Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Lethal weapon 3 problem
#1
Hej.
Wszystko było fajnie i nagle zaczęły się dziać dziwne rzeczy - pojawiają się animacje ktore powinny być w innych momentach, zawieszają się ( muzyka gra bila sobie hasa) pojawia się jakiś wynik ( nie aktualny tylko jakiś który kiedyś osiągnąłem ). Czy to może być wina jednego bezpiecznika - ułamała sie jedna część obejmy go trzymającej? ( Na płycie -pierwsza z góry z lewej stronie w backbox) może nie styka?
Help bo nie wiem gdzie szukać...
Odpowiedz
#2
Baterie są w porządku? Zmierz napięcie zasilania płyty głównej na którymś układzie TTL lub w punkcie pomiarowym. Miałem kiedyś tak przypadek-spowodowane to było złym stykiem na złączce zasilającej. Nie twierdzę, ze w tym przypadku tak jest.
mizet102
Odpowiedz
#3
Baterie są nowe. Sam zmieniałem. Zaczęło tak się robić po wlutowaniu nowego tranzystora. Pograłem kilka dni i nagle bach takie dziwne rzeczy Sad
Odpowiedz
#4
thugnigga napisał(a):Baterie są nowe. Sam zmieniałem. Zaczęło tak się robić po wlutowaniu nowego tranzystora. Pograłem kilka dni i nagle bach takie dziwne rzeczy Sad

Odłącz od płyty i podepnij jeszcze raz wszystkie tasmy z przewodami.Może to kwestja złego styku.
Odpowiedz
#5
Chyba niekoniecznie nalezy łączyć te objawy z wymianą tranzystora jesli przez kilka dni było ok. O którym tranzystorze piszemy? Układ scalony nie lubi się uszkadzać przez kilka dni. Nie jest gorący układ sterujący tym tranzystorem ?
mizet102
Odpowiedz
#6
mizet102 napisał(a):Chyba niekoniecznie nalezy łączyć te objawy z wymianą tranzystora jesli przez kilka dni było ok. O którym tranzystorze piszemy? Układ scalony nie lubi się uszkadzać przez kilka dni. Nie jest gorący układ sterujący tym tranzystorem ?
Numeru nie pamiętam ale to ten za odpowiedzialny za pracę toppera (pomógł WizardSmile)
Ruszyłem bateriami docisnalem bezpiecznik i wróciło do normy. Więc muszę przylutowac nowe obejmy i mam nadzieję będzie ok Smile
Thnx za pomoc panowie Smile
Odpowiedz
#7
No dobra wlutowałem nową obejmę od bezpiecznika - i co jakiś czas niestety (losowo) wyłącza się całkowicie dzwięk - nie jest tak jak wcześniej, że pojawiają się losowe animacje itd tylko po prostu całkowita cisza (animacje są ale nie ma dźwięku)
a czasami jest normalnie i można grać ile wlezie..
jaka może być przyczyna? jakies teorie które pomogą mi zlokalizowanie problemu ?Smile
Odpowiedz
#8
Czyszczenie pinów od taśmy lub wymiana taśmy. Taśma pomiędzy CPU a Sound Board.
I'm not totally useless. I can be used as a bad example.
Odpowiedz
#9
Pinball Wizard napisał(a):Czyszczenie pinów od taśmy lub wymiana taśmy. Taśma pomiędzy CPU a Sound Board.

Mistrz Smile
Dzięki muszę się za to wziąć. Taśma jakoś łatwo dostępna czy trzeba szukać po muzeach ?Smile
Odpowiedz
#10
Można zamówić. :mrgreen:
I'm not totally useless. I can be used as a bad example.
Odpowiedz
#11
Shit. Czy to może powodować ten problem ?

https://ibb.co/bviaxw

Musiałem uszkodzic złącze przy wyjmowaniu płytki Sad
Jak to naprawić w domowych warunkach ?
Odpowiedz
#12
Wymienić pojedynczy pin.
I'm not totally useless. I can be used as a bad example.
Odpowiedz
#13
Wlasnie wyczytałem ze tak jest na kazdej płycie Data East - tego pinu nie ma po prostu więc niestety to by nie naprawiło mojego problemu Sad
Odpowiedz
#14
Nie jest ważne co wyczytałeś. W/g schematu pin 19 jest "czynny" i dochodzi do pin25 ukladu 9B. Zatem powinien być. Najprościej to podmienić plytke z innej maszyny lub sprawdzić w stanie"uszkodzenia" poprawność napięć zasilających tę płytkę. Ewentualnie szukać uszkodzenia na tej płycie.
Gdy zaniknie głos- to słychać szum w głośnikach?
mizet102
Odpowiedz
#15
mizet102 napisał(a):Nie jest ważne co wyczytałeś. W/g schematu pin 19 jest "czynny" i dochodzi do pin25 ukladu 9B. Zatem powinien być. Najprościej to podmienić plytke z innej maszyny lub sprawdzić w stanie"uszkodzenia" poprawność napięć zasilających tę płytkę. Ewentualnie szukać uszkodzenia na tej płycie.
Gdy zaniknie głos- to słychać szum w głośnikach?


Nie.. po prostu się wyłącza muzyka i jest cisza. odgłosy są ale nie ma muzyki - do momentu kiedy muzyka powinna się zmienić na inną - wtedy się włącza (czasami na chwilę czasami juz jest ok)
problem pojawia się czasami - jeden raz można grac i wszystko ok a innym razem po chwili podczas grania słychać "we're back in action" (czyli ten dźwięk który jest przy włączaniu pina) i cisza. Z tym tez jest dziwny problem bo przy starcie słychać tylko "we're back in" i koniec. a tak nie powinno być.

z tym brakującym pinem - sprawdzałem na zdjęciach płyt LW3 - nigdzie go nie ma. W Jurrasic Parku też nie ma. a jaką funkcję spełnia wg instrukcji i tego co napisałeś "pin25 ukladu 9B" ? to cos istotnego?

"Pin 19 on CN21 of the MPU is the PIA Enable line. I think if you follow it out to the sound board you'll see it's not being used."
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości