Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Terminator 2 Judgement day
#1
Mam problem z prawą łapką. Po wciśnięciu przycisku flipper zaczyna skakać (nie zatrzymuje się w górnej pozycji tylko lata góra duł). Po obejrzeniu całego sprzętu wymyśliłem jedynie przetarcie papierem ściernym styków w przycisku i tych od rozłączania cewki. Nic to nie pomogło. Stycznik przy cewce sypie trochę iskrami. Co mam sprawdzać po kolei ?
im lepsza terenówka tym dalej po ciągnik.
Odpowiedz
#2
A dobrze te listki ustawione są? U mnie w TZ był problem bo były za bardzo powyginane, musiałem poprawić.
Odpowiedz
#3
Na początek do wymiany styki przy cewce i kondensator póki jeszcze cewka żyjeSmile
Odpowiedz
#4
To już równie dobrze może kompletnego rebuild kita i resztę elementów kupić :-P
Odpowiedz
#5
Snow,ja wiem że Ty lubisz robić z maszyny nówkę ale niech chłopak się trochę pobawi i doprowadzi tanim kosztem do sprawności ten sprzęt,daj mu szansę bo się załamie na dzień-dobrySmile
taki kit:

http://www.pinballcenter.eu/catalog/rebu...ge=english

to kosztuje więcej niż dał za te maszyny a jak se na razie kupi dwa kondensatory 2,2uF czy tam 1,5uF i kilka styków to wyda kilkanaście PLN.

A jeszcze jedno,kolego GRZENY,taka awaria jak tu opisujesz to jest w sumie błahostka i jeśli o taką prostą sprawę pytasz na forum to widać że twoja wiedza na temat elektroniki jest raczej słaba więc uważaj żebyś podczas napraw nie narobił jeszcze większych szkód.Proponuję Ci poczytać najpierw o naprawach,awariach bo 90% jest tu ładnie i szczegółowo opisane.
Odpowiedz
#6
Prawdopodobnie uszkodzenie cewki (przerwa cienkiego uzwojenia). Sprawdź czy nie urwał się drut przy konektorach do przylutowania przewodów. Pozdrawiam
Odpowiedz
#7
Problem rozwiązany zlutowałem od nowa złącza cewki i wszystko hula. Jestem słaby z elektrotechniki ale solidne podstawy mam wszystko sobie przypomnę...
Prawie wszystko bo jeden z 3 grzybków (nie mam pojęcia jak to inaczej nazwać) nie odbija kulki oraz nie świeci część lampek.
Mam teraz problem bo jestem w trakcie remontu auta i jestem rozerwany między pracę, garaż i pokój z flipperem :roll:
im lepsza terenówka tym dalej po ciągnik.
Odpowiedz
#8
Jeśli nie działa "grzybek" (bumper, jet bumper, thumper bumper itd) to przyczyny mogą być trzy - spalony tranzystor sterujący, przerwa w obwodzie (ułamany przewód), niesprawny zestyk poruszany przez "sukienkę" (skirt) "grzyba". Reszta to pestka ;-)
I'm not totally useless. I can be used as a bad example.
Odpowiedz
#9
ok bumper już działa. Faktycznie sukienka mu trochę źle leżała ;-)
Maszyna jest już mechanicznie sprawna :mrgreen: gra się super. Muszę teraz kupić gumki bo część już sama odpadła (tymczasowo zabiorę trochę z mousin). Znalazłem taki zestaw gumki T2 rozumiem, że muszę jeszcze mieć takie gumki na łapki(czy to jest dobry rozmiar?). A z czasem zabiorę się za lampki bo nie wszystkie błyskają i blat wygląda trochę smutno :-(
im lepsza terenówka tym dalej po ciągnik.
Odpowiedz
#10
temat do zamknięcia Big Grin
maszyna jest w pełni sprawna, brakuje tylko 2 plastików.
Wszystkie żarówki świecą blat jest umyty i wymienione gumki 8-)
wieczorem wstawię foty
im lepsza terenówka tym dalej po ciągnik.
Odpowiedz
#11
które plastiki potrzebujesz...?
A gdyby geje opanowały nasze dzieje, to skąd na świecie brały by się geje ???



http://www.pinballowners.com/jarnie
Odpowiedz
#12
brakuje mi samolotu i statuetki terminatora (koło 3 celi).
link: galeria
im lepsza terenówka tym dalej po ciągnik.
Odpowiedz
#13
te foty to smieną czy zorka 5 robiłeś ?? :mrgreen:
Odpowiedz
#14
Teraz nie mam czym lepszych zrobić. Ale blisko byłeś :lol: [Obrazek: npHLppMMyDbYbCVmOEu6nHT4EKusuGuNMZXWldqK...84-h663-no]
im lepsza terenówka tym dalej po ciągnik.
Odpowiedz
#15
hehe, dobre :mrgreen:
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości