Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
czym skutkowalby brak diody
#1
Podejrzany cewka od gornej lapki w shadole. Po ogledzinach zauwazylem ze w ogole nie ma diody (moze odpadla) diody pomiedzy cienkim drucikiem a srodkiem
ktos gral i powiedzial mi ze nagle przestala dzialap prawa gorna lapka a zaraz po tym prawa dolna.
oczywiscie bezpieczniki od tych lapek byly spalone.

czy brak diody wlasnie by skutkowal takim zachowaniem?
jesli tak to jak ona tak nagle zniknela odpadla 2 stronnie i nawet jej nei moge znalezc nigdzie na dole zeby lezala
dodam ze na flipperze z pol roku gralem i bylo dobrze Big Grin
Mezik
Odpowiedz
#2
Brak diody nie może spowodować zadziałania bezpiecznika. Gdyby dioda dostała zwarcia, to tak. Ale skoro jej nie ma, to może poszukaj w skrzyni jakichś złośliwych trolli. Jeśli przyjrzysz się naprawdę dobrze, to musisz zobaczyć jakieś resztki wyprowadzeń diody, o ile w ogóle była tam kiedykolwiek.
I'm not totally useless. I can be used as a bad example.
Odpowiedz
#3
no wlasnie wyglada na to jak by jej nigdy nie bylo
w drugim shadole oczywiscie jest i kazdym innym flipperze chyba przy podwojnym uzwojeniu zawsze sa diody..
Mezik
Odpowiedz
#4
Oczywiście. Pisałem o tym szeroko w traktacie o fliperach.
I'm not totally useless. I can be used as a bad example.
Odpowiedz
#5
Diody być powinny. Bezpiecznik pali nie brak diody, tylko zwarcie tranzystora... A tranzystor się pali z braku diody. I kółko się zamyka. Wink

Kuknij do manuala, Strona 3-14, na schemacie cewek od flipperów są zaznaczone diody. Na płytce są dodatkowe. Możliwe, że tych przy cewkach nie było, te na płytce dostawały po dupie, aż w końcu padły. Do sprawdzenia masz tranzystorki Q2, Q4, Q7 i Q11. Sprawdzaj parami, TIP'y 36c i TIP'y 102. Mogą padać oba, może padać pierwszy i może padać drugi. Różnie bywa...
Jak któryś zwarty - wymieniaj i szukaj uwalonych diodek...

I koniecznie domontuj diodki na cewkach Smile

Miałem sytuacje, że diodka odpadła. Wywalało błąd "6 ball missing". Szukałem, mierzyłem, grzebałem, czarowałem. Wyłysiałem. Znalazłem po kilku godzinach w kuwecie z kasą małą popierdółkę, odpadła nie wiadomo jak od switch'a i maszyna głupiała.

Powodzonka Wink
Odpowiedz
#6
Jeszcze jedno mi do głowy przyszło - jeśli po wymianie bezpieczników wszystko działa. Jak za długo dusił, podgrzewały się cewki, stara izolacja się rozszerza od ciepła i robi się zwarcie między zwojami głównym i podtrzymania. To mogło upalić bezpiecznik...


#EDIT : Przepraszam za dwa posty, myślałem, że się samo scali.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości