Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Quiz wiedzy o fliperach :)
#16
NEX napisał(a):Kurcze, nie wiedziałem ze ten Quiz wyszedł aż tak trudny :oops:

Berud spokojnie - będzie 2 runda Smile

a to dobrze że trudny!

ale druga runda bedize na nowe pytania Tongue wydaje mi sie że fajnie by było więcej rund a mniej pytań, co sądzicie? ii kiedy odpowiedzi??
Odpowiedz
#17
NEX napisał(a):9. Podaj nazwę 2 maszyn (zaprezentowanych na europejskich turniejach) które zostały przebudowane w taki sposób ze oryginalne liczniki numeryczne zostały zamienione na wyświetlacze DMD.

trochę bym się czepiał do tego pytania...
A gdyby geje opanowały nasze dzieje, to skąd na świecie brały by się geje ???



http://www.pinballowners.com/jarnie
Odpowiedz
#18
Jarek,
jeśli są gdzieś jakieś błędy w pytaniach, podsumowaniu, punktacji to nie jest to czepianie się tylko (wręcz wskazane) słuszne zwrócenie uwagi Smile
Pisząc taka ilość pytań mogłem gdzieś popełnić błędy i jeśli takowe ktoś znajdzie to oczywiście poprawimy a punktację skorygujemy.
Co jest nie tak w tym pytaniem?
Odpowiedz
#19
Podsumowania umieszczam w Waszych postach wstawiając edycję. Zielony +1, czerwony -1, podsumowanie pomarańczowym kolorem na samym dole. W przypadku pytań niepełnych zero punktów gdyż to nie jest ani zła ani dobra odpowiedź

Berud napisał(a):a to dobrze że trudny!
Ale widzę że przesadziłem z trudnością pytań lub z rygorem umieszczania odpowiedzi. Wyniki są zdecydowanie niższe niż się spodziewałem :oops:
Odpowiedz
#20
Berud napisał(a):15. Jak nazywał się fliper posiadający pomiędzy łapkami mechanizm (uruchamiany oddzielnym przyciskiem) umożliwiający uratowanie bili po przez jej wybicie (czyli coś w rodzaju znanego z wielu maszyn trzpienia ale w ty przypadku ruchomego)?
Odpowiedź: Freddy: Nightmare On Elm Street
+1 miałem na myśli inna maszynę ale wygląda na to że masz rację Smile

25. Podaj nazwę flipera który nie miał wybijaka a gra rozpoczynała się wybiciem bili spomiędzy łapek.
Odpowiedź:The Pinball Circus
+1 miałem na myśli inna maszynę ale sprawdziłem i masz rację Smile

najs! fajnie że tak sie da, a o które chodziło CI oryginalnie?

Berud napisał(a):22. Podaj nazwy 4 flipperów w których występuje Arnold Schwarzenegger (nie podajemy nazw prototypów tylko nazwy maszyn, które były produkowane)
Odpowiedź:Terminator 2, terminator 3, last action hero, !@#!@%!#$^% nie wiem!

tutaj chyba -1 powinien być bo nie dałem rady wszystkich wpisać Tongue

wowow prowadzę jak na razie.
Odpowiedz
#21
NEX napisał(a):Co jest nie tak w tym pytaniem?

jeśli pojawi się odp. wtedy będę mógł na 100% ocenić, czy jest z nim coś "nie tak" :roll:
A gdyby geje opanowały nasze dzieje, to skąd na świecie brały by się geje ???



http://www.pinballowners.com/jarnie
Odpowiedz
#22
Jarnie napisał(a):27. Jak nazywał się pierwszy fliper z wyświetlaczem DMD?
Odpowiedź: Gilligan Island
-1

ipdb napisał(a):Gilligan Island: First pinball game with a Dot Matrix Display (DMD) released by Williams/Bally, although Williams' 1991 'Terminator 2: Judgment Day' was the first Williams/Bally standard pinball game *designed* with a DMD. That game took longer to complete the design and begin production and so was released later.

GI Maj 1991

T-2 Lipiec 1991
A gdyby geje opanowały nasze dzieje, to skąd na świecie brały by się geje ???



http://www.pinballowners.com/jarnie
Odpowiedz
#23
Berud napisał(a):najs! fajnie że tak sie da, a o które chodziło CI oryginalnie?
Jeśli odpowiedz spełnia warunki podane w pytaniu to przecież musi się liczyć jako poprawna. Zdawałem sobie sprawę że czasem poprawna może być także inna odpowiedź ponieważ jakieś rozwiązanie mogło zostać zastosowane w wielu maszynach. Oryginalnie chodziło o Meduse i Spectrum (powinienem doprecyzować że nie chodzi o maszynę z DMD i byłoby jednoznaczne Smile )
Berud napisał(a):22. Podaj nazwy 4 flipperów w których występuje Arnold Schwarzenegger (nie podajemy nazw prototypów tylko nazwy maszyn, które były produkowane)
Odpowiedź:Terminator 2, terminator 3, last action hero, !@#!@%!#$^% nie wiem!
tutaj chyba -1 powinien być bo nie dałem rady wszystkich wpisać Tongue
Jeśli odpowiedz była niepełna tylko częściowa ale ta część która się pojawiła był poprawna to zero (były takie 2 czy 3 przypadki)
Jarnie napisał(a):jeśli pojawi się odp. wtedy będę mógł na 100% ocenić, czy jest z nim coś "nie tak" :roll:
OK. Na razie jednak zostawmy temat otwarty - może ktoś jeszcze udzieli na to pytanie odpowiedzi.
Jarnie napisał(a):Gilligan Island: First pinball game with a Dot Matrix Display (DMD) released by Williams/Bally, although Williams' 1991 'Terminator 2: Judgment Day' was the first Williams/Bally standard pinball game *designed* with a DMD. That game took longer to complete the design and begin production and so was released later.
GI Maj 1991
T-2 Lipiec 1991
Padła już prawidłowa odpowiedź a więc można wyjaśnić.
Pierwszym flipperem z DMD był Checkpoint. Info z IPDB:
Cytat:Gilligan's Island. First pinball game with a Dot Matrix Display (DMD) released by Williams/Bally
Cytat:Checkpoint. The game had the first dot matrix display (DMD) ever used on a pinball game!
Maszyna powstała w lutym 1991 roku.

Pozostały jeszcze nie rozwiązane 4 pytania
Leszek golon: -4 (w następnej rundzie start od wartości zero)
Berud: +7
Jarnie: +4
Barbul: +7
jakubce: +8
Sebastian G: -3 (w następnej rundzie start od wartości zero)
Siwy: -1 (w następnej rundzie start od wartości zero)
Odpowiedz
#24
NEX napisał(a):Co jest nie tak w tym pytaniem?

teraz, gdy padła już odp. mogę powiedzieć, że wątpliwości zasiał mi tylko wyświetlacz numeryczny w pytaniu, gdybyś napisał alfanumeryczny nie wahałbym się ani chwili, The Machine i Funhouse to jedyne maszyny WPC na alfanumerykach.
A gdyby geje opanowały nasze dzieje, to skąd na świecie brały by się geje ???



http://www.pinballowners.com/jarnie
Odpowiedz
#25
Chodziło o przebudowę maszyn na "wersję z DMD". czyli dokładnie o to: https://www.youtube.com/watch?v=kfehrj3Kahc

Funhouse 2.0 istnieje chyba tylko w teorii, nie mogłem doszukać się żadnego filmu przedstawiającego te maszynę. Są natomiast filmy pokazujące Road Kings na DMD.
Z uwagi na zbyt wiele wątpliwości - wycofałem to pytanie z Quizu.
Odpowiedz
#26
...jakaś dogrywka z tych czterech dla zainteresowanych :?: ;-)
A gdyby geje opanowały nasze dzieje, to skąd na świecie brały by się geje ???



http://www.pinballowners.com/jarnie
Odpowiedz
#27
jestem za.. dwie odpowiedzi znam juz Tongue
Odpowiedz
#28
pyt. 35 : czy chodzi o wszystkie "Qulturalne Mistrzostwa w Grze Na Fliperach" czy tylko te edycje, które uzyskały status "Mistrzostw Polski"...?
A gdyby geje opanowały nasze dzieje, to skąd na świecie brały by się geje ???



http://www.pinballowners.com/jarnie
Odpowiedz
#29
Chodzi o wszystkie QMP w CDQ - wystarczy zerknąć na numer ostatnich....

Przypomnę że na temat pytań dyskutujemy w TYM wątku a w temacie z pytaniami tylko odpowiedzi.

Zostały 3 pytania. Poczekamy do wieczora (może ktoś jeszcze odpowie) i zamkniemy pierwszy etap

Jutro kolejne pytania ale zastanawiam się czy ich nie przebudować ponieważ są chyba jeszcze trudniejsze niż te wczorajsze ;-)
Odpowiedz
#30
NEX napisał(a):Chodzi o wszystkie QMP w CDQ - wystarczy zerknąć na numer ostatnich....
spodziewałem się, że to pytanie podchwytliwe a okazało się łatwe
za to przy innym myślałem, że łatwe a jest podchwytliwe :-)
XIX
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości