Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Awaria DMD czy DOT MATRIX CONTROLER BOARD
#1
Witam , przy włączeniu flipera na DMD zamiast normalnego obrazu pojawiły się nieregularne pionowe pasy . Po wyłączeniu , sprawdzeniu taśm i ponownym włączeniu szkło pozostało ciemne . Kilkakrotne włączanie i wyłączanie nic nie daje -wyświetlacz jest martwy.
Napięcia zasilania są prawidłowe . Co najlepsze następnego dnia sytuacja się powtarza .
Pierwsze włączenie -nieregularne pasy , a potem nic .
Sęk w tym że nie mam gdzie sprawdzić wyświetlacza i płyty kontrolera .
Może ktoś wie co mogło się stać ???
Odpowiedz
#2
A masz inną taśmę?
I'm not totally useless. I can be used as a bad example.
Odpowiedz
#3
Niestety nie mam...
Odpowiedz
#4
Poza tym nic wcześniej się nie działo , nie było żadnych zakłóceń wyświetlania .
Myślę że nie jest to wina taśmy.
Odpowiedz
#5
Bezpieczniki na płytach sprawdzone? U mnie wywalało bezpiecznik F116 i wtedy DMD miał pionowe pasy.
Odpowiedz
#6
O jakim fliperze mowa?. Chodzi mi o wersję płyty sterującej wyświetlaczem.
mizet102
Odpowiedz
#7
Bezpiecznik F116 jest ok.
Fliperek to WORLD CUP SOCCER 94 .
Dzisiaj po włączeniu znowu pionowe pasy , odpiąłem taśmę od wyświetlacza ( pod napięciem ) - wyświetlacz zgasł , po podpięciu taśmy pasy pojawiły się .
Czyli DMD jest chyba ok. ?
Nadmieniam że fliper pracuje normalnie -gra , dźwięk , oświetlenie .
Padł kontroler ?
Odpowiedz
#8
Boję się, że tego uszkodzenia na zasadzie zgadywania nie zlokalizujemy. Do sprawdzenia płytka oraz DMD- ewentualnie taśmy.
mizet102
Odpowiedz
#9
Leszek,szkoda że tak szybko się poddałeś i wystawiłeś jako uszkodzony na ''alledrogo''.
Przecież w twojej okolicy jest trochę ludzi którzy posiadają Wiliamsa lub Bally z DMD i pewnie byś się z kimś dogadał żeby sprawdzić płytę lub DMD czy taśmę.
Odpowiedz
#10
Nie poddałem się , fliperek i tak był do sprzedania .
Wyczerpałem wszystkie swoje możliwości co do diagnozy usterki .
DMD jest na pewno ok . problem siedzi w matrix controller lub płycie WPC CPU-co mało prawdopodobne . Wymieniłem też profilaktycznie SRAM w controllerze i nie kosztuje on 60zł. jak pisze Radsson , tyko placiłem 4,90 w sklepiku z elektroniką .
Planuję jeszcze nagrać nową kość EPROM i sprawdzić , a może akurat - co też mało prawdopodobne bo gra funkcjonuje normalnie .
Aha jakby ktoś potrzebował nagranie wsadu do EPROMU - nowa wersja , zmiana języka wyświetlania ,służę kostkami i programatorem .
Ale się rozpisałem....
Pozdrawiam.
Odpowiedz
#11
Pisałem , ze elecena odsyla na stronke ktora ma taka cene. Ramy sa do kupienia za kilka zlotych w tme.
Odpowiedz
#12
odkopuje temat jako nowy wlasciciel flippera.
niestety walnieta jest elektronika na plytce wyswietlacza.
na plytce sa 3 wieksze uklady scalone KWADRATOWE czy ktorys z nich podejrzewac?

Da sie jakos sprawdzic ktory uklad moze byc strzelony? A moze objawy samemo tym swiadcza. Generalnie na ekranie sa pionowe pasy i zawsze pasy.
Mezik
Odpowiedz
#13
Jakieś foto?
I'm not totally useless. I can be used as a bad example.
Odpowiedz
#14
[Obrazek: #][Obrazek: 11227178_10153321909819824_1471636259_o....e=5563923D]
Mezik
Odpowiedz
#15
Foto tych scalaczków! Confusedhock:
I'm not totally useless. I can be used as a bad example.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości