Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Prośba Black Jack Bally 1977
#1
Na wstępie chciałbym wszystkich przywitać,pierwszy raz na forum.Od jakiegoś czasu jestem szczęśliwym posiadaczem powyższego flippera.niestety dzisiaj nastąpiła awaria.flipper nie nalicza kredytów.Automat jest wyposażony w dodatkowy przycisk zamiast wrzutnika monet po naciśnięciu go wydaje dzwięk jak by zaliczył monetę ale nie zmienia się nic na wyświetlaczu i tym samym nie załącza się w tryb gry. W temacie jestem zielony ,może ktoś coś poradzi bo w okolicy fachowca od flliperów brak.

W linku zdjęcia:
https://imgur.com/a/ukBQMVw
Odpowiedz
#2
Witaj na forum.
I'm not totally useless. I can be used as a bad example.
Odpowiedz
#3
Dziwne.
Nie ingerowałeś przypadkiem w ustawienia S1-S32 na płycie CPU?
Napięcie na akumulatorku na CPU na wyłączonej maszynie ma być ok 3,6V.
Jaki jest stan ścieżek wokół akumulatorka?
Domyślam się, zę migaja lampki pod pulpitem czyli po załączeniu maszyny dioda LED na CPU mrugnie 7 razy, oraz wyświetlacze swiecą poprawnie ?
Poprawność działaanie poszczególnych styków( w tym Start) oraz cewek sprawdzić na TEST.
Bila na starcie jest w poprawnym miejscu ?
Ciekawe w które miejsce jest podłączony ten dodatkowy przycisk?.
Spróbuj odlutować akumulator i powinno dać się nabić kredyty oraz zagrać.
mizet102
Odpowiedz
#4
Dzięki za wskazówki ale na szczęście automat postał dzień i po włączeniu wróciło wszystko do normy, może te upały tak na niego podziałały.W nic nie ingeruję bo nie za bardzo jeszcze ogarniam ten temat. Flipera nabyłem z sentymentu do tytułu na którym prawie 40 lat temu jako dzieciak nie jedną godzinę w przyczepie z automatami przesiedziałem.Mam jeszcze jedną prośbę dotycżącą powyższego automatu,jak wcześniej napisałem ma on zamontowany przycisk do nabijania kredytów a ja chciałbym zastąpić go klasycznym wrzutnikiem i tu pytanie jaki wrzutnik (dla mie osobiście jak najprostszy) i gdzie go kupić jak ogarnąć temat usunięcia przycisku, montażu wrzutnika i ewentualnej konfiguracji flippera. Czy jest to wykonalne we własnym zakresie,byłbym wdzięczny za wszelkie wskazówki.
Odpowiedz
#5
Nie mozna bać się flipera.
Na początek znajdź sobie w internecie manual do tego automatu a wszelkie zmiany w ustawieniach notuj sobie aby powrócic do poprzednich. Dolożony przycisk usunąc, to nic prostszego niż usunąć dodatkowe i widoczne połączenia.
Aby określić jaki wrzutnik potrzebujesz to wymagane sa fotki drzwiczek - zalezy czy wrzut jest z góry czy z przodu. W tej kwestii chyba śmiało możesz kontaktować się z kolegą Kriszna bo... niedaleko mieszkacie.
KRISZNA ????chyba się nie gniewasz za reklamę ? :roll:
mizet102
Odpowiedz
#6
Kolega KRISZNA raczej nie pomoże ma blisko ale do Kalisza Pomorskiego a tu Kalisz ale w Wielkopolsce to od niego trochę daleko a jeśli pozwolisz wrócę do tematu wrzutnika za kilka dni.
Odpowiedz
#7
Zbyszku,na Ciebie nie można się gniewać ale dziękuję.Witaj kolego Rumcyk! Patrząc na coin door od twojej maszynki to sam wrzutnik nie załatwia sprawy.Brakuje tam dodatkowy metalowy element z mikrostykiem do załączania kredytów który wsuwa się w te otwory tzw.fasolki.Chyba coś takiego mam w swoich fliperowych szpargałach.Sprawdzę.Same wrzutniki też posiadam.Przewody od tego obecnego przycisku wlutowujesz do tego mikrostyku od wrzutnika i po sprawie. ;-)
Pinball EM
Odpowiedz
#8
Szeregowe włączenie diody w obwód nie jest kaprysem a koniecznośćią.
mizet102
Odpowiedz
#9
Temat wrzutnika dzięki koledze KRISZNIE pozytywnie załatwiony .Po za pomocą merytoryczną KRISZNA dostarczył brakujące części i tu muszę zaznaczyć zostały przysłane za darmo za co tym bardziej wielkie dzięki.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości