Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Gottlieb Excalibur - nie działa knocker
#1
Dobry,
W końcu po remoncie zmasterowałem Excalibura i zdobyłem jackpot, a tu zonk... Nie działa knocker (a działał). Co ciekawe jak odpalę test, to odzywa się normalnie.
Wpiąłem się w płytę główną tak jak na zdjęciu:
[Obrazek: 9RCezgW.jpg]
Jest tam napięcie 0.3V. Przy teście napięcie skacze. Podczas jackpot nic się nie dzieje.

Pytanie: Gdzie szukać usterki? "Wyżej" tj. na płycie głównej, czy "niżej" tj. na płycie sterowniczej (drive board)
Drugiego obwodu się nie doszukałem... może źle szukam.
[Obrazek: FqEMgwt.jpg]
[Obrazek: HxNBzg5.jpg]
Odpowiedz
#2
Ciekawe skoro w teście działa to po stronie elektronicznej raczej jest OK, wydaje mi się że w ustawieniach switchy na MPU może być coś nie tak, często w gottliebach sys 80B te switche wyglądają na załączone a nie przewodzą w instrukcji zobacz czy nie ma tam ustawienia odnośnie knockera (EXTRA BALL, MATCH, SPECIAL)i czy faktycznie ten switch jest czynny, sprawdź wszystkie switche które są w pozycji ON czy przewodzą.
Odpowiedz
#3
A skad pomysl ze knocker dziala podczas jackpotow?
Normalnie to chyba wali jak robisz replaya
Mezik
Odpowiedz
#4
mezik napisał(a):A skad pomysl ze knocker dziala podczas jackpotow?
Normalnie to chyba wali jak robisz replaya

No napisał że działało więc tym się sugeruję. Smile
Odpowiedz
#5
Maszyna była ustawiona na niski replay ale z progresem, wcześniej jackpot dawał automatycznie kredyt, po pewnym czasie intensywnej gry automatycznie replay podniósł sie
A gdyby geje opanowały nasze dzieje, to skąd na świecie brały by się geje ???



http://www.pinballowners.com/jarnie
Odpowiedz
#6
Dzięki Panowie, jak zawsze można na Was liczyć.
Nie skojarzyłem faktu, że knocker odzywa się jak maszyna przyznaje kredyt. Myślałem, że "wali na wiwat" po jackpot. Pobawiłem się DIP switchami i udało mi się go częściowo ożywić. Nie jest tak jak wcześniej, bo mam uszkodzone zapisywanie hi score, ale wiem, że obwód nie jest wadliwy.
Dobrze, że napisałem, bo już zacząłem niepotrzebnie grzebać w bebechach Wink
Odpowiedz
#7
A co znaczy że masz uszkodzony zapis high score bo nie rozumiem. Co masz uszkodzoną pamięć 5101 czy przyciski zmiany liter czy któryś z układów seri 74Hxx?
Odpowiedz
#8
http://forum.flippery.org.pl/viewtopic.php?t=3001
Prawdopodobnie uszkodzona jest któraś ścieżka, ale nie mogę jej zlokalizować.
Odpowiedz
#9
Ok, a czy podczas gry na 4 graczy ten dolny wyświetlacz zachowuje się normalnie i podczas kiedy jest demo też ?
Odpowiedz
#10
Wyświetlacz jest sprawny. Wadliwe są dane do wyświetlenia. Oprócz rekordów krzaki pokazują się w statystykach maszyny.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości