Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Flintstones, Dirty Harry usterki
#46
mizet poradził żeby sprawdzić diody na płytce, i faktycznie okazało się że jest uszkodzona D8, wymieniłem włożyłem płytkę problem ten sam, przełożyłem płytkę do Road Show żeby zobaczyc co będzie się działo, na teście też wyświetliło bumb tilt, po kilku sekundach zgasł Confusedhock: , zagrałem wszystko OK, potem przełożyłem z powrotem płytkę do flintstones i działa normalnie :-D

dzięki za pomoc :-)
Odpowiedz
#47
i ciąg dalszy przygód :evil:
Dirty Harry, wczoraj wieczorem grałem, nagle łapki zaczęły świrować, razem góra dół w szybkim tępie i zaczął wyrzucać kule z magazynku, nic nie mogłem zrobić, to wyłączyłem maszynę i po chwili włączyłem. Po uruchomieniu wyświetla raport z błędami , przyciski w drzwiczkach nie reagują.
To tak na szybko przedstawiłem problem, bo wczoraj już się tak wściekłem że nie chciało mi się nawet do nie go zaglądać :-?
Odpowiedz
#48
[quote="mucha"]i ciąg dalszy przygód :evil:
Dirty Harry, wczoraj wieczorem grałem, nagle łapki zaczęły świrować, razem góra dół w szybkim tępie i zaczął wyrzucać kule z magazynku, nic nie mogłem zrobić, to wyłączyłem maszynę i po chwili włączyłem. Po uruchomieniu wyświetla raport z błędami , przyciski w drzwiczkach nie reagują.


A te bezpieczniki F114 F115 sprawne?
Odpowiedz
#49
W szybkim tempie, drogi mucho. Tępy to może być nóż.
Może to również być problem ze wstążkami. Do wymiany mostka musiałeś rozpiąć co najmniej wstążkę od CPU, teraz rozepnij wszystkie i wsadź ponownie. Oczywiście sprawdź bezpieczniki, o których pisze leszek golon.
I'm not totally useless. I can be used as a bad example.
Odpowiedz
#50
Pinball Wizard napisał(a):W szybkim tempie, drogi mucho. Tępy to może być nóż.
.....
:oops:


A co do usterki, to chyba ponownie mostek, teraz po uruchomieniu wyswietla zeby sprawdzić bezpieczniki 114 i 115, a są sprawne.
Odpowiedz
#51
A jaki mostek wsadziłeś? Ja daję co najmniej taki (min 600 V i min 35 A) i nigdy mnie nie zawiódł. http://www.tme.eu/pl/details/kbpc3506w/m...omponents/
Jeżeli bezpieczniki są sprawne, to sprawdź obecność napięcia 12 V na PDB (LED6 i LED1 oraz punkt pomiarowy TP3). Widać je na tej fotce - LED1 na samym dole nie zmieścił się w kadrze. http://ftp.stacja1.pl/TP.jpg
I'm not totally useless. I can be used as a bad example.
Odpowiedz
#52
takie kupiłem:
http://allegro.pl/mostek-prostowniczy-kb...MWEzNGViNA==
Odpowiedz
#53
Nie powinien paść i raczej nie padł, o ile nie miałeś pecha trafić na bubel. Szukaj napięcia 12 V. Musi z płyty PDB (złączka J114) trafić na CPU (złączka J210).
I'm not totally useless. I can be used as a bad example.
Odpowiedz
#54
Dobrze, wieczorem sprawdzę i zamelduję Smile
Odpowiedz
#55
Z tymi mostkami to chyba jakieś dziwne rzeczy się dzieją.W T2 występowały resety i po wymianie mostków na PDB jak ręką odjął,maszyna śmiga jak nowa! tylko dlaczego mostki które wyjąłem z płyty są w pełni sprawne,sprawdzone wzdłuż i w szerz,jeden nawet wsadziłem do regulowanego prostownika do akumulatorów,takiego własnej roboty i wszystko działa ja trzeba.
Odpowiedz
#56
Pisałem o tym. Na skutek drgań w strukturze mostka (zalanego żywicą) powstają mikropęknięcia. Ich rezystancja dynamiczna jest duża. Badany multimetrem mostek wydaje się być OK. Pod obciążeniem impulsowym rzędu kilkudziesięciu amperów niestety nie daje rady i napięcie siada o kilkadziesiąt procent. Pod obciążeniem stałym rzędu kilku amperów (ładowanie akumulatora) wszystko jest OK.
I'm not totally useless. I can be used as a bad example.
Odpowiedz
#57
Led 1 nie świeci, na TP 3 brak napięcia 12V
Na zdjęciu widać że ktoś wcześniej kombinował z elektronicznym wrzutnikiem, bo do nie go
jest poprowadzone to zasilanie.


Załączone pliki Miniatury
   
Odpowiedz
#58
I to może być przyczyną Twoich problemów, gdyż ten przewód wygląda być przylutowanym do napięcia, którego szukamy. Jeśli nie potrzebujesz tego wrzutnika, to odlutuj ten przewód i skup się na szukaniu tych 12 V. W najgorszym przypadku do wymiany jest układ stabilizatora 12 V.
I'm not totally useless. I can be used as a bad example.
Odpowiedz
#59
Wczoraj od razu go usunąłem,
od czego zacząć to szukanie ??
Odpowiedz
#60
Sprawdź, czy świeci LED6 i czy na TP8 jest 25 V. Jeśli jest, to sprawdź napięcie 12 V na F115. Jeśli nie ma, wymień stabilizator Q2 (LM7812) ew. diody D1 i D2. Jeśli nie ma napięcia na TP8, to sprawdź bezpiecznik F114 i mostek BR1.
I'm not totally useless. I can be used as a bad example.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości