Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Regulamin Działu Giełda
#1
Posty związane z regulaminem Działu Giełda wydzielam i przenoszę do tego wątku. Wszelkie sugestie mile widziane.
Odpowiedz
#2
NEX napisał(a):
mucha napisał(a):Konrad, może lepiej teksty takich kretynów od razu kasować??

Czytając ten wątek dotarło do mnie że pilnie potrzebny jest jakiś odrębny regulamin dla działu GIEŁDA. Postaram się to szybko zrobić. Po wrzuceniu Regulaminu działu wszystkie tego typu tematy będą lądowały w koszu.

Popatrz jak to wygląda na www.flippermatkt.de
A gdyby geje opanowały nasze dzieje, to skąd na świecie brały by się geje ???



http://www.pinballowners.com/jarnie
Odpowiedz
#3
Jarnie napisał(a):Popatrz jak to wygląda na www.flippermatkt.de
Niemieckiego niestety nie rozszyfruję Wink

Jakąś tam wstępną wersję mam przygotowaną od dosyć dawna więc będę się na tym opierał.

Oczywiście wszelkie uwagi i sugestie mile widziane Smile
Odpowiedz
#4
thugnigga napisał(a):oczywiscie o ile będą rozsądne Wink

:lol: :lol: :lol: :lol:

A co do tematu - myślę, że starczyłby prosty formularz na wzór:

Kupię





Sprzedam



Odpowiedz
#5
NEX napisał(a):
Jarnie napisał(a):Popatrz jak to wygląda na www.flippermatkt.de
Niemieckiego niestety nie rozszyfruję Wink

Jakąś tam wstępną wersję mam przygotowaną od dosyć dawna więc będę się na tym opierał.

Oczywiście wszelkie uwagi i sugestie mile widziane Smile
W największym skrócie: na flippermarkt.de sprzedający opisuje maszynę, często z "mocnymi i słabymi stronami", wstawia zdjęcia lub linki do nich, podaje lokalizację sprzętu, to czy (i za ile) możliwa jest wysyłka/transport oraz obowiązkowo cenę flippera. Nie ma ogłoszeń "cena do ustalenia". Dodatkowo można wprowadzić rzecz, która mi się bardzo podoba - w poście utworzonym przez sprzedającego są zablokowane wpisy innych osób (z wyjątkiem admina). W ten sposób w zanadrzu likwiduje się "dziwne" dyskusje. Nowe wpisy może dodawać jedynie założyciel wątku; zwykle są to posty z obniżką ceny, ew. podbijające/przesuwające wątek na górę listy. Dopisywać posty, oprócz twórcy wątku, może jedynie admin, przypominając np. o brakującej cenie Smile To się sprawdza u nich od lat, może spróbować też tutaj?
Odpowiedz
#6
snowvictim napisał(a):Kupię




Sprzedam
Rozsądna prepozycja Smile
Przedział cenowy określiłbym jako wymagany - po co komuś oferta na maszynę za 20k PLN gdy jego budżet wynosi 5k PLN.
Odpowiedz
#7
RAV napisał(a):W największym skrócie: na flippermarkt.de sprzedający opisuje maszynę, często z "mocnymi i słabymi stronami", wstawia zdjęcia lub linki do nich, podaje lokalizację sprzętu, to czy (i za ile) możliwa jest wysyłka/transport oraz obowiązkowo cenę flippera. Nie ma ogłoszeń "cena do ustalenia".
Jestem jak najbardziej "za" Smile Uwzględnię to w nowym Regulaminie

RAV napisał(a):Dodatkowo można wprowadzić rzecz, która mi się bardzo podoba - w poście utworzonym przez sprzedającego są zablokowane wpisy innych osób (z wyjątkiem admina). W ten sposób w zanadrzu likwiduje się "dziwne" dyskusje. Nowe wpisy może dodawać jedynie założyciel wątku; zwykle są to posty z obniżką ceny, ew. podbijające/przesuwające wątek na górę listy. Dopisywać posty, oprócz twórcy wątku, może jedynie admin, przypominając np. o brakującej cenie Smile To się sprawdza u nich od lat, może spróbować też tutaj?
Z tym mam przyznaje problem. Z jednej strony propozycja jest kusząca ponieważ na pewno uporządkowałoby to Dział Giełda robiąc go praktycznie bezobsługowym (można takie coś ustawić w automacie), z drugiej jednak strony sprowadziłoby to funkcjonalnie Dział Giełda do czegoś w rodzaju mini fliperowego OLXa a po co dublować coś co już istnieje.
Z założenia Dział Giełda nie miał być tylko tablicą ogłoszeń ale także czymś w rodzaju poradnika. Wyrażanie opinii nie zawsze musi mieć skutek negatywny.
Dlatego wolałbym skupić się na tym jak zabezpieczyć takie watki przed spamem i troligniem a nie na tym jak je całkowicie przyblokować na wszystkie komentarze.
Odpowiedz
#8
Ostrzeżenia za niemerytoryczne posty chyba powinny starczyć. Myślę, że jak wątki będą trzymały się regulaminu to nie będzie pod nimi spamu i trollingu.
Odpowiedz
#9
Regulamin opublikowany.
Wszelkie uwagi i propozycje ewentualnych zmian proszę zgłaszać w tym wątku.
Odpowiedz
#10
popraw końcówkę w słowie "umożliwiająca" na "umożliwiającym" w pkt 2
I'm not totally useless. I can be used as a bad example.
Odpowiedz
#11
Pinball Wizard napisał(a):popraw końcówkę w słowie "umożliwiająca" na "umożliwiającym" w pkt 2
Dzięki, zrobione
Odpowiedz
#12
"ogłoszenie ma naturę ogólną" -??? A jaką ma mieć jeśli nie szuka się koniecznie konkretnego tytułu?

Jeśli ktoś sprzedaje to powinien podać cenę, ale jeśli ktoś szuka flipera to czemu ma podawać zakres cenowy???
A w tym przypadku to już w ogóle nie rozumiem jak człowiek ma określić cenę farfali jeśli jest zielony w temacie?!?
NEXu a Ty ile byś zaproponował za F-14?
Myślałem że regulamin jest po to żeby eliminować głupie ogłoszenia a nie po to żeby czepiać się do nie ważnych szczegółów.....

Trochę więcej empatii....

Ale to nie mój cyrk itd....
Odpowiedz
#13
Popieram przedmówcę, w przypadku kupna powinna być możliwość podania "cena do negocjacji"
Masz zepsutego flipera do sprzedania lub naprawy - pisz na pw
Odpowiedz
#14
RAFAL napisał(a):Jeśli ktoś sprzedaje to powinien podać cenę, ale jeśli ktoś szuka flipera to czemu ma podawać zakres cenowy???
Po to ażeby potencjalni sprzedający wiedzieli czy jest sens odzywać się do autora ogłoszenia. Jeśli ktoś szuka załóżmy WC94 i a na ten cel max 6k PLN to ktoś kto wie że nie sprzeda poniżej 8 nie będzie się w ogóle do tej osoby odzywał gdyż wiadomo ze z transakcji nic nie wyjdzie.

Nie widzę żadnego problemu aby kupujący podawał budżet jaki może na maszynę przeznaczyć - zwłaszcza że może podać zakres cenowy.

RAFAL napisał(a):Myślałem że regulamin jest po to żeby eliminować głupie ogłoszenia a nie po to żeby czepiać się do nie ważnych szczegółów.....
Cena/budżet w Dziale Kupię/Sprzedam jest dla Ciebie "nie ważnym szczegółem"? Szacun!!!

Krzychu napisał(a):Popieram przedmówcę, w przypadku kupna powinna być możliwość podania "cena do negocjacji"
Wystarczy podać jakiś zakres cenowy - tak aby potencjalny sprzedający wiedział czy jest sens zaczynać dyskusję w temacie. Jeśli ktoś umieści ogłoszenie w stylu "kupię flippera - cena do negocjacji" to co ono oznacza? NIC!. Nie wiemy czy autor szuka czegokolwiek do 5k PLN czy może jakiegoś TOPa za 25.000...
Co za problem napisać "szukam flipera dla kobiety maksymalnie do 8.000 PLN"

kamiler napisał(a):wolał bym się wstrzymać z propozycją ceny.
Nie ma wymogu podawania konkretnej ceny - podaj po prostu maksymalny budżet do jakiego ludzie mają Ci podsyłać ewentualne oferty.

A co do samej dyskusji to prośba aby uwagi w kwestii Regulaminu Giełdy zgłaszać w tym wątku: http://forum.flippery.org.pl/viewtopic.php?t=2951 i nie spamować innym w ich tematach. Regulamin możemy zmienić/poprawić - wszystko jest do przedyskutowania, prośba tylko aby robić to w odpowiednim miejscu.

I na koniec przykład że jednak można:
http://www.forum.flippery.org.pl/viewtopic.php?t=2906
Odpowiedz
#15
Szacun....?!?
Imho mogę mieć inne zdanie.
A ile byś dał za F-14?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości