Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Niedziałające przełączniki
#1
Cześć! Jestem na końcowych fazach wskrzeszania Addamsa ale coś mnie przerosło, mianowicie selektywnie działające przełączniki. Już tłumaczę.
Polutowałem już prawie wszystkie przełączniki do okablowania playfielda, i problem w tym, że niektóre działają, a niektóre nie. Weźmy na przykład te z wyrzutni piłek. Dzialaja lewy i środkowy, trzeci nie, shooter lane nie, outhole nie. Z lewej strony od slingshotow dzialaja tylko skrajne, środkowy nie... mogę to wymapowac na matrycy jeśli to coś pomoze. Na rampie działa wszystko, ale okrągłe targety żadne...
Po prostu nie kumam dlaczego tak wybiórczo dzialaja te switche. Wszystkie są nowiutkie, diody założone dobra strona. Czy to może być problem na płycie? MPU jest oryginalne, Wiec może być wadliwy Chip od switchy albo coś tam się złego dziać.

Z gory dziękuje za jakakolwiek pomoc w tej sprawie.
Odpowiedz
#2
Błędy w połączeniach lub uszkodzona CPU.
mizet102
Odpowiedz
#3
Podłącz płytkę CPU z innej maszyny i będziesz wiedział.
Masz zepsutego flipera do sprzedania lub naprawy - pisz na pw
Odpowiedz
#4
Jeżeli polutowales „prawie wszystkie” to niektóre nie będą działać, musisz podłączyć wszystkie i wtedy sprawdzać
A gdyby geje opanowały nasze dzieje, to skąd na świecie brały by się geje ???



http://www.pinballowners.com/jarnie
Odpowiedz
#5
Dobra, najpierw zastosuję się do pomysłu Jarnie bo może to faktycznie być tak proste. Dam znać jak przylutuję wszystko. Dzięki za odpowiedzi, panowie.
Odpowiedz
#6
Jarnie napisał(a):Jeżeli polutowales „prawie wszystkie” to niektóre nie będą działać, musisz podłączyć wszystkie i wtedy sprawdzać

dokładnie, miałem podobną historię
Odpowiedz
#7
snowvictim napisał(a):Cześć! Jestem na końcowych fazach wskrzeszania Addamsa ....

1. Sprawdzasz odłączony (wystarczy jednostronnie) styk piszczaczem.
2. Sprawdzasz styk ze złącza podłączanego do płyty CPU (ustawiony na testowanie diod).

Jeżeli powyższe jest poprawne to uszkodzenie może być na złączu płyty (zimne lutowanie).

Znając miejsca połączeń danego styku w matrycy możesz sprawdzić zwierając diodą (oddzielną) bezpośrednio na złączu płyty (najlepiej przez jakąś przedłużkę by nie zrobić jakiegoś zwarcia. Można zrobić tester z przyciskiem, diodą i końcówkami pozwalającymi łatwo się podłączyć do złącza płyty.

Jeżeli powyższe nie zadziała, to można jeszcze prześledzić ścieżki na płycie (odłączonej) czy jest przejście od złącza aż do układu bufora odczytu (PIA). Czasami mogą być uszkodzone przelotki z jednej strony na drugą na płycie (jeżeli jest dwustronna).
Odpowiedz
#8
Dzięki wszystkim za wskazówki, w piątek jak już wolne będzie to się zastosuję i dam znać co tam wyszło w praniu.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości