Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Visual Pinball in Unity
#1
Witam
Na forum poświęconym Visual Pinball kilku developerów pracuje nad przeniesieniem VP na silnik Unity w celu poprawy grafiki.Prace są już w zaawansowanym stadium, zapowiada się to bardzo obiecująco, tutaj można poczytać więcej:

https://www.vpforums.org/index.php?showt...651&page=1

A tutaj kilka stołów wstępnie wyrenderowanych na silniku Unity z obsługą raytracing i bez:

https://github.com/freezy/VisualPinball....creenshots
Odpowiedz
#2
Zapowiada się ciekawie ale... zobaczymy co z tego wyjdzie.
Odpowiedz
#3
(05/08/2020, 20:09)NEX napisał(a): Zapowiada się ciekawie ale... zobaczymy co z tego wyjdzie.
Na pewno projekt nie zdechnie tak jak Unit3d bo ci ludzie mają wizję jak to ma wyglądać i wiedzą co robią.Teraz kończą prace nad przenoszeniem API danych z VP i fizyką, jeszcze została do zrobienia integracja z Vpinmame, implementacja lamp, skryptów itp.Najlepsze jest to że można będzie łatwo przeportować stoły z VPX tak więc kiedy projekt będzie gotowy pewnie szybko pojawią się pierwsze grywalne stoły.Już teraz po przekonwertowaniu do Unity grafika wygląda rewelacyjnie a to jest dopiero bardzo wczesna wersja :-)
Odpowiedz
#4
No cóż, trzeba trzymać kciuki aby to wyszło Smile Pinball Arcade w zasadzie już padło, Pinball FX za często nowych stołów nie wypuszcza, fajnie gdyby pojawiła się jeszcze jakaś inna alternatywa.

Grafika rzecz oczywiście ważna ale ważniejsza jest fizyka.
Odpowiedz
#5
Silnik fizyki przeportowali z Visual Pinball ponieważ wcześniej jeden z developerów VPE zrobił kilka stołów w czystym Unity i okazało się że fizyka Unity nie za bardzo nadaje się do pinballa.Tu jest temat i linki do ściągnięcia instaluje się bardzo prosto z pliku exe, można sobie wypróbować:
https://forum.unity.com/threads/shaderby...ad.514429/
Pograłem chwilę ale bila zachowuje się bardzo nienaturalnie więc taka gra nie ma sensu.Za to stoły stworzone na gołym niezmodyfikowanym silniku Unity wyglądają porównywalnie z paczką Williamsa z Pinball FX 3 a VPE będzie miał o wiele większe możliwości :-)
Jak można sknocić bardzo dobry stół złą fizyką pokazał Zen na przykładzie AFM z paczki Williamsa, ball drain jest tak upierdliwy że szybko odechciewa się grać a jest to jeden z moich ulubionych stołów.Co ciekawe inne Williamsy są ok ale Marsa to spieprzyli niesamowicie.
Dodatkowe plusy jakie oferuje Unity oprócz grafiki to pełne 3d w czasie rzeczywistym, natywna obsługa padów i kilka widoków kamery.
Co do Pinball FX to niedługo wypuszczą nową paczkę Williamsa w której będą Funhouse, Dr.Dude i Space Station.Jest gameplay na yotube w jakości hd ze wszystkich 3 stołów.Dzisiaj to i tak są piękne czasy dla miłośników pinballa no bo co miałeś do wyboru kilkanaście lat temu?
A prawdziwych maszyn w Polsce jak na lekarstwo.
Odpowiedz
#6
(06/08/2020, 09:29)hitman12 napisał(a): Dodatkowe plusy jakie oferuje Unity oprócz grafiki to pełne 3d w czasie rzeczywistym, natywna obsługa padów i kilka widoków kamery.
Ciekawe jakie będą wymagania sprzętowe...

(06/08/2020, 09:29)hitman12 napisał(a): Co do Pinball FX to niedługo wypuszczą nową paczkę Williamsa w której będą Funhouse, Dr.Dude i Space Station.Jest gameplay na yotube w jakości hd ze wszystkich 3 stołów.
Super! Smile Wreszcie coś nowego. Z wielką chęcią pogram na Space Station Smile

(06/08/2020, 09:29)hitman12 napisał(a): Dzisiaj to i tak są piękne czasy dla miłośników pinballa no bo co miałeś do wyboru kilkanaście lat temu?
A prawdziwych maszyn w Polsce jak na lekarstwo.
To prawda, w ostatnich latach ogromna zmiana na plus. W niektórych miastach np. w Warszawie jest już naprawdę sporo maszyn (w sumie ponad 70 fliperów w 16 lokalizacjach)
Odpowiedz
#7
Jeżeli chodzi o wymagania sprzętowe myślę że nie będzie tragedii.Stoły Shaderbytesa z wszystkimi bajerami na maxa chodziły mi w ok.140 fpsach na laptopie z i7 i gtx1660ti.Poza tym twórca tematu o VPE napisał że Unity w większym stopniu wykorzystuje zasoby sprzętowe i jest bardziej elastyczny w dostosowaniu ustawień do możliwości sprzętu.Najwięcej mocy będzie wymagał raytracing ale testowałem na najnowszym Tomb Raiderze z włączonym rtx i nastawami ultra moja grafika wyciąga ok.50 klatek a wizualnie szału ta technologia nie robi a pożera ok.20 fpsów tak więc raczej jest to zbędny bajer.
Co do fliperów to nie każdy mieszka w Warszawie lub okolicach poza tym prawdziwy fliper jest to pożeracz monet a na cyfrowym mogę sobie grać do oporu.
Odpowiedz
#8
(07/08/2020, 00:16)hitman12 napisał(a): Jeżeli chodzi o wymagania sprzętowe myślę że nie będzie tragedii.Stoły Shaderbytesa z wszystkimi bajerami na maxa chodziły mi w ok.140 fpsach na laptopie z  i7 i gtx1660ti.Poza tym twórca tematu o VPE napisał że Unity w większym stopniu wykorzystuje zasoby sprzętowe i jest bardziej elastyczny w dostosowaniu ustawień do możliwości sprzętu.Najwięcej mocy będzie wymagał raytracing ale testowałem na najnowszym Tomb Raiderze z włączonym rtx i nastawami ultra moja grafika wyciąga ok.50 klatek a wizualnie szału ta technologia nie robi a pożera ok.20 fpsów tak więc raczej jest to zbędny bajer.
W takim razie pozostaje czekać na wynik tych prac Smile

(07/08/2020, 00:16)hitman12 napisał(a): Co do fliperów to nie każdy mieszka w Warszawie lub okolicach
Maszyn przybywa także w innych miastach. Jest na czym porać w Krakowie, Trójmiaście i pewnie wielu innych miastach o których jeszcze nikt do tej pory nie wrzucił info na forum. Oby ten trend utrzymał się jak najdłużej Smile

(07/08/2020, 00:16)hitman12 napisał(a): poza tym prawdziwy fliper jest to pożeracz monet a na cyfrowym mogę sobie grać do oporu.
Mam wszystkie stoły Pinball Arcade oraz wszystkie emulacje prawdziwych maszyn Pinball FX i naprawdę bardzo lubię sobie na nich pograć od czasu do czasu ale... (nawet najlepsza) symulacja nigdy nie zastąpi prawdziwej maszyny. A co do tych monet to (przynajmniej w Warszawie) jest sporo maszyn do których wrzucając jeden żeton/monetę można w zasadzie grać do znudzenia Wink
Odpowiedz
#9
Z Pinball FX to jedynie gram w paczkę Williamsa ponieważ z oryginalnych stołów Zen to może ze 3-4 są do pogrania a reszta poza grafiką to nie ma nic ciekawego do zaoferowania.Większość jest zrobiona na jedno kopyto czyli poza waleniem po rampach nie bardzo jest na nich co robić.Z kolei w Pinball Arcade niby jest dużo stołów ale też jest sporo słabych poza tym na większości stołów fizyka pozostawia wiele do życzenia.Co jednak nie przeszkodziło mi zrobić 82 miliardy na AFM :-)
Pewnie że cyfrowy pinball nigdy nie zastąpi prawdziwej maszyny ale można dobrze poznać zasady rozgrywki na danym stole.Myślę że gdybym miał okazję pograć na maszynie z AFM, Monster Bash czy kilku innych to po wstępnym oswojeniu się z fizyką raczej nie byłoby lipy jak to mówi Koksu ;-)
Oczywiście stopień trudności zależy też od właściciela danej maszyny, inaczej gra się na ustawieniach fabrycznych inaczej jak ktoś jest chytry i ustawi wszystko na hard.
Odpowiedz
#10
(07/08/2020, 08:16)hitman12 napisał(a): Z Pinball FX to jedynie gram w paczkę Williamsa ponieważ z oryginalnych stołów Zen to może ze 3-4 są do pogrania a reszta poza grafiką to nie ma nic ciekawego do zaoferowania.
Napisałem że w Pinball FX interesują mnie tylko emulacje prawdziwych maszyn, w pozostałe nie gram. Nie lubię tych fruwających fajerwerków. Na stołach z paczki Williams gram tylko i wyłącznie na opcji Tournament (ewentualnie jak jest jakiś turniej to jeszcze Classic) ponieważ pozostałe są zbyt łatwe i zbyt nudne.

(07/08/2020, 08:16)hitman12 napisał(a): ale można dobrze poznać zasady rozgrywki na danym stole.
To ogromna zaleta emulacji. Sam uczyłem się Ghostbusters na Stern Pinball Arcade

Szkoda że Pinball Arcade przestało wypuszczać nowe stoły. Liczyłem że po utracie licencji na Williamsy i Bally skupią się na Gottliebach, DE a szczególnie na nowych Sternach.
Odpowiedz
#11
W Pinball Fx jeszcze fajny jest Epic Quest.Stoły Sterna jakoś do mnie nie przemawiają niby graficznie ładnie wyglądają ale pogram kilka minut i mnie nudzą.Zen mogliby wykupić licencję Bally bo też mają fajne stoły, chętnie pograłbym w Cactus Canyon w Pinball FX bo rekreacje tego stołu w Pinball Arcade i VP są takie sobie a sam stół jest jednym z lepszych.To co jeszcze jest wkurzające w Pinball FX to często stawiają na ilość zamiast na jakość, prosty przykład stoły Star Wars albo Marvel, natrzepali po kilka słabych stołów o tej tematyce zmiast zrobić jeden a porządny.
Odpowiedz
#12
(07/08/2020, 13:43)hitman12 napisał(a): Stoły Sterna jakoś do mnie nie przemawiają niby graficznie ładnie wyglądają ale pogram kilka minut i mnie nudzą.
Wiele lat temu miałem podobne zdanie ale je zmieniłem Smile Stern wypuścił całkiem sporo naprawdę dobrych maszyn (np. Ghostbusters, Star Trek, Guardians of the Galaxy, Star Wars itd).

(07/08/2020, 13:43)hitman12 napisał(a): Zen mogliby wykupić licencję Bally bo też mają fajne stoły, chętnie pograłbym w Cactus Canyon w Pinball FX bo rekreacje tego stołu w Pinball Arcade i VP są takie sobie a sam stół jest jednym z lepszych.
Mnie ta maszyna jakoś nie zachwyciła. Nie jest zła ale jak dla mnie nie jest to jakiś szczególny hicior. Grałem i na PA i na prawdziwym stole - początkowo fajna ale dosyć szybko się nudzi.

(07/08/2020, 13:43)hitman12 napisał(a): To co jeszcze jest wkurzające w Pinball FX to często stawiają na ilość zamiast na jakość, prosty przykład stoły Star Wars albo Marvel, natrzepali po kilka słabych stołów o tej tematyce zmiast zrobić jeden a porządny.
Z uwagi  że lubię Star Wars zagrałem z raz czy dwa razy na demo ale kompletnie mnie nie wciągnęły. Za dużo tych fruwających fajerwerków.
Odpowiedz
#13
Dobrze że w paczce Williamsa można wyłączyć te dodatkowe animacje.Efektowny bajer ale szybko zaczyna działać na nerwy.Fizyka w Williamsie też jest nierówna, taki np. Fishtales naprawdę jest bliski naśladowania prawdziwej maszyny ale niektóre stoły Williamsa mają wyraźnie gorszą fizykę.
Odpowiedz
#14
(07/08/2020, 16:30)hitman12 napisał(a): Dobrze że w paczce Williamsa można wyłączyć te dodatkowe animacje.Efektowny bajer ale szybko zaczyna działać na nerwy.
 
Dokładnie Smile
Odpowiedz
#15
https://www.youtube.com/watch?time_conti...=emb_title
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości