Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
WHO DUNNIT problem z resetowaniem
#1
Mam dziwny problem z flipperem WHO DUNNIT jak go kupilem kilka lat temu resetowal sie, zostaly wymienione wszystkie mostki i przestal, problem wrocil po jakims czasie, zostalo to naprawione niewiem w jaki sposob, pozniej walil bezpiecznik i przestawala dzialac czesc cewek, zostalo naprawione i teraz ponownie sie resetuje.

Problem jest dosc dziwny bo przed zawiezieniem na punkt gralem na nim 3 dni po kilka godzin dziennie i bylo wszystko ok, zawiozlem na punkt, gralem z 2 godziny z wlascicielem wszystko w porzadku. Nastepnego dnia przyszedl i na otwarcie wlaczyl flippera chcial zagrac i zaczol sie resetowac.

Nastepnego dnia przyjechalem, wlaczylem maszyne, nabilem kilka kredytow i po odpaleniu 3 gier doslownie kilkunastosekundowych pierwsze jednoczesne nacisniecie 2 lapek resetowalo maszyne. Kolejna gre gralem 2-3 minuty uderzajac pojedynczo lapkami i nie resetowal sie. Flipper jakby sie rozgrzal i naprawil bo w kolejnej grze moglem ile chcialem naciskac 2 flippery jednoczesnie i nic mu nie dolegalo, gralem 3 godziny po tych pierwszych 3 resetach i wszystko bylo jak nalezy.

Moge odrazu pochwalic sie wynikiem ustawiony na 5 kul + 1 ex zdobyta ok. 8.800.000.000 z tej samej gry dokupilem 3 EX za pol kredytu zrobilem 13.200.000.000 : )

Ma ktos pomysl co to moze byc ?
Odpowiedz
#2
zmierz napiecie w sieci, WPC restartuja sie czesto jesli jest za male

jesli sie okaze, ze nie trzyma 230V przestaw przewody w zworze po prawej stronie za drzwiczkami

schemat ustawienia zwory na nizsze napiecia powinienes miec w WPC Schematics, jesli nie wysle Ci fotke pogladowa jak trzeba poprzestawiac koncowki
A gdyby geje opanowały nasze dzieje, to skąd na świecie brały by się geje ???



http://www.pinballowners.com/jarnie
Odpowiedz
#3
Napiecie na 99,9% jest dobre stał na tym miejscu wczesniej THE SHADOW i obok stoi THE FLINSTONES i zaden z nich nigdy sie nie zresetowal. Klub bilardowy w którym stoja znajduje sie w kompleksie basenow, siłowni, hali sportowej, boisk itp. wiec maja chyba swoja elektrownie na to wszystko : ) Sprawdzic nie zaszkodzi musze tam zawitać z miernikiem, ale gdyby zalezalo od zasilania to by sie wylaczyl chociaz raz pozniej po tych 3 resetach na poczatku.

Patent z tym przestawieniem znamy bo czesto blisko plazy jest problem z napieciem i gdzie juz nic nie mozna poradzic stosujemy go, ale pozniej trzeba pamietac ze jak pojedzie na punkt w ktorym jest dobry prad, zeby zmienic na poprzednie.

Sprawdze to o czym pisales, ale powinno byc ok wiec chyba w czyms innym jest problem, jakies pomysly ?
Odpowiedz
#4
Mam kolejna usterke tym razem w WHITE WATER, po wlaczeniu do pradu slychac ze prad doszedl do maszyny, tak lekko "buczy" jak kazdy flipper przed wlaczeniem, ale nie dochodzi do momentu dzwieku i zalaczeniu oswietlania i wyswietlacza. Zostaje ciemny i tak moze kilka minut stac i sie nie wlczy.

I ostatnia zagadka z tych co mam na teraz w STAR TREK TNG nie dziala mi lewa dolna lapka i prawa gorna, bezpieczniki sa dobre, opto switche (jak tak sie to nazwya) na tescie dzialaja ok, diody nie odpadly, kable sie trzymaja wiec nie mam pomyslu co to moze byc. A u naszego fachowca stoi juz kilka sztuk w kolejce do roboty wiec musze albo sam poradzic albo poczekac tydzien.

Jakies pomysly ?
Odpowiedz
#5
marcinkg napisał(a):Sprawdze to o czym pisales, ale powinno byc ok wiec chyba w czyms innym jest problem, jakies pomysly ?

na 99% problem w napieciu... a ustalic gdzie jest spadek to juz wyzsza szkola jazdy: zamien plytke zasilacza z innej maszyny albo wyeliminujesz problem albo szukasz dalej... masz ten komfort, ze dysponujesz wieloma grami i mozesz po kolei sprawdzac kazdy modul...

marcinkg napisał(a):Mam kolejna usterke tym razem w WHITE WATER, po wlaczeniu do pradu slychac ze prad doszedl do maszyny, tak lekko "buczy" jak kazdy flipper przed wlaczeniem, ale nie dochodzi do momentu dzwieku i zalaczeniu oswietlania i wyswietlacza. Zostaje ciemny i tak moze kilka minut stac i sie nie wlczy.


Jakies pomysly ?

czyli nie startuje plytka CPU, byc moze brakuje jakiegos napiecia..? sprawdz czy swieca wszystkie LEDy na plycie sterujacej... ostatnio Scared Stiff nie chcial mi wystartowac, okazalo sie, ze zasniedzialy kontakty na duzym "kwadracie"...

przyczyn moze byc setki... zamieniaj plyty i znajdziesz winowajce :!:
A gdyby geje opanowały nasze dzieje, to skąd na świecie brały by się geje ???



http://www.pinballowners.com/jarnie
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości