Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dr. Who nie działa wiersz switch J208-7
#1
Przejścia są, U19 wymieniłem i dalej nic, co jeszcze sprawdzić?
Odpowiedz
#2
Bufor szyny danych. Ten przed U19, nie pamiętam tak z marszu. No, i ścieżki. Widać ślady po elektrolicie z baterii?
I'm not totally useless. I can be used as a bad example.
Odpowiedz
#3
Płytka elegancka, bez śladów kwasu
Odpowiedz
#4
Jeżeli nie masz czym mierzyć (sonda logiczna, oscyloskop), to proponuję w ciemno wymienić U13.
I'm not totally useless. I can be used as a bad example.
Odpowiedz
#5
Pinball Wizard napisał(a):Jeżeli nie masz czym mierzyć (sonda logiczna, oscyloskop), to proponuję w ciemno wymienić U13.

Dobrze, wieczorem działam.

A przy okazji, mógłbyś polecić jakąś prostą w obsłudze sondę którą mógłbym mierzyć układy??
Odpowiedz
#6
Szczerze mówiąc, nie mam wielkiego doświadczenia z sondami logicznymi, bo od zawsze używam oscyloskopu. Może inny z kolegów Ci podpowie. Nie namawiam jednak do zakupu oscyloskopu, bo jego używanie wymaga dobrych podstaw teoretycznych i praktycznych.
I'm not totally useless. I can be used as a bad example.
Odpowiedz
#7
Pinball Wizard napisał(a):Szczerze mówiąc, nie mam wielkiego doświadczenia z sondami logicznymi, bo od zawsze używam oscyloskopu. Może inny z kolegów Ci podpowie. Nie namawiam jednak do zakupu oscyloskopu, bo jego używanie wymaga dobrych podstaw teoretycznych i praktycznych.

Wiem wiem, to urządzenia dla bardzo zaprawionych w boju ;-)
Odpowiedz
#8
Sonda CHY610B jest na popularnym portalu.
Masz zepsutego flipera do sprzedania lub naprawy - pisz na pw
Odpowiedz
#9
Krzychu napisał(a):Sonda CHY610B jest na popularnym portalu.
Ok, dzięki :-)
Odpowiedz
#10
Niestety, po wymianie U13 to samo.
Cały wiersz nie aktywny, przy wyciąganiu J208/209 nic się nie dzieje, czyli ewidentnie problem na płycie??
Odpowiedz
#11
Niekoniecznie. Musisz sprawdzić ciągłość ścieżek, rezystory i diody a nawet piny na złączce (wtyczkę też). Zakładam, że ciągłość przewodu pod playfieldem sprawdziłeś rzetelnie. Sprawdź też ciągłość ścieżki od U13 do tego wielkiego, kwadratowego układu. Warto też przejrzeć wszystko pod kątem zwarć. Sprawdź też obecność napięcia odniesienia (12 V podzielone rezystorami) na komparatorach (LM339). Nie mam w tej chwili dostępu do schematu, więc nie podam kolejnych numerów nóżek, ale tyle chyba sam wyczytasz ze schematu.

EDIT
Sprostowanie: napięciem odniesienia jest napięcie +5 V z zasilacza i leci na nóżki 4, 6, 8 i 10 układu U19 (i pozostałych komparatorów) i to napięcie zmierz na wskazanych nóżkach. Pozostali podejrzani, to dioda D8 i rezystory R61 i R62. Jeśli są sprawne, to pozostaje jedynie przerwana ścieżka.
I'm not totally useless. I can be used as a bad example.
Odpowiedz
#12
Kurde coś przeoczyłem, nie mam chyba ciągłości z 76 :/
Odpowiedz
#13
Ojjj.
Już taki temat przerabialiśmy i to chyba z Tobą?. Zmierz napięcia na switch. Ma być ok 12V(białe) i ok 5V(zielone).
Jesli nie ma ktoregoś z nich to zmierz na wtyczce na płycie przewód z tym kolorem. Jeśli jest na wtyczce jest to..z pewnosścią przerwa w łaćuchu tego przewodu.
Zakładam, że biały jest podłączony do Anody diody.
mizet102
Odpowiedz
#14
To jest opto w wieżyczce, szukam przejścia na wtykach, żeby nie demontować wieży.
Odpowiedz
#15
hmmmm, wygocnictwo.
temat zapodasz a niech inni myslą ?
mizet102
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości