Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Węgry - Budapest] Budapest Pinball Museum
#1
Uważam, że w naszym lokalizatorze nie powinno zabraknąć tego miejsca, do niedawna uważane było za największe muzeum flipperów w Europie:
 
Kraj: Węgry
Miasto:
Budapeszt
Nazwa:
Budapest Pinball Museum (Flippermúzeum)
Adres:
Radnóti Miklós u. 18, 1137 Budapeszt, Węgry
Ilość maszyn: ok 130 flipperów

Godziny otwarcia: Środa – Piątek 16.00 - 0.00 | Sobota 14.00 - 0.00 | Niedziela 10.00 - 22.00 | Poniedziałek/Wtorek: ZAMKNIĘTE!!!|
Ceny:
normalny 3500 Forintów (ok 45 zł), ulgowy 2500 Forintów (ok 32 zł) – ulga dla klientów do 26 lat i powyżej 62 lat, wszystkie maszyny są ustawione na FREE PLAY
Krótko o maszynach:
oprócz maszyn ze złotej ery flipperów mamy też najnowsze produkcje Stern’a (np. TRON, LOTR), Jersey Jack (np. Hobbit, Dialled-in)

www: www.flippermuzeum.hu
Inne: Lokalizację otwarto w kwietniu roku 2013
 
Moje spostrzeżenia: obecnie miejsce to zajmuje miejsce nr 9 wśród 600 atrakcji w Budapeszcie wg portalu TripAdviser :-) (swojego czasu Pinball Station też było w pierwszej 10. atrakcji Warszawy). Oprócz flipperów w lokalizacji tej są gry typu Arcade, cymbergaj, piłkarzyki i inne.
Podczas 4-dniowej wizyty w Budapeszcie w roku 2019 w muzeum byłem 2 razy i miałem okazję zagrać na wielu tytułach niedostępnych w Warszawie i Krakowie. W lokalizacji tej jest dostępnych najwięcej tytułów z pierwszej dziesiątki rankingu IPDB w porównaniu do lokalizacji w których byłem dotychczas (może poza turniejem w Dźwirzynie)
 
Miejsce stworzone, jak to często bywa, z pasji – oto moje tłumaczenie fragmentu ze strony internetowej muzeum:

[…] ta chwila, która tkwi w naszej pamięci, która nigdy nie przeminie, nie zniknie: ta chwila, kiedy staliśmy przed maszyną albo czekaliśmy na swoją kolej do gry. Za tymi światłami, kolorami i dźwiękami flippera, magiczny dziecięcy świat marzeń, który nadal nabiera dla nas kształtów. Świat marzeń który nieprzerwanie żyje w nas już dorosłych, nawet gdy to czytamy […]
 
 
Krótka relacja zdjęciowa:

[Obrazek: e52699c7f4912064med.jpg]
Wejście

[Obrazek: e93426b70a98da32med.jpg]
Część kolekcji...

[Obrazek: f14cd74510a69c9bmed.jpg]
Same sławy: Humpty Dumpty – pierwsza maszyna z łapkami, Tripple Action – dzieło Szczepana Kordka, pierwszy flipper z łapkami w „docelowym” miejscu.

[Obrazek: c50dd175752019b2med.jpg]
Nowe pokolenie wybiera nowe maszyny…

[Obrazek: 38993766cfc2324emed.jpg]
... ale klasyka nadal skutecznie przyciąga... ;-)
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości