Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Napięcia na wyświetlaczu DMD.
#1
Nominalne napięcia anoda>-125V:offset-113V i 62V katoda.Podobno "na sucho"bez wyświetlacza różnica na wyjściu z DMC może wynosić ok.20V po podłączeniu wyświetlacza różnica pomiędzy anodą a offsetem powinna wynosić 12V.Kupiłem nowy wyświetlacz do SHADOW-a widząc że ktoś kombinował przy zasilaczu wymieniłem dla pewności diody Zenera na nowe(seria 1N....) 62V,56V, 12V.oraz rezystor R8(było 7kOhm powinno być 4,7).Napięcia wychodzące na sucho to -122V;100V;64,5V.Z wyświetlaczem to samo.Czemu nie ma różnicy 12V?Dioda Zenera 12V dobra,pozostałe elementy też wydają się ok.Napięcia zmienne 100 i 80 V idealne.Co może być nie tak?
Odpowiedz
#2
Zmierz sobie napięcie bezpośrednio na diodzie Zenera(12V) lub np. względem masy napięcia na obu końcacch tej diody. Różnica ma być 12V. Oby nie było tak, że tam jest wstawiona dioda 22V?
Oczywiście rezystor 4.7k/5W ma być ciepły bo przez niego ma płynąć kilka miliamper prądu (do diody). Cały czas piszę o pomiarach bez podłączonego wyświetlacza.
Jeśli różnica będzie 12V - napisz to będziemy dalej dumać.
mizet102
Odpowiedz
#3
Diodę wlutowałem nową 12V.Pomiary zrobię w poniedziałek bo teraz nie mam takiej możliwości i dam znać.
Odpowiedz
#4
Jest różnica 12V.Podam napięcia na tranzystorach Q6 i Q7.Q7>E-123V;B-123V;C-134V.Q7>E-101V;B-110,5V;C-0V. Rezystor nie jest ciepły jest bardzo gorący(ok.110stopni).Wszystko mierzone bez wyświetlacza.
Odpowiedz
#5
Wymień Q7.
I'm not totally useless. I can be used as a bad example.
Odpowiedz
#6
No to poczytam. Napisz o efektach naprawy.
mizet102
Odpowiedz
#7
mizet102 napisał(a):No to poczytam. Napisz o efektach naprawy.

Ależ nie wycofuj się. Moim zdaniem w sprawnym tranzystorze na spolaryzowanym w kierunku przewodzenia złączu baza - emiter powinno być najwyżej 0,7 V a z pomiarów wychodzi ok 9 V. Co sądzisz?
I'm not totally useless. I can be used as a bad example.
Odpowiedz
#8
Wymieniłem mimo ze na omomierzu był dobry.Czemu tak bardzo się grzeje R8?Jadę dalej kombinować.
Odpowiedz
#9
I co? I nic? Bez zmian? R8 jest pięciowatowym rezystorem, w którym wydziela się szacunkowo ok 3 waty mocy. Musi parzyć.
I'm not totally useless. I can be used as a bad example.
Odpowiedz
#10
Pewnie Was zaskoczę to nie płytka DMC to WYŚWIETLACZ!Dorwałem Word Cup 94' zamieniłem płytki i na WC94' jest ok. a na Shadole dalej to samo różnica ok.22V.Ciekawe kto wyjaśni mi tą zagadkę wyświetlacz nówka firmy Vishay.Wyświetlacz świeci normalnie jak nowy tylko martwi mnie to czy ta nienormalna różnica napięcia nie wpłynie na jego żywotność?Co Wy na to?
Odpowiedz
#11
Widzę że ciężko stwierdzić co jest przyczyną i jakie może mieć skutki.Mimo wszystko dzięki za zainteresowanie i podpowiedzi.
Odpowiedz
#12
A wie ktoś co to jest??


Załączone pliki Miniatury
   
Odpowiedz
#13
Kondensatory przeciwzakłóceniowe. Confusedhock:
I'm not totally useless. I can be used as a bad example.
Odpowiedz
#14
Ale po co to ktoś założył ??
Odpowiedz
#15
zeby nie bylo zaklocen Big Grin
Mezik
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości