Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Budowa własnego Custom Flipper DIY by dioda2000
#76
Pinball Wizard napisał(a):Przede wszystkim rozdzielić masy. Wybrać miejsce do wspólnego ich połączenia, najlepiej gdzieś blisko transformatora (zasilacza) i od tego punktu pociągnąć jedną masę dla elektroniki i drugą dla cewek żarówek itp.
To już przerabialem chyba będzie najlepiej rozdzielić masy bo opto już jest wiec zobaczę jaki efekt bedzie po odseparowaniu mas pomiędzy mikrokontrolerem a mosfetami i dam znać. Pozdrawiam
Odpowiedz
#77
Po odseparowaniu układów teraz jest OK czasami bardzo ale to bardzo rzadko coś wskoczy raz na 10 gier może teraz już tylko przez sam transformator coś przejdzie ale to mi nie przeszkadza, poczyszczę jeszcze switche bo nie zawsze kontaktują (zaśniedziałe styki) i nakręcę filmik. ;-)
Odpowiedz
#78
Witam
A jak masz w programie zrobione odpytywanie wejść ?
Myślę że powinno się to dać wyeliminować programowo.
Odpowiedz
#79
kris52 napisał(a):Witam
A jak masz w programie zrobione odpytywanie wejść ?
Myślę że powinno się to dać wyeliminować programowo.

Wejścia są ustawione na INPUT_PULLUP poprzez podanie masy funkcją

if (sensorState12SW_Target1 && !lastState12SW_Target1) {
}
if (!sensorState12SW_Target1 && lastState12SW_Target1) {
funkcja naliczanie punktów
}
Odpowiedz
#80
A jak wygląda procedura eliminacji drgań styków oraz jak długi impuls powoduje uruchomienie procedury naliczenia punktów.
A poza tym chyba można sobie darować wszystko z wejść przez 0,2 sekundy po zadziałaniu wyjść sterujących cewką.
Odpowiedz
#81
kris52 napisał(a):A jak wygląda procedura eliminacji drgań styków oraz jak długi impuls powoduje uruchomienie procedury naliczenia punktów.
A poza tym chyba można sobie darować wszystko z wejść przez 0,2 sekundy po zadziałaniu wyjść sterujących cewką.

ustawione delay(50); do ponownego aktywowania poza tym w/w funkcja powoduje że styk działa tylko 1 raz tzn. po przyciśnięciu switcha kolejne naliczanie nastąpi dopiero po jego zwolnieniu i ponownemu naciśnięciu a reakcja wejścia jest natychmiastowa ponieważ kula uderza tylko na ułamek czasu więc nie wiem czy jest robić sens przytrzymania a nawet jeśli to masz pomysł jak to zrobić funkcją millis aby nie zatrzymywać programu funkcją delay ? aby wejście zadziałało dopiero po czasie naciśnięcia switcha np. 50 milisekund a przy krótszym czasie nie może funkcją debouncer.interval(5);
Odpowiedz
#82
Zobacz pod tym linkiem.
https://majsterkowo.pl/forum/tutoriale-f...t1974.html
Ja z arduino nic jeszcze nie robiłem a lata temu coś tam w bascomie się pisało oraz w c.
No niezupełnie na ułamek sekundy. Jak dam rade to może w nocy przyjrzę się jak to zrobić na platformie arduino.
Odpowiedz
#83
Dodałem jeszcze ballsave na 20 sekund lub jak nie będzie żadnego trafienia, poprawiłem multiball-a (w momencie uzyskania multibala i trafieniu ponownie w LOCK flipper odrzuca kulę z powrotem dopiero po stracie wszystkich kul jest możliwość utworzenia nowego multibala), BONUS końcowy czyli flipper zlicza podczas grania do pamięci ilość trafień z każdego target-u gry po 1 i 2 punkty w zależności od target-u i dodaje go po stracie każdej kulki do wyniku oraz EXTRABALL tzw. SHOOT AGAIN po uzyskaniu ustawionego progu punktów np. 5000. W ten weekend wrzucę filmik z rozgrywki :lol:
Odpowiedz
#84
Wrzuciłem filmik z rozgrywki myślę że się spodoba, teraz pozostanie oprogramowanie oświetlenia czyli kolejna przeprawa z przewodami i kodowaniem ufff.
Pozdrawiam
Odpowiedz
#85
dioda2000 napisał(a):Wrzuciłem filmik z rozgrywki myślę że się spodoba, teraz pozostanie oprogramowanie oświetlenia czyli kolejna przeprawa z przewodami i kodowaniem ufff.
Pozdrawiam

NO i działa Gratulacje
Odpowiedz
#86
Super!Super! Mkniesz z projektem tak szybko jak ból w kościach ;-) .Gratulacje.A tak zapytam o ten plastikowy post między fliperami,już też działa?Pamiętam że jest uruchamiany po przez dodatkowy przycisk na skrzyni.
Pinball EM
Odpowiedz
#87
Kriszna napisał(a):Super!Super! Mkniesz z projektem tak szybko jak ból w kościach ;-) .Gratulacje.A tak zapytam o ten plastikowy post między fliperami,już też działa?Pamiętam że jest uruchamiany po przez dodatkowy przycisk na skrzyni.

Tak działa, zdobywa go się po umieszczeniu 2 kul w LOCK czyli za każdą kulę dostaje się jedno użycie KICKBACK-a po zużyciu ilości zdobytych aktywacji przestaje działać i trzeba znowu załadować kulki i tak w kółko.
Odpowiedz
#88
Poprawiłem jeszcze bonus (teraz po stracie kulki pokazuje ilość zdobytego bonusa a następnie wynik już z sumowanym bonusem) jeszcze pracuję nad informacją na wyświetlaczu którą kulką gramy 1,2,3....itp. chyba że jeszcze coś przyjdzie mi do głowy :roll: .
Odpowiedz
#89
Ok, czyli potrafisz stworzyć "układ nerwowy" flippera od podstaw (rewelacja). Co zrobisz z tym potencjałem? Będziesz szlifował aktualny stół, czy docelowo chcesz zrobić coś autorskiego?
Odpowiedz
#90
bms napisał(a):Ok, czyli potrafisz stworzyć "układ nerwowy" flippera od podstaw (rewelacja). Co zrobisz z tym potencjałem? Będziesz szlifował aktualny stół, czy docelowo chcesz zrobić coś autorskiego?

Witam, na pewno będę rozwijał projekt na razie na tym playfieldzie zostały jeszcze LED-y do zaprogramowania i podłączenie GI może dołożę SPINNER i zmienię wyświetlacz który będzie miał więcej segmentów to będę mógł poszaleć z punktacją, nie wiem co w przyszłości jeszcze wymyślę czy stworzę coś nowego czas pokaże, dodałem już wyświetlanie którą kulą gramy, dla zainteresowanych i ciekawych to program już zajmuje 24 strony A4 10% pamięci FLASH :roll: zastanawiam się na połączeniem ARDUINO z RASPBERRY PI i wyświetlacza LCD do wyświetlania animacji/filmików podczas gry ponieważ na RASPBERRY mam zrobiony sketch do wyświetlania filmów przyciskiem ale najpierw ukończę oświetlenie. Zainstalowałem wyświetlacz MATRIX 8x96 MAX7219 trwają testy działania jak narazie jest dobrze.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości