Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PINBOT - błąd u38
#1
Zwracam się z prośbą do szanownych forumowiczów w sprawie naprawy lub polecenia kogoś kto podejmie się naprawyPIN BOT'a z 1986r.
Wyświetla mi błąd U38 PIA FAILURE. Jak wcisnę na płycie głównej switcha SW2 to wyświetla dodatkową informację MEM.PROT.FAILURE.
Nic nie można zrobić świecą żarówki ale nie ma żadnej reakcji i dźwięku. Znalazłem taki manual co robić w przypadku błędów ale nie za wiele mi to mówi: http://techniek.flipperwinkel.nl/wms11/index2.htm

The 6821 PIA chips at U10, U38, U41, U42, U51, U54 can stop a CPU board from booting. Note all six PIA's connect to the CPU reset and IRQ circuits. Here's what each of the six PIA's controls:
U10: Sound output selects, solenoid drives, CPU board flipper relay K1.
U38: Switch matrix columns and rows, special solenoids A & D.
U41: Score display data (1J22), special solenoids B & C.
U42: Sound board (1J21)
U51: Score display circuit (1J1, 1J2, 1J3).
U54: Lamp matrix columns and rows, special solenoids E & F.c


Po wymianie kości U38 na nową nadal wyświetla ten sam błąd - żadnych zmian. Gdyby komuś był potrzebny to mogę podesłać manual do tego flippera.

Jeśli ktoś ma pomysł to poproszę o informację lub najchętniej zlecę naprawę. Flipper jest we Wrocławiu w prywatnym domu.

Marcin Hejne
kom. 660449090


Załączone pliki Miniatury
   
Marcin Hejne

kom. 660449090
Odpowiedz
#2
Po pierwsze sprawdzić poprawność podłączeń dla wszystkich pinów U38.
Po drugie sprawdzić/wymienić U37 (74LS138), dekoder wybierający poszczególne PIA.
Odpowiedz
#3
Dziękuję JarekC.DIY za informację.
Będę weryfikował i dam znać.
Marcin Hejne

kom. 660449090
Odpowiedz
#4
Witam.
A jak wygląda płyta pcb pod podstawką na baterie?
Odpowiedz
#5
Problem rozwiązany.
Płyta wysłana do Tarnowa do Pana Zbigniewa Michałka (i tutaj chylę czoła).
Po trzech dniach otrzymałem sprawną płytę z naprawioną usterką. Faktycznie co kolega JarekC.DIY wskazał, że błąd U38 wynika także z uszkodzenia U37 (dziękuję). Ale do czego zmierzam, przy okazji Pan Zbigniew Michałek znalazł błędy związane ze ścieżką dźwiękową i także je naprawił - sam z siebie - nie do wiary !!!!

Dziękuję wszystkim za pomoc i niniejszym zamykam temat.
Marcin Hejne

kom. 660449090
Odpowiedz
#6
Ja rĂłwnieĹź polecam Pana Zbyszka.
Odpowiedz
#7
gdzie ten Pan Zbyszek rezyduje? warto zostawić info.. może kiedyś mi się też przyda :mrgreen:
Odpowiedz
#8
Berud napisał(a):gdzie ten Pan Zbyszek rezyduje? warto zostawić info.. moĹźe kiedyś mi się teĹź przyda :mrgreen:

O takie info poproś na prv. Nie wiemy czy Pan Zbyszek życzy sobie aby publicznie podawać jego dane kontaktowe.
Odpowiedz
#9
p. Zbyszek przez telefon już kilka moich maszyn naprawił :-)
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości