Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pomoc Techniczna
#1
W tym temacie możecie pytać jak coś naprawić , we flipperach często usterki są bardzo proste do naprawienia Smile Na pytania będzie odpowiadał mistrz Andrzej Smile
#2
Witam - no to ja jako odważny zacznę od pytania - DR> DUDE firmy BALLY jak go ustawić , widac i pamięć jest ok i nic nie zgubił przez czas kiedy nie działało podtrzymanie pamięci - są trzy przyciski milion testów , dzwonki , muzyczki id wszelakie testy - proszę o pomoc w określeniu jak ustawić całośc w sensie jak się posługiwać tymi trzema przyciskami i jak do tego kombinowac z innymi przyciskami , wiadomo o co chodzi . Co do usterki jeśli chodzi o tego samego DR DUDE , bo to ja go kupiłem z allegro (inny temat forum) był to banał , spalony styk lewego flippera , czyli blaszka za przyciskiem Smile pozdrowionka
693982875 - urządzenia diagnostyczne do samochodów - pomoc w instalacji online itd
#3
DIAGNOSTYKA obd napisał(a):Witam - no to ja jako odważny zacznę od pytania - DR> DUDE firmy BALLY jak go ustawić , widac i pamięć jest ok i nic nie zgubił przez czas kiedy nie działało podtrzymanie pamięci - są trzy przyciski milion testów , dzwonki , muzyczki id wszelakie testy - proszę o pomoc w określeniu jak ustawić całośc w sensie jak się posługiwać tymi trzema przyciskami i jak do tego kombinowac z innymi przyciskami , wiadomo o co chodzi . Co do usterki jeśli chodzi o tego samego DR DUDE , bo to ja go kupiłem z allegro (inny temat forum) był to banał , spalony styk lewego flippera , czyli blaszka za przyciskiem Smile pozdrowionka


Dziękuję tu kolegom z forum którzy się zainteresowali i pomogli mi w ustawieniu mojego doktorka dudes , no nie wszystko wiadomo można wiedzieć , jeszcze raz dziękuję za wiadomości e-mail i to co otrzymałem od Was na GG jest mi bardzo miło , że są też normalni ludzie Smile
693982875 - urządzenia diagnostyczne do samochodów - pomoc w instalacji online itd
#4
zadam tu pytanie Mistrzowi - flipek bez powodu wyłącza się po puszczeniu kuli , lub po włączeniu wyświetla napis (menu niemieckie jeszcze ) kugel(kula) - co Twoim zdaniem jest przyczyną ? elektronicznie płyty są ok łącznie z zasilaczem . pozdrawiam
693982875 - urządzenia diagnostyczne do samochodów - pomoc w instalacji online itd
#5
troche dziwne ze wyswietla sie blad "kugel" tylko jedno slowo ?? a nie przypadkiem "kugel fehlt" ?? z tym wylaczaniem to tez ogolnie napisane !! jakies dokladniejsze info by sie przydalo,wylacza sie i zaraz sie wlacza ?? czy jak ?? czy kula uderza wczesniej w cos ?? wylacza sie tez jak sie nacisnie guziki od flipperow ??
Subaru Impreza WRX , Wersja Limitowana " UK 300"

Nr. 244 ,Chargespeed Body + PPP (Prodrive Performance Pack )
#6
no tak mało to opisałem , wystarczy nacisnąć łapkę i się wyłącza , następnie resetuje całą grę , start od nowa i niby działa , kula , puszczam ją naciskam łapkę i d..a , z kugel coś się tam wyświetla , już zapomniałem co - pzdr
tylko proszę nie pisać że układ prostowniczy, jak to już gdzieś przeczytałem tutaj na forum, bo prostowniczy albo działa , albo nie , nie ma innej opcji .
693982875 - urządzenia diagnostyczne do samochodów - pomoc w instalacji online itd
#7
nie bede pisal romanow na ten temat czy dziala czy nie dziala ;-) nie wiem jak to sie po polsku nazywa fachowo,ale trzeba wymienic te trzy rzeczy widoczne na zdjeciu i na 100% bedzie dzialac,wiem z wlasnego doswiadczenia,juz po bardzo niedokladnym opisie wiedzalem mniej wiecej o co chodzi ;-) i sam juz wymienilem przynajmniej ze 20 razy i zawsze skutkowalo i opisany problem znikal ;-) do wymiany BR1,BR2 ,Q1 najlepiej zawsze razem dla pewnosci

peace


[Obrazek: f33d3be9b7867009med.jpg]
Subaru Impreza WRX , Wersja Limitowana " UK 300"

Nr. 244 ,Chargespeed Body + PPP (Prodrive Performance Pack )
#8
U mnie wymiana mostka prostowniczego (fachowa polska nazwa Wink ) też pomogła. A co do stwierdzenia że mostek albo działa albo nie, to nie do końca prawda, bo mogą się pojawić np. większe spadki napięcia na diodach i wtedy na wyjściu napięcie będzie niższe niż zakładane i kondensatory nie będą wyrabiać i w konsekwencji dostaniesz na układ cyfrowy sygnał piłokształtny. A to już może doprowadzić taki układ do niestabilnego działania i w konsekwencji resetów.

W 95% procentach przypadków za resety odpowiada któryś z mostków.
#9
Kiedyś też myślałem że półprzewodnik działa albo nie.W opisanym przypadku mostek na omomierzu jest OK. ale pod obciążeniem 2 diody dostają "lekkiej" przerwy i następuje spadek napięcia 5 V.
Odpowiedzialny za to jest mostek BR 2.
Ważne:nie wsadzaj takiego samego mostka(stosowane były przeważnie na 100 lub 200 V)
ja stosuję 35 A 400-1000V i spokój na wieki.
#10
Witam Panowie - hehe - no co do spadków napięcia to tak zgodzę się , do układów prostowniczych niestety nie bo można je sprawdzić i jak działają - banalna sprawa w moim przypadku a specjalnie napisałem na początku iż płyty są ok , bo są ok - w miejscu gdzie mam moje "dzieci" nie zdążyłem po prostu założyć jeszcze centralnego ogrzewania bo warsztat mam w remoncie a to obok warsztatu i muszę wpiąć dwa grzejniki , wiadomo jest zimno i co zrobiłem , załączyłem grzejnik elektryczny 2000wat , grzejnik na jednej linii z fliperami(linia około 25 metrów 1,5 przewód miedziany ) , reszty pewno nie muszę opisywać - to taki banalny przykład , dobrze iż ktoś wyżej dopisał iż resety , mostki 95% a inne to 5% w tym układzie ja się mieściłem w tych 5 % - zacząłem temat bo jakoś tak słabo się pisze tu na tym forum pomiędzy sobą publicznie a w ten sposób miałem okazję z nowymi kolegami popisać - dziękuje i pozdrawiam wszystkich :-D
693982875 - urządzenia diagnostyczne do samochodów - pomoc w instalacji online itd
#11
Szkoda, że ten temat umarł dwa lata temu. Może go odgrzejemy? Reset maszyny po naciśnięciu przycisku flipera (łapki) może być też spowodowany uszkodzoną diodą na cewce od flipera.
I'm not totally useless. I can be used as a bad example.
#12
No to mam pytanie - Attack From Mars
Jest sobie bank target, ktory zjezdza na dol.

I teraz w momencie kiedy zjezdza na dol - z lewego wybijaka wybija 2 razy w proznie bo mysli ze tak jest bila.

Tak mi sie wydaje ze mysli albo systemowi moze sie wydaje bo sprwdzalem opto i maja dobre napiecie i wszystko jest cacy - dzieje sie tak uwaga - tylko i wylacznie kiedy bank target idzie do gory lub do dolu - switche tez sprawdzilem na rollce i wszystkie sa ok - jeden byl zalany - wymienilem i nadal dupa - problem caly czas wystepuje
IJ, POTC, Avatar, RS, RFM, AFM, MM, CV, ACDC BIBLE, X-MEN LE, MOPLE, SM, SHREK, LW, TOM, STLE, KISS LE, GOT LE, TAF
#13
Ja jednak obstawiam opto. Napięcia na opcie nie gwarantują jego działania. Nadajnik podczerwieni można najłatwiej sprawdzić patrząc na niego przez aparat cyfrowy (np komórkowy), wtedy widać, czy świeci. Odbiornika się tak już nie sprawdzi. Ja w takich przypadkach w ciemno wymieniam nadajnik i odbiornik. Koszt to 1,50 zł.
I'm not totally useless. I can be used as a bad example.
#14
Ciekawostka. Iphone 4 i 5 swoja kamera NIE WIDZI PODCZERWIENI. Ma jakis filtr chyba Smile wiec szlachetnych posiadaczy tego telefonu informuje aby uzyli innego sprzetu do sprawdzania.
Mezik
#15
Pinball Wizard - to skoro to bylyby opta to mechanizm zachowywalby sie tak - losowo, a nie w momencie kiedy bank targety leca na dol i w gore.

mało tego - mechanizm probuje wystrzelic kule 2 krotnie, a nie jeden raz.

Mega to dziwne
IJ, POTC, Avatar, RS, RFM, AFM, MM, CV, ACDC BIBLE, X-MEN LE, MOPLE, SM, SHREK, LW, TOM, STLE, KISS LE, GOT LE, TAF


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości