smile
Wordhea - jeśli chcesz mieć własne zdanie to możesz zakupić jedną z książek.

Zupełnie nie pamiętałem że w książkach są reklamy, więc na szybko sprawdziłem i faktycznie - w części pierwszej (150 stron) zauważyłem reklamę pod koniec (klub flipperowy ze Śląska) a w części trzeciej (ok. 200 stron) po wewnętrznej stronie okładek (klub i serwis www o flipperach). Więcej nie zauważyłem.

Z tych 2 książek bardziej mi przypadła do gustu część pierwsza. Nie zamierzam umieszczać spoilerów więc napiszę tylko że zaciekawił mnie rozdział o historii maszyn, inny o tym jak Pan Waldek został operatorem i w złotych czasach dla pinballi zarabiał na nich pieniądze a na niektórych zaliczył wtopę (za komuny kupowali używki), jeszcze inny rozdział był o ponadczasowych (wg autora) modelach (m.in. moje ulubione ze złotej ery Solid State).

Jeśli chodzi o część 2 to kiedyś ją przeglądałem w Pinball Station i pamiętam że było tam trochę o hiszpańskich i włoskich flipperach i coś o Szczepanie Kordku. Myślę, że kiedyś ją sobie kupię do kompletu (na te Święta już budżet wyczerpałem) Wink
Odpowiedz
#14
Widać są różne wersje Wink W egzemplarzu, który ja posiadam (Część 1 egzemplarz nr. 4) znalazłem dwie (całostronicowe) reklamy drukarni oraz jedną (tez całostronicową) reklamę firmy marketingowej. Aha, była jeszcze (całostronicowa) reklama turnieju flipperowego ale to powiedzmy było związane z tematem książki.
Odpowiedz
#15
Jeśli chodzi o pierwszą część - ja mam wznowienie z roku 2019
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości