Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
LAST ACTION HERO prośba o pomoc
#1
Witam wszystkich fanów flipperów i proszę o pomoc. Od dwóch lat jestem posiadaczem flippera i praktycznie nie było tygodnia w którym bym w niego nie grał. Jednak wszystko co miłe kiedyś się kończy i tak własnie się stało z moim flipperemSad Poszukuje kogoś kto mógłby mi pomóc w renowacji. Najlepiej z Wielkopolski. W elektronice nie jestem zbyt biegły i wołabym nie popsuc do konca. Nie działa lewa łapka ( nie wiem czy tak to sie nazywa ) , napis CRANE przestał wyskakiwać oraz dźwig juz nie chodzi. Jeszcze raz proszę o pomoc kogos kto mógłby zająć się moją maszyną. Pozdrawiam i dziekuje za odpowiedź.
Odpowiedz
#2
W renowacji czy w naprawie?
I'm not totally useless. I can be used as a bad example.
Odpowiedz
#3
Najlepiej w samej naprawie. Pozdrawiam
Odpowiedz
#4
Zacznij od przeprowadzenia testów. Manual od strony 25.
I'm not totally useless. I can be used as a bad example.
Odpowiedz
#5
Szczerze nie wiem o czym piszesz, jestem w tym zielony. Możesz coś bardziej podpowiedzieć?
Odpowiedz
#6
Instrukcja
http://mirror2.ipdb.org/files/1416/Data_...Manual.pdf

Jak u Ciebie z angielskim?
Musisz przeprowadzic testy aby sprawdzic czy awaria łapki to problem z cewka czy przyciskiem od lapki.

Jeszcze podstawowa sprawa czy masz miernik i jestes w stanie sprawdzic bezpieczniki bo na oko to jak mowia chlop w szpitalu umarl Smile.
Odpowiedz
#7
Dzięki za instrukcje, spróbuję ją jakoś ogarnąć. Bezpieczniki faktycznie na ok żyją ;-) sprawdzę je miernikiem. Muszę zrobić go jak najszybciej bo nie gram już kilka dni wiec jestem na głodzie ;-)
Odpowiedz
#8
Sprawdź te bezpieczniki i zrób test cewek ale obawiam się że jakby to był bezpiecznik to nie działałyby obie łapki.
Przyjrzyj sie dobrze przewodom przy niedziałającej cewce być może po prostu lut się ukruszył od drgań.
Odpowiedz
#9
To data east 4 bezpieczniki na "fliptroniku" 2 na wysokie napiecie i 2 na niskie (prawa i lewa)
Mezik
Odpowiedz
#10
ten "fliptronik" to jakas płytka rozumiem? gdzie tego szukac? jak juz wczesniej pisałem jestem w tym zielony wiec wybaczcie Wink
Odpowiedz
#11
Ta płytka znajduje się na lewej ściance dużej skrzyni pod playfield'em.
I'm not totally useless. I can be used as a bad example.
Odpowiedz
#12
W Manualu na str 6 rysunek rozmieszczenia wszystkich bezpieczników.Masz także zilustrowane położenie płyki którą opisuje Wizard.


http://mirror2.ipdb.org/files/1416/Data_...Manual.pdf
Odpowiedz
#13
Faktycznie, jeśli chodzi o łopatkę, padnięty był bezpiecznik. Niestety nadal nie działa mi dźwig :-( . CO do tego testu nie bardzo moge się w tym połapac.
Odpowiedz
#14
Działaj spokojnie i systematycznie - załapiesz. Procedura testowa nie jest bardzo skomplikowana.

PS
To, co nazywasz "łopatką" to jest flipper (fliper w wersji spolszczonej), w Polsce zwyczajowo nazywany "łapką".
I'm not totally useless. I can be used as a bad example.
Odpowiedz
#15
Szczerze jak się robi ten test? bo z tej instrukcji za bardzo nie załapie :-D dziekuje za pomoc. Pozdrawiam
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości