Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kings of steel - martwy...
#16
Wink to przynajmniej tyle.

To może mi podpowiedz coś jaśniej? Może które napięcie jest od zasilania tych elementów. Co jeszcze oprócz zasilania? sterowanie?

Płyta SOLENOID DRIVER - czy to nie jest zasilanie tych wszystkich elementów???

Myślałem, że jak jest na początku test (migająca dioda) to sprawdza poszczególne moduły i skoro mam 1+6 mignięć to elektronicznie jest wszystko OK.


Pozdrawiam
LEEYO
Odpowiedz
#17
Do prawdy nie wiem od czego zacząć. Pytasz o elektronikę jednocześnie zdradzając jej nie znajomość... To trudne do wyjaśnienia tym bardziej, że informacje, które podajesz są szczątkowe.
I'm not totally useless. I can be used as a bad example.
Odpowiedz
#18
Wiesz moje doświadczenie odnośnie flipperów to tylko ten jeden flipper. Ogólnie elektronicznie sobie poradzę, ale nie do końca wiem co z czym. No i myślałem, że po prostu zapytam tutaj.

To moze napisz proszę, do czego jest płyta SOLENOID DRIVER skoro błądzę. No i powiedz co mam zmierzyć/sprawdzić - jak chcesz oczywiście pomóc.

Pozdrawiam
LEEYO
Odpowiedz
#19
Za działanie cewek (solenoidów) odpowiada właśnie płytka solenoid driver. Ale nie jedynie - często steruje również flasherami o ile w Twojej maszynie występują. Z reguły to jest tak, że tranzystory na tej płycie zamykają obwód elektryczny "do masy". Ten obwód zaczyna się od zasilacza (tam muszą być bezpieczniki) leci poprzez cewkę i trafia do solenoid driver.
I'm not totally useless. I can be used as a bad example.
Odpowiedz
#20
Wczoraj udało mi się już uruchomić flippera - pogralismy koło 1.5h i wszystko działało. Co było? Zdemontowałem SOLENOID DRIVER i niektóre piny od przyłączy miały jakby pęknięcie wokół lutu. Wyglądało jak zimny lut. Poprawiłem wszystkie luty na złączach i ruszyło.

Dzisiaj mi syn rano przylatuje, że chce pograć - o 7:00 Tongue Włączyłem mu maszynę pograł może 15minut i przylatuje, że mu jedna łąpka nie działa. Ogólnie maszyna martwa i czuć jakby coś się przypaliło. Ogólnie łapka zblokowana- ale w pozycji "0". Pytałem czy czasami nie przytrzymał długo klawisza od łapki - twierdzi, że nie ale ma 6 lat więc nie wiadomo co się naprawdę wydarzyło. Cewka od łapki jakby spuchnięta - tak, że trzpień się w niej nie chowa - za mały otwór w cewce. Styk krańcowy obok cewki zwarty (w ogóle jeden styk jakby się ułamał - na zjdjęciu rozwarłem już) - chyba powinien być rozwarty w stanie spoczynku? Ściągnąłem cewkę - w środku tam gdzie ma się chować trzpień widać plastik - tak jakby się zalał otwór - porównując do lewej strony tam trzpień się chowa cały - lewa strona nie ma gdzie się schować bo środek zalany plastikiem - czyli ogólnie chyba cewka się zgrzała i stopił się korpus. tak to przynajmniej wygląda. kilka zdjęć dodaję żeby zobrazować co i jak.
[Obrazek: 1.jpg] [Obrazek: 2.jpg] [Obrazek: 3.jpg] [Obrazek: 4.jpg] [Obrazek: 1.jpg]
galeria allegro

Dodatkowo zwróciłem uwagę, że łączenie kabli do cewki jest w dość kiepskim stanie - później to będę sprawdzał konkretnie. teraz na szybko sprawdziłem bezpieczniki - są OK. Najbardziej mnie martwi, że maszyna zdechła... Ogólnie słabe luty - mało cyny, albo zimne luty to nagminne w tej maszynie.

Pozdrawiam
LEEYO

PS. Jeszcze na szybko napiszę, że okazało się, że spalony jest bezpiecznik przed trafem stąd cisza była. Teraz już startuje wszystko, ale trzeba naprawić prawą łapkę - a właściwie cewkę od łąpki i styki.

Czy zwarcie na tym łączniku krańcowym co pokazałem na zdjęciu mogło doprowadzić do takiej usterki?

Pozdrawiam
Odpowiedz
#21
Cewka do wymiany, styki (EOS) też - brakuje jednej tungstenowej platynki. EOSy w tej konstrukcji flipera (łapki) w pozycji spoczynkowej mają być zamknięte. Otwierać się powinny przy uniesionym fliperze.
I'm not totally useless. I can be used as a bad example.
Odpowiedz
#22
A możesz podpowiedzieć gdzie kupię cewkę i styki EOS. Ja zamawiam na jakiejś niemieckiej stronie ale mam to dopiero za jakiś czas.

No i jeszcze jedno - skąd taka usterka się pojawiła??? Jaka przyczyna?

Druga sprawa to trochę nie widzę tego jak miały by się te styki rozwierać. Właściwie widzę - tylko nie znalazłem nigdzie odpadniętego kawałka. Czyli to będzie OK:

https://www.flipperteile.com/en/switches...20-34.html

Pozdrawiam
LEEYO
Odpowiedz
#23
Tutaj masz cewkę:
http://www.ministryofpinball.com/en/game...-4500.html
a tutaj EOS:
http://www.ministryofpinball.com/en/game...10-41.html

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o konstrukcji i działaniu fliperów (łapek) to zajrzyj tu:
http://forum.flippery.org.pl/viewtopic.php?t=2046
I'm not totally useless. I can be used as a bad example.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości