Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Problem z dźwiękiem w T2
#1
mam mały problem, gdy maszyna losuje SPECIAL to był odgłos strzału taki sam jak na końcu gra gdy daje dodatkowa grę . teraz jest pierdnięcie, inne dźwięki są bez zmian, czy to jakaś taśma ?
ma ktoś pomysł ?
Odpowiedz
#2
Ty kolego nie masz problemu z dźwiękiem tylko z cewką od ''KNOCERA'' która znajduję się w back boxię na górze po lewej stronie.
Włącz maszynę w tryb testu solenoidów i sprawdź czy działa ta cewka.Jeśli nie to do wymiany cewka lub tranzystor sterujący na płycie.
Odpowiedz
#3
zrobiłem test selenoidów , tylko wg mnie powinien ten knocker zastukać podczas testu, a tu pokazuje mi tylko kolory kabli, oznaczenia fabryczne części ( cewki AE 23-800) i de facto nie wiem czy ona działa. są tam trzy tryby running stop i repeat. może nie wiem jak aktywować test?
Odpowiedz
#4
Running to wszystkie cewki idą po kolei.
Ustaw knocker i daj repeat.
Tylko zamknij dzwi od maszyny.
Odpowiedz
#5
Jak nie stuka podczas testu, to znaczy, że coś nie działa. Dotknij jej, sprawdź czy nie jest ciepła.

Sprawdź diodę na cewce. Odlutuj jeden jej koniec i zmierz w obu kierunkach miernikiem w funkcji testu diody.

Jak dioda ok - to podaj masę (na pół sekundy- uważaj na zwarcia i nie wystrasz sie iskrzeniaWink !!) na cewkę (złącze z czarnym przewodem) - jak zaskoczy - cewka sprawna. Jak nie - padnięta cewka. Masę możesz "pożyczyć" z oplotu obudowy.

Jeśli cewka sprawna :
- sprawdź czy przewód pomiędzy cewką a wtyczką w płycie przewodzi (wtyczka J130)
- sprawdź czy jest napięcie na przewodzie fioletowym podłączonym do cewki
8-)
Jeśli ok, idziemy dalej :
- trzeba sprawdzić tranzystor Q68 na płycie, sprawdź czy jest zwarcie między kolektorem a masą, jeśli nie ma trzeba go wylutować i zmierzyć.

Jak nie śmiga - wymień tranzystor i powinieneś się cieszyć wkurzającym pukaniem w dechę Big Grin

P.S. Jak wspomiał Thomy - testujemy oczywiście przy zamkniętych drzwiczkach / zablokowanym przycisku otwarcia drzwi.

Daj znać jak poszło. Powodzenia Smile
Odpowiedz
#6
cewka stuka podczas testu, ciepła specjalnie nie wyczułem zimna tez nie była. muszę się wczytać w to co napisał Yoogi (dziękuje ) bo wybitny to nie jestem w takich robótkach.
Diody na cewce tak na pierwszy rzut oka nie widzę.
Odpowiedz
#7
Diody tam nie ma.
Jak cewka dobra to może się plunger złamał, biały plastik na końcu jest?.
Odpowiedz
#8
pluger jest ok, skacze jak wariat w gore i dól podczas testu.
Odpowiedz
#9
.....
mizet102
Odpowiedz
#10
dinio napisał(a):Ty kolego nie masz problemu z dźwiękiem tylko z cewką od ''KNOCERA'' która znajduję się w back boxię na górze po lewej stronie.
Włącz maszynę w tryb testu solenoidów i sprawdź czy działa ta cewka.Jeśli nie to do wymiany cewka lub tranzystor sterujący na płycie.
a jest tam metalowa płytka ? W ktorą uderza knocer ?
Im większą mądrość posiadasz, tym z większą ilością debili musisz się użerać..

http://www.pinballowners.com/dr.diablo
Odpowiedz
#11
wymontowałem cewkę, odkleiłem fabryczna osłonę koloru żółtego zwoje są ok nic nie przerwane, zamontowałem ponownie , metalowa płytka w back boxie jest jak najbardziej, jak popchnę palcem knockera to stuka głośno , wygląda jak by nie miało dostatecznej siły , knocker skacze ale chyba nie dotyka metalowej płytki.
Odpowiedz
#12
Zmierz cewkę na wtyczce, powinno być jakieś 4om.
Odpowiedz
#13
Jest 5.3 om na wtyczce
Odpowiedz
#14
To powrót do postu Yoogi i sterowanie do sprawdzenia.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości