Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dr Who, pali bezpiecznik F112
#1
Kolejny problem :mrgreen:

Wymieniłem gniazdo i wtyk J115, wymieniłem mostki BR1 i BR2, po włączeniu maszyny cicho buczy i pali bezpiecznik F112.
Gdzie mogłem popełnić błąd ??
Odpowiedz
#2
Sprawdź, czy pali go również ze zdjętymi złączkami J104 i J105 o ile coś tam masz podpięte. Powinna być jedna wtyczka dostarczająca napięcie przemienne do Fliptronica. Jeśli wciąż się pali, to masz uwalony mostek BR3, albo zrobiłeś gdzieś zwarcie wymieniając BR1 i BR2.
I'm not totally useless. I can be used as a bad example.
Odpowiedz
#3
ok, to robotę na wieczór mam :-)
Dzięki
Odpowiedz
#4
mucha napisał(a):ok, to robotę na wieczór mam :-)
Dzięki

Wieczorem to sie popija browarek i gra na fliperkach :lol:
Odpowiedz
#5
W sobotę można piwo popijać już od rana. Tylko niezbyt intensywnie, bo wieczorkiem już się nie pogra. :-P
I'm not totally useless. I can be used as a bad example.
Odpowiedz
#6
Pinball Wizard napisał(a):Sprawdź, czy pali go również ze zdjętymi złączkami J104 i J105 o ile coś tam masz podpięte. Powinna być jedna wtyczka dostarczająca napięcie przemienne do Fliptronica.....

Po odłączeniu J105, nie pali bezpiecznika, BR1 na fliptronicu wymieniony
Odpowiedz
#7
Na plytce chyba wszystko OK, bo jak odłącze J907 to bezpiecznika nie pali
Jak jest wszystko podłączone to podnoszą się łapki i pali wspomniany bezpiecznik.
Odpowiedz
#8
Fliptronic do naprawy.
I'm not totally useless. I can be used as a bad example.
Odpowiedz
#9
Undecided czyli grubsza sprawka może być?? Miałem nadzieję że wystarczy wymienić jakiś tranzystor itp
Odpowiedz
#10
Jeżeli zaraz po włączeniu łapki się podnoszą, to najbardziej prawdopodobne jest uszkodzenie tranzystorów na Fliptronicu (tych dużych) ale nie tylko. Ustaw miernik na brzęczyk i sprawdź przy zdjętych złączkach przejście pomiędzy blaszką tranzystora a jego skrajnymi nóżkami. Jeśli zapiszczy, to tranzystor jest uszkodzony. Piszczeć może wyłącznie pomiędzy blaszką a nóżką środkową. Ale to nie koniec możliwych uszkodzeń.
I'm not totally useless. I can be used as a bad example.
Odpowiedz
#11
Rozumiem,
Tylko jeszcze się zastanawiam co mogło spowodować to uszkodzenie skoro przed naprawą o której pisałem w pierwszym poście bezpiecznika nie paliło, tylko się resetował po naciśnięciu obydwu łapek.




Edit
Tranzystory sprawdzone i są dobre
Odpowiedz
#12
No, to sprawa jest grubsza... Masz jakiś inny Fliptronic na podmiankę?
I'm not totally useless. I can be used as a bad example.
Odpowiedz
#13
Tak, wieczorem zmienię.
Odpowiedz
#14
Jestem przekonany, że przyczyną tych problemów jest wadliwa instalacja elektryczna i niumiejetne obchodzenie się w końcu z delikatnymi płytkami. Może maszyna stoi na posadzce przy gruncie i wyłożonej np. płytkami ceramicznymi.
Nasze tutaj porady oprócz nabijania postów to widze wpędzają Cię w coraz większe kłopoty. Piszesz, że będziesz teraz podmieniał Fliptronic. Oby tylko następna plytka nie uległa uszkodzeniu. Dobrze, ze jeszcze nie padł ASIC bo to nie kosztuje 5 czy 10 zł.
Na początek to.....sprawdź sobie różnicę potencjałów między bolcem w gniazdku a podłogą. Może się okazać, że będzie ok100V.
POWODZENIA
mizet102
Odpowiedz
#15
Jeżeli mizet102 ma rację, do podłóż pod nóżki po kawałku drewna albo gumy i problemy powinny zniknąć. Tylko uważaj, bo maszyna może zacząć "kopać"!
I'm not totally useless. I can be used as a bad example.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości