Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Przyciski serwisowe - podlaczenie
#1
Czy ktoś mi pomoże i zdradzi sekret co to za przewody były zawiniete w izolacje? Czarny mam połączyć co z tym drugim? Dodam że nie dziala przycisk "-"
https://ibb.co/jSvQqG
Odpowiedz
#2
Czarny jest wspólny dla wszystkich przycisków. Gdy go połączysz "z tym drugim", to będziesz miał efekt trwale wciśniętego "-". "ten drugi" przylutuj do dolnego kołka przycisku "-". Skoro inne przyciski działają, to te dwa czarne trzeba by zlokalizować. Tam w ogóle jest jakaś "maniana", nie rozumiem po co namotano tam tyle czerwonego przewodu.
I'm not totally useless. I can be used as a bad example.
Odpowiedz
#3
Pinball Wizard napisał(a):Czarny jest wspólny dla wszystkich przycisków. Gdy go połączysz "z tym drugim", to będziesz miał efekt trwale wciśniętego "-". "ten drugi" przylutuj do dolnego kołka przycisku "-". Skoro inne przyciski działają, to te dwa czarne trzeba by zlokalizować. Tam w ogóle jest jakaś "maniana", nie rozumiem po co namotano tam tyle czerwonego przewodu.

ok czyli ten "jasno brązowy" do minusa. a czarne połączyć? bo wyglądały jakby były do czegoś przylutowane. Czy te przewody mogą mieć cos wspolnego z nieświecącą się zarówką w przycisku start ?
Odpowiedz
#4
Nie jestem jasnowidzem, to Ty jesteś na miejscu. Mogę jedynie podejrzewać, że mają coś wspólnego ze switchami od wrzutników. Trzeba prześledzić dokąd lecą. Skoro pozostałe przyciski serwisowe działają, to na pewno nie musisz tych przewodów do nich podłączać.
PS
A ten czerwony wyplącz i schowaj do szuflady "na zaś". :mrgreen:
I'm not totally useless. I can be used as a bad example.
Odpowiedz
#5
Pinball Wizard napisał(a):Nie jestem jasnowidzem, to Ty jesteś na miejscu. Mogę jedynie podejrzewać, że mają coś wspólnego ze switchami od wrzutników. Trzeba prześledzić dokąd lecą. Skoro pozostałe przyciski serwisowe działają, to na pewno nie musisz tych przewodów do nich podłączać.
PS
A ten czerwony wyplącz i schowaj do szuflady "na zaś". :mrgreen:

z tego co pamiętam to czarne wracały do cabinetu (w tej czarnej rurce) i potem je zgubilem :>

zerknij proszę na watek o mini playfieldzie - znalazlem chyba winowajcę - zarówka w przycisku start. Zarówka dobra ale przy teście nie świeci.
Odpowiedz
#6
Te nieprzylutowane przewody na 99% są od switcha pierwszego wrzutnika.Tak obserwuje Twoje działania i widzę że wcześniej czy później zrobisz sobie niezłe zwarcie które nieźle będzie kosztować.Mówią że nauka kosztuje czego oczywiście Ci nie życzę.
Odpowiedz
#7
York napisał(a):Te nieprzylutowane przewody na 99% są od switcha pierwszego wrzutnika.Tak obserwuje Twoje działania i widzę że wcześniej czy później zrobisz sobie niezłe zwarcie które nieźle będzie kosztować.Mówią że nauka kosztuje czego oczywiście Ci nie życzę.

dlatego nie kombinuje nic sam tylko pytam - kto pyta ten nie błądzi Wink
Odpowiedz
#8
thugnigga napisał(a):zerknij proszę na watek o mini playfieldzie - znalazlem chyba winowajcę -
Skoro działa, to po co mam zaglądać?

thugnigga napisał(a):zarówka w przycisku start. Zarówka dobra ale przy teście nie świeci.
Miernik w łapę i szukać przerwy lub uszkodzonej diody przy tej żarówce.

PS
Ta dioda jest na płytce Coin Door Interface i ma symbol D1. Sprawdź, czy czasem nie odpięto złączki J6 na tej płytce.
I'm not totally useless. I can be used as a bad example.
Odpowiedz
#9
Złączka jest. Może być tylko skopana dioda
Oczywiście bez odlutowania jej nie da się sprawdzić ? (Czy jak wcisne switcha od startu - to wtedy test możliwy?)

https://ibb.co/mvkq7w

ten czerwony przewód jest przylutowany do minusa i jest przerwany

https://ibb.co/kzvq7w
ale połączenie go chyba nie naprawi minusa.
Odpowiedz
#10
Po prostu go wywal. On nie jest tam umieszczony przez producenta. To jakaś "rzeźba" w sobie tylko znanym celu uskuteczniona przez poprzedniego właściciela.
I'm not totally useless. I can be used as a bad example.
Odpowiedz
#11
Pinball Wizard napisał(a):Po prostu go wywal. On nie jest tam umieszczony przez producenta. To jakaś "rzeźba" w sobie tylko znanym celu uskuteczniona przez poprzedniego właściciela.

I brązowy do minusa?w pozostałych dwóch wrzutnikach dwa czarne i brązowy są spięte izolacja
Odpowiedz
#12
Czerwony out? Ten brązowy do minus ?Smile

https://ibb.co/ipYGVG
Odpowiedz
#13
Dobrze Pinball pisze. Wyrzuć te czerwone przewody. To nie jest orginał. Podejrzewam, zę ktoś sobie dolutował aby "nabijać" kredyty. Nie ma tam jakiś plus czy minus. Jest GND a drugi przewód od przełącznika idzie do PCB (fakt, że ma potencjał dodatni) i dochodzi do LM339. Zobacz w/g schematu a zgadywanie nic nie pomoże.
Dwa czarne i brążowy są spięte izolacją ?......No i co z tego ale nie piszesz czy są razem złączone. Pewno nie. Dwa czarne mają być razem dla zachowanie ciągłości GND.
mizet102
Odpowiedz
#14
Chodzi o "minus" w sensie przycisk testowy "-". Poza tym wszystko się zgadza.
I'm not totally useless. I can be used as a bad example.
Odpowiedz
#15
Czerwone odlutowane. Przyciski działają jak dzialaly (oprócz minusa który nie działa nadal (tu powinien być chyba red-blue i chyba jest jak patrzę.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości