Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Radical! problem z wyświetlaczem
#1
Witam! mam problem z wyswietlaczem w radicalu , bally. do niedawna działał bez zarzutów , podczas uruchamiania coś strzeliło i teraz w ogóle nie świeci tak jakby nie dostawał zasilania.
CZy byłby mi ktoś w stanie doradzić czy pomóc .? bezpieczniki sprawdziłem wygladają na całe,dwa były upalone ale wymieniłem.
podeśle zdjecia płyt w środku. możliwe ze coś sie upaliło Sad . Czy ktoś ma doświadczenie z takimi usterkami.? co sprawdzić w pierwszej kolejności, jestem kompletnie zielony, flipper posiadam 3 miechy. dziekuje z góry za wszelką pomoc.
Odpowiedz
#2
Uszkodzony zasilacz. A program na CPU wogóle działa?
Jak zechcesz to przeslesz mi do naprawy. A jak dobrze rzucisz to masz szansę dorzucić.
mizet102
Odpowiedz
#3
tak ,włacza sie i działa normalnie po zatym wyswietlaczem.
Odpowiedz
#4
w załączniku filmik
https://www.youtube.com/watch?v=qOMy9aZmCzM

jeśli ktoś może pomóc bede wdzieczny .
Odpowiedz
#5
Przede wszystkim sprawdź obecność napięć zasilających płytki wyświetlaczy. W tym celu woltomierz podłącz jednym końcem do masy układu - to może być jakaś śrubka mocująca płytkę w Back Boxie a drugim końcem dotykaj do bezpieczników F2 i F3 na płytce Power Supply Board. Powinno być ok +100 V i -100 V. Jeśli napięć nie ma na obu końcach bezpieczników, to sprawdź bezpiecznik F1, ale w tym celu wyłącz maszynę i wyjmij go z oprawki. Postępuj tak zawsze przy sprawdzaniu bezpieczników. Żadne tam "na oko"!
I'm not totally useless. I can be used as a bad example.
Odpowiedz
#6
dziekuje tak zrobie, dam znac co i jak. ;-)
Odpowiedz
#7
chyba znalazłem przyczyne, jakiś "as" włożył żąrówki ledowe na 12v do flesherów pewnie to powód, tyle że dziwne że akurat poszło na wyswietlacz bo fleszery działają..
Odpowiedz
#8
Od 3 lat mam samochodowe ledy 12v we flasherach i zadnych problemow
Mezik
Odpowiedz
#9
Tu nie ma chyba... Wyświetlacz świeci ?
Mezik ma rację
Kolega wcześniej napisał co masz pomierzyć i tego się trzymaj a nie kombinuj przy oświetleniu.
mizet102
Odpowiedz
#10
Ten przyjarany przekaźnik jest od GI i nie ma nic wspólnego ani z falsherami ani z wyświetlaczem.
I'm not totally useless. I can be used as a bad example.
Odpowiedz
#11
Panowie ja nie neguje rady sprawdzenia bezpieczników, czekam na miernik bo mi gdzieś wcieło ,albo pożyczyłem na wieczne nie oddanie komuś. Mam pytanie a czy do insertów też można wkladać takie ledy 12voltowe.? jak do flasherów.??? i dziekuje za każdą rade,mam nadzieje ze bedzie okazja sie zrewanzować piwkiem. Dam znać co mi wyszło z tego mierzenia jak dorwe miernik.
Odpowiedz
#12
retrofan napisał(a):Panowie ja nie neguje rady sprawdzenia bezpieczników, czekam na miernik bo mi gdzieś wcieło ,albo pożyczyłem na wieczne nie oddanie komuś. Mam pytanie a czy do insertów też można wkladać takie ledy 12voltowe.? jak do flasherów.??? i dziekuje za każdą rade,mam nadzieje ze bedzie okazja sie zrewanzować piwkiem. Dam znać co mi wyszło z tego mierzenia jak dorwe miernik.

Tylko jeżeli pod insertem jest 12v flasher.
W większości przypadków jest tam 6v żarówka ge 44.
Odpowiedz
#13
ok dzieki ;-)
Odpowiedz
#14
tak wiec udało mi sie troche sprawdzic dzieki sąsiadowi Big Grin , prąd sie traci na diodzie zenera, wychodzi nam ze schematu ze powinno być 100v a u mnie jest 26v. w tym miejscu. 1N4764 Vz100, jakieś porady.? sąsiad mowi żebym wyciągnął plytke i przelutował tą diode z układu obok czyli z zR4 bo w ZR4 mam te 100v. może jakieś inne sugestie.?
Odpowiedz
#15
kurcze byłem z tym u elektronika i mowi że zenerka dobra, tranzystory tez dobre. musze sprawdzic czy dostaje zasilanie na cały ten układ. jaki powinno być napiecie na wejsciu.? dodam iż mam flipper bally a ten układ jest williamsa, Sad widzialem jak koles na yt. testował napiecie na takich punktach na płycie,czy wszystkie układy mają takie miejsca.???.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości