Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nie działa lewa paletka
#1
Witam wszystkich i od razu prosze o pomoc.

Niedawno nabyłem mój pierwszy flipper - Dr. Dude firmy Bally. I na pewno nie ostatni - szalenie mnie to wciągnęło i praktycznie nie ma dnia bym sobie nie zrobił kilku przerw w pracy na szybką partyjkę Smile.

Niestety, pękł przegub, który mocuje sworzeń metalowy w lewej paletce - szybko go zamowiłem i wymieniłem. Na pierwszy rzut oka wszystko wygląda analogicznie jak w prawej paletce, paletka porusza się bez problemów i wszystko byłoby fajnie tylko po włączeniu dalej nie działa...

Wygooglowałem że powodem awarii może być bezpiecznik wymagający wymiany. I tu zaczyna się problem - jak go bowiem znaleźć? Na płycie jest ich kilkanaście, a instrukcja serwisowa http://mirror2.ipdb.org/files/737/Bally_...Manual.pdf nie rozwiązuje mojego problemu.

Cos jeszcze moze wymagac sprawdzenia?
Odpowiedz
#2
a co to są te paletki ??
Odpowiedz
#3
Smile, lewy flipper.
Odpowiedz
#4
acha :mrgreen:
Odpowiedz
#5
Ponad 10 lat nie "dłubałem" przy flipperach. To niekoniecznie musi być bezpiecznik, może to być spalona cewka, a może styki nie kontaktują (sprawdzałeś?).
Jeśli chodzi o bezpieczniki, to sprawdź może te na płycie Auxiliary Power Drive Board ("na oko" lub miernikiem).
Odpowiedz
#6
proponuję z ipdb zassać English Manual , tam znajdziesz listę bezpieczników, każda część na płytach jest oznaczona więc nie będziesz miał problemu ze znalezieniem konkretnego bezpiecznika. Może odlutował się kabelek zasilający ? Czy w teście cewka działa ?
Jeżeli nie to faktycznie cewkę należałoby przemierzyć (miernik za 15zł wystarczy) czy nie spalona (ale to się rzadko dzieje).
Jeżeli w teście działa to prawdopodobnie odpowiedź na problem znajdziesz pod przyciskiem flippera, tam jest switch który może nie stykać . A to czy switch styka też możesz sprawdzić w tescie. A jak korzystać z testu przeczytasz właśnie w manualu Smile
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości