Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
The shadow nie dzialające opto na battlefield I inne :)
#1
Hello. Pomożcie
Mam problem. Error report mówi że nie działają opto na mini battlefieldzie. I faktycznie nie świecą się podczas gdy opto w ball trough I pozostałe na playfieldzie pieknie na jasny fioletowy ( oczywiście nie gołym okiem Wink)

Błędy:
Error mini pfd nad
Chk switches/MTR

Err. Batttle kicker
Opto not working.

I check switch 36 - battle kicker.

Widzę że do czarnego opto - odbiornik doprowadzony jest chyba nowy przewód a na nim czarna izolacja. Chyba to nie fabryczne.chociaz nie świeci i tak nadajnik. Jak sprawdzić czy to wina opto czy może czegoś innego?

Poza tym pojawia się error z drop targetem do sanctum switch 51 nie reaguje kompletnie Sad do wymiany? Drop target w teście solenoid działa i do góry i w dół. (A przez to nie działa magnes)
Odpowiedz
#2
Sprawdź czy prawidłowe napiecie 12v dochodzi do czujników optycznych.
Odpowiedz
#3
Tak jak pisze Radsson w pierwszej kolejności sprawdź napięcie, jeśli jest sprawdź płytkę od opto lub od razu przelutuj piny. Jak opto nie zaświeci to jest do wymiany.
Masz zepsutego flipera do sprzedania lub naprawy - pisz na pw
Odpowiedz
#4
No dobra. Miernik i do lutow przy opto? Przy włączonym flipku czy wyłączonym? Czy przy nadajniku i odbiorniku powinny być takie same wartości?
Przepraszam za takie lamerskie pytanie ale nie wiem jak to zrobić żeby się czegoś dowiedzieć Smile dziękuję
Odpowiedz
#5
thugnigga napisał(a):Miernik i do lutow przy opto? Przy włączonym flipku czy wyłączonym?
A jak ci się wydaje?
Odpowiedz
#6
Przy tym poziomie wtajemniczenia możesz więcej zepsuć niż naprawić. Dogadaj sie na jakieś korepetycje z kimś kto troszkę siedzi w elektronice bo korespondencyjnie to troszkę ręce opadają Smile.
Napięcie zazwyczaj mierzy się przy włączonej maszynie Wink.
Odpowiedz
#7
pizmakus napisał(a):
thugnigga napisał(a):Miernik i do lutow przy opto? Przy włączonym flipku czy wyłączonym?
A jak ci się wydaje?

Wydaje mi się że przy wlaczonej ale już niejednokrotnie wydawało mi się źle dlatego pytam.

Właśnie doczytałem. Recja głupie pytanie Smile
Sorry ale w biegu czasami się nie wczytanie w tresc Wink
Odpowiedz
#8
Radsson napisał(a):Przy tym poziomie wtajemniczenia możesz więcej zepsuć niż naprawić. Dogadaj sie na jakieś korepetycje z kimś kto troszkę siedzi w elektronice bo korespondencyjnie to troszkę ręce opadają Smile.
Napięcie zazwyczaj mierzy się przy włączonej maszynie Wink.


Dlatego pytam Smile
Jak na mój stopień wtajemniczenia to dzięki pomocy m.im Wizarda poradziłem sobie z dwoma maszynami i nic nie popsulem a wręcz przeciwnie działają do dnia dzisiejszego Wink
Odpowiedz
#9
To opto różni się co do zasady działania od opta "standardowego". W optach o rozstawie większym, niż średnica kuli (plus trochę), a szczególnie tam, gdzie zewnętrzne oświetlenie mogłoby zakłócić jego działanie stosowano inne rozwiązanie. Dioda LED (emiter, nadajnik) nie jest zasilana napięciem stałym i nie świeci ciągle. Na schemacie u dołu jest generator, który zasila diodę LED impulsami o określonej częstotliwości. Górna część schematu, to odbiornik dostrojony do tej częstotliwości co oznacza, że ignoruje on każdy inny sposób świecenia diody LED lub światło zewnętrzne. Pomiar napięcia na diodzie LED nie wniesie wiele, gdyż nie jet to napięcie stałe, jednak za pomocą smartfona (nie wiem, czy każdego) można jej świecenie zobaczyć. Chciałbym Ci pomóc w naprawie, ale obawiam się, że jedyny sposób to przysłać opta i płytkę do mnie.


Załączone pliki Miniatury
   
I'm not totally useless. I can be used as a bad example.
Odpowiedz
#10
Pinball Wizard napisał(a):To opto różni się co do zasady działania od opta "standardowego". W optach o rozstawie większym, niż średnica kuli (plus trochę), a szczególnie tam, gdzie zewnętrzne oświetlenie mogłoby zakłócić jego działanie stosowano inne rozwiązanie. Dioda LED (emiter, nadajnik) nie jest zasilana napięciem stałym i nie świeci ciągle. Na schemacie u dołu jest generator, który zasila diodę LED impulsami o określonej częstotliwości. Górna część schematu, to odbiornik dostrojony do tej częstotliwości co oznacza, że ignoruje on każdy inny sposób świecenia diody LED lub światło zewnętrzne. Pomiar napięcia na diodzie LED nie wniesie wiele, gdyż nie jet to napięcie stałe, jednak za pomocą smartfona (nie wiem, czy każdego) można jej świecenie zobaczyć. Chciałbym Ci pomóc w naprawie, ale obawiam się, że jedyny sposób to przysłać opta i płytkę do mnie.

sprawdzałem telefonem i niestety nie świeci w ogóle - wszystkie inne nadajniki świecą. Czyli nadajnik, odbiornik + płytka od opto do wysyłki ?Smile
spróbuje jeszcze wymienić nadajnik i zobaczę co będzie.. jak nic sie nie zmieni to się do Ciebie zgłoszę jakbym mógł Smile
thnx jak zawsze
Odpowiedz
#11
Wymiana samego nadajnika w większości przypadków pomaga.
Masz zepsutego flipera do sprzedania lub naprawy - pisz na pw
Odpowiedz
#12
Zanim wyślesz zrób tak, jak pisze Krzychu - wymień (jeśli nic przy tym nie popsujesz) nadajnik.
I'm not totally useless. I can be used as a bad example.
Odpowiedz
#13
Tak też zrobię. Dam znać jak zrobię podmiankę i nic nie wybuchnie Wink

jak zwykle serdecznie dziękuję.
Odpowiedz
#14
Telefony z ogryzkiem od iphone5s odpadają. Przetestowałem to.
Odpowiedz
#15
Przeglądnij sobie temat:
http://forum.flippery.org.pl/viewtopic.php?t=2773

Opisałem tam zasadę działania tego opto oraz ewentualne sposób sprawdzenia poprawności działania.

Pozdrawiam
JarekC
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości