Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Szukam fachowca
#1
Witam wszytskich,

Od jakiegos czasu sledze forum, teraz sie zarejestrowalem, jako ze nabylem swojego pierwszego flipera. Fliper w stanie ogolnym dobrym, tyle ze racej sam sobie z nim nie poradze a na pewno nie predko. Cos dziala, cos nie dziala, troche wiem, troche nie bardzo itd.

Podsumowujac szukam konaktu do kogos kto moglby mi go ogarnac, woj. slaskie (lub jakiekolwiek inne).

Dzieki i pozdrawiam.
Odpowiedz
#2
Cześć
A jaki to flipper?

KRZ napisał(a):Witam wszytskich,

Od jakiegos czasu sledze forum, teraz sie zarejestrowalem, jako ze nabylem swojego pierwszego flipera. Fliper w stanie ogolnym dobrym, tyle ze racej sam sobie z nim nie poradze a na pewno nie predko. Cos dziala, cos nie dziala, troche wiem, troche nie bardzo itd.

Podsumowujac szukam konaktu do kogos kto moglby mi go ogarnac, woj. slaskie (lub jakiekolwiek inne).

Dzieki i pozdrawiam.
Odpowiedz
#3
Witam,

Fliper Rollergames. Chcialbym go doprowadzic do stanu uzytecznosci, ale obawiam sie ze bez pomocy sobie nie poradze. Zatem chetnie za ta pomoc zwyczanie zaplace.


Pozdrawiam.
Odpowiedz
#4
wysyłam Ci wiadomość na priv z nr tel. kogoś kto Ci pomoże w twoim rejonie...
A gdyby geje opanowały nasze dzieje, to skąd na świecie brały by się geje ???



http://www.pinballowners.com/jarnie
Odpowiedz
#5
Podziekowal.
Odpowiedz
#6
Dzwonilem, poki co zaczerpnalem kilku wskazowek przez telefon.

W miedzyczasie jesli moge zadac kilka pytan doswiadczonym kolegom:

Do czego sluzy przedsawiony na zdjeciu switch w drzwiach, tuz nad zamkiem. Czy przy otwartych drzwiach powinien byc otwarty przy zamknietych zamkniety, czy moze w jakiejs innej kombinacji i czy to w ogole bardzo istotne?

Drugie pytanie wiaze sie z przywracaniem ustawien fabrycznych. Po wlaczeniu flipera (jesli nie wywali roznicowki - ale zgodnie z rada przez telefon zostawiam ten watek i przyjmuje ze tak sie po prosyuy dzieje czasem) na wyswitlaczu mam informacje o ADJUSTMENT FAILURE tyle ze po niemiecku, niemieckiego nie znam, ale wydrukowalem sobie instrukcje po angielsku, z tym jezykiem nie mam problemow i krok po kroku doszedlem jak sie obsluguje te 3 guziki na drzwiach.
Na moje nieszcescie dolny wyswietlacz mi nie dziala, zatem nie widze pelnej informacji, gdy wchodze w pocje ustawien fabrycznych aktywuje ja przyciskiem START i tu wg instrukcji pojawia sie pytanie TAK CZY NIE, tyle ze jak mniemam na dolnym wyswietlaczu, zatem tego nie widze. Probowalem roznie w ciemno przyciskac ale nic mi to nie pomoglo.

I pytanie, czy moze ktos potrafil podac mi sekwencje naciskania guzikow zebym mogl ustawic opcje fabryczne nie widzac dolnego wyswietlacza?

START->........->ADVANCED (na drzwiczkach) Tyle wiem, nie wiem co po srodku.

Dlugi post, za co przepraszam, mam nadzieje ze zrozumialy i ze zalcznik sie wyswietli.

Dzieki Pozdrawiam.


Załączone pliki Miniatury
   
Odpowiedz
#7
Switch pokazany strzałką na fotce to slamtilt. Ma być rozwarty tak lekko, aby trzaśnięcie w drzwiczki powodowało zwarcie go bezwładnością kowadełka i wyłączenie gry... w warunkach domowych raczej bezużyteczny.

Przycisk środkowy.

1-przy wchodzeniu w ustawienia/diagnostyke:

-wyciśnięty wejście w ustawienia gry

-wciśnięty wejście w test cewek, dźwięku displejów etc

2-podczas menu ustawienia:

-wyciśnięty poruszanie w menu "do przodu"

-wciśnięty poruszanie w menu "do tyłu'

Komunikat, który zacytowałeś wskazuje na wyczerpane baterie. Po ich wymianie powinien wystartować z ustawieniami fabrycznymi. Brak dolnego displeja mocno utrudni "twoje" ustawienie maszyny.
A gdyby geje opanowały nasze dzieje, to skąd na świecie brały by się geje ???



http://www.pinballowners.com/jarnie
Odpowiedz
#8
Witam,

Dzisiaj sposobem kombinowanym po raz pierwszy uruchomilem gre, tzn wyskoczyla bila i dalo sie ''pograc''.

Baterie wymienilem na samym poczatku, po wlaczeniu gry dalej wyskakuje JUSTAGE FEHLER, po czym maszyna samoczynnie zdaje sie przywracac ustawienia fabryczne, nastepnie musze wcisnac przycisk testu na CPU Board i po krotkim tescie moge uruchomic gre wciskajac START.
I byloby fajnie gdyby nie fakt, ze po wylaczeniu maszyny i ponownym wlaczeniu procedure musze powarzac, jako ze za kazdym razem wyskakuje JUSTAGE FEHLER.

Pytanie nasuwa sie automatycznie czy jest jakis problem z pamiecia?
Jak podejsc do tematu?

Dzieki pozdrawiam.
Odpowiedz
#9
To właśnie baterie służą do podtrzymania ustawień, jeśli maszyna ich nie zachowuje tzn. napięcie z baterii nie idzie do płyty... dzieje się tak dość często, "battery holder" wymaga wyczyszczenia i sprawdzenia miernikiem.
A gdyby geje opanowały nasze dzieje, to skąd na świecie brały by się geje ???



http://www.pinballowners.com/jarnie
Odpowiedz
#10
Witam,

Miales racje, przeczyscilem styki i wszystko bylo dobrze. Pozniej poszedlem za ciosem spedzilem kilka dni nad fliperem, doprowadzilem go do ladu i skladu, rozkrecilem, wyczyscilem i dzisiaj, po kilku dlugich dniach zlozylem na nowo. Wszystko dzialalo jak nazlezy za wyjatkiem jednego jet bumpera. Dlugo sie jednak nie nacieszylem wynikiem swoej pracy, zagralem kilka razy i nagle w trakcie gry wszytskie lapki naraz zrobily sie ''leniwe'', nie maja sily odbic kuli, ledwo sie ruszaja, raz troche szybciej, raz wolniej, ale sa bardzo slabe, gra jest niemozliwa.

Spotkal sie ktos z takim czyms? Co robic? Od czego zaczac.

Dzieki, pozdrawiam.
Odpowiedz
#11
Podnieś playfield i sprawdź, czy nie ma oporów mechanicznych w całym układzie, ale skoro piszesz, że stało się to nagle najprawdopodobniej spadek napięcia z powodu słabego kontaktu:

-switcha EOS /ten przy mechanizmie łapki pod spodem/
-bezpiecznika w płycie głównej /nie pamiętam który, musisz go sam zlokalizować, powinna być kartka z opisem "fuses"/
A gdyby geje opanowały nasze dzieje, to skąd na świecie brały by się geje ???



http://www.pinballowners.com/jarnie
Odpowiedz
#12
przyczyn jest wiele "leniwych" łapek.

proponuje podociskac wtyczki w glowie od zasilania cewek, i kazdy kabel we wtyczkach poprawic.

badz blaszki przy przyciskach od łapek przysniedzialy, lub też przy samych cewkach sa styki

no moziwosci jest sporo ;-)
sprzedarz,serwis,dzierzawa

WWW.EXTRABALL.PL
Odpowiedz
#13
Witam,

Wywalilo bezpiewczniki: 2 na PSU i 1 na AUX. Wymienilem, dziala. Wymienic bezpieczniki potrafie, niestety nie potrafie powiedziec co bylo przyczyna, zatem i nie potrafie zaradzic podobnegmu przypadkowi w przyszlosci.

Na chwile obecna z usterek mam brak dolnego wyswietlacza (moze ktos na forum posiada) i jeden jet bumper nie dziala podczas gry, ale co dziwne dziala w trybie testowym. Przeczyscilem styk, ale to nie to, ktos ma jakis pomysl?

Dzieki pozdrawiam.
Odpowiedz
#14
KRZ napisał(a):jeden jet bumper nie dziala podczas gry, ale co dziwne dziala w trybie testowym. Przeczyscilem styk, ale to nie to...

a poza tym wszystko działa..? każdy jeden switch bez wyjątku..?
A gdyby geje opanowały nasze dzieje, to skąd na świecie brały by się geje ???



http://www.pinballowners.com/jarnie
Odpowiedz
#15
Witam,

Poza tym wszytsko dziala, kazdy jeden bez wyjatku. Wszystkie lampki swieca poza kilkoma, ktorych nie mam. Mylar zerwalem, playfield sie blyszczy, tylko niestety przy zrywaniu kilka naklejek na insertach ucierpialo, ale cos za cos, wszytskiego miec od razu nie mozna. Jedna lapka jest dosc slaba mimo ze dokaldnie wyczyscilem wszystkie elementy, bede chcial wymienic na nowe, zobaczymy czy pomoze. Sporo sie napracowalem, ale efekt jest zadowalajacy jak na poczatek.

No a co z tym grzybkiem moze byc? Jakis pomysl? Przy tstach dziala, w grze nie. Wg mnie to sugeruje switch, cos z nim nie tak, ale moge sie mylic.

Pozdrawiam.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości