Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Reset ustawień
#1
Witajcie : ) Mam problem z tym ze gdy wyłączam maszynę to wszystkie ustawienia, rekordy, język się resetują do fabrycznych. Wymieniałem baterie przeczyściłem styki do nich i nic to nie pomogło. Prawdę mówiąc jestem laikiem w tematyce napraw przy fliperach i nie wiem co dalej by wyeliminować tą dość irytującą usterkę Sad
Macie może jakieś sugestie ?

maszyna to THE MACHINE BRIDE OF PINBOT
Odpowiedz
#2
Musiałbyś sprawdzić czy jest przejście pomiędzy stykami baterii a płytą główną do której są przymocowane.
Odpowiedz
#3
Na zdjęciu odszukaj punkt opisany jako W7. Na wyłączonej maszynie i włożonych bateriach podłącz minus woltomierza do którejś ze śrub mocujących CPU a plus do tego punktu. Jeśli miernik nie pokaże trochę ponad 4 wolty, to musisz ustawić miernik na brzęczyk (piszczek - test diody) i sprawdzić przejście pomiędzy W7 a katodą diody D2 (z czarnym paskiem) oraz anodą diody D2 (bez paska) i plusem prawej baterii a następnie pomiędzy masą (śrubką) a minusem lewej baterii. Jeśli przejścia są, to sprawdź diodę D2 ale po wylutowaniu jednej nóżki. Ma mieć przejście tylko w jedną stronę a miernik ma pokazywać ok 500 - 600.


Załączone pliki Miniatury
   
I'm not totally useless. I can be used as a bad example.
Odpowiedz
#4
Dziękuje za pomoc dzięki wam udało mi się uporać z problemem ; )
Odpowiedz
#5
Nie ma za co.
I'm not totally useless. I can be used as a bad example.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości