Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Getaway, wywala bezpiecznik
#16
zwarć nie ma
Odpowiedz
#17
Skoro wywala, to gdzieś zwarcie musi być Smile
Odpowiedz
#18
Sprawdź jeszcze raz dokładnie warystor (ten ciemnozielony). Pomiary wykonałeś oczywiście przy załączonym wyłączniku?
I'm not totally useless. I can be used as a bad example.
Odpowiedz
#19
Jak sprawdzić ten warystor?? Zwarcie sprawdzałem dla pewności przy włączonym i wyłączonym wyłączniki.
Odpowiedz
#20
Najprościej odlutuj jeden koniec na chwilę.Założę się że jest dobry... ;-)
Odpowiedz
#21
Odciąłem jeden koniec i to samo :-(
Odpowiedz
#22
Coś umyka Twojej uwadze. Cudów nie ma, zwarcie to zwarcie. Jeżeli wywala bezpiecznik w obu położeniach wyłącznika, to wymień przewód zasilający.
I'm not totally useless. I can be used as a bad example.
Odpowiedz
#23
poprawka, mój błąd wywala tylko przy włączonym, przepraszam za wprowadzenie w błąd :oops:
Odpowiedz
#24
Czyli musisz się cofnąć na początek tematu.
Masz zepsutego flipera do sprzedania lub naprawy - pisz na pw
Odpowiedz
#25
ale już pisałem że odłączyłem transformator od puszki i wali non stop, to co mam jeszcze odłączyć ?? bo o tym była mowa na początku tematu.
Odpowiedz
#26
Na Twoim zdjęciu widać, że od strony sieci 230 V jest bezpiecznik, termistor, warystor, filtr i wyłącznik a za nim przewody idą do złączki od transformatora. Jeżeli przy otwartym wyłączniku jest dobrze, to możesz mieć przetartą izolację w miejscu, gdzie przewody od wyłącznika przechodzą przez puszkę. Możesz też mieć zwarcie w złączce lub gdzieś po drodze.
Przyszło mi jeszcze do głowy, że ktoś mógł poprzekładać konektory na wyłączniku i to on robi zwarcie po załączeniu...
I'm not totally useless. I can be used as a bad example.
Odpowiedz
#27
Chodzi o to, abyś powtórzył wszystkie czynności jeszcze raz, drugi raz sprawdził wszystko dla pewności - może się nie pomyliłeś z tym wyłącznikiem, tylko akurat wtedy nie było zwarcia. Może jakiś kabel jest przerwany i raz daje zwarcie a raz nie, może izolacja jak pisze Wizard. Pomiary rób na krokodylkach i poruszaj kablami.
Masz zepsutego flipera do sprzedania lub naprawy - pisz na pw
Odpowiedz
#28
Pinball Wizard napisał(a):.........
Przyszło mi jeszcze do głowy, że ktoś mógł poprzekładać konektory na wyłączniku i to on robi zwarcie po załączeniu...
to bym wykluczył, bo działał normalnie do tej pory.
Resztę dzisiaj będę sprawdzał, dzięki za wskazówki
Odpowiedz
#29
Teraz sprawdziłem wyjścia filtra i obydwa mają przejście z prądowymi przewodami, czyli obojętnie który dotykam przy filtrze, to miernik zawsze brzęczy przy dotykaniu niebieskiego lub brązowego prądowego,
Walnięty filtr?? Czy tak ma być?
Odpowiedz
#30
A sprawdzałeś przejście pomiędzy każdą z żył przewodu zasilającego? Jeśli filtr jest zwarty, to zwarcie musi się ujawnić też pomiędzy żyłami. Oczywiście przy zamkniętym wyłączniku.
I'm not totally useless. I can be used as a bad example.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości