Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tales of the Arabian Nights
#1
1996 Williams Tales of the Arabian Nights

Zdecydowanie jedna z moich ulubionych gier, gdzieś tam na najwyższej półce z TZ, MM, ToM, TAF, BH, EATPM, SS. Jedna z tych niewielu gier, które, moim zdaniem, bezbłędnie oddają tematykę gry (muzyka, lightshow, zabawki, zdobienia).

Grać można cały dzień i się nie nudzi. Tę cechę według mnie dzielą jeszcze tylko automaty TZ i TAF (z tych na których grałem). Albo się leci z misjami albo multiball/lampa, sposobów na łamanie rekordu jest bardzo dużo. Jedyny mankament tej gry to według mnie to, że są tylko 2 flippery. TAF i TZ mają po 4, na MM dwa się jeszcze da przeżyć, BH oczywiście najwięcej bo aż 6.

Graliście? Jakie wasze zdanie o tym stole?

[Obrazek: image.jpg]

@Edit na zdjęciu nieodpalony bo baterie mi wyciekły na MPU i płyta do wymiany.
Odpowiedz
#2
Dodaję jeszcze dwa zdjęcia. Słowami Gandalfa:

Cytat:Let me risk a little more light...

[Obrazek: image.jpg]

[Obrazek: image.jpg]
Odpowiedz
#3
snowvictim napisał(a):Graliście? Jakie wasze zdanie o tym stole?
Fantastyczny, niestety tylko raz w życiu miałem okazję na nim grać (Dźwirzyno 2014... drain, tilt, drain... game over), ale spedziłem niezliczone ilości godzin grając na protezie, dającej pewien przedsmak frajdy jaką można doświadczyć na prawdziwej desce (no i jako tako można poznać zasady gry i pogapić się w wyświetlacz mozaikowy). Trafiłeś Panie 6 w totka... chyba dałeś za niego równowartość wagi w złocie - ale jestem pewien, że było warto.


Załączone pliki Miniatury
   
Odpowiedz
#4
No cenowo to najlepiej na tym zakupie nie wyszedłem, ale polowałem na drania 4 lata i po prostu musiałem go mieć. Od niego się zaczęła moja przygoda z flipperami. Pierwszy raz na nim grałem w Szwajcarii w 2011 roku. Ale wiadomo, że ciężko chwycić flippera, którego wyprodukowano tylko 3,128 sztuk... Mogłem zamiast niego chwycić dwa naprawdę dobre flipperki już na DMD, ale kaprys to kaprys - musiał być Arabian :-D
Odpowiedz
#5
Zaden problem chwycic fliperka ktorego wyprodukowali 3xxx kwestia ceny Smile
Mezik
Odpowiedz
#6
mezik napisał(a):Zaden problem chwycic fliperka ktorego wyprodukowali 3xxx kwestia ceny Smile

Na rynku amerykańskim - zgodzę się. U nas gorzej. Zgadza się, parę ofert przegapiłem ale to już dlatego, że ceny były horrendalne. Na mojego i tak gościu zniżył cenę o 1000 EUR, chyba chciał szybko sprzedać.
Odpowiedz
#7
Jeśli jest tak dobra koniunktura na Arabiana rozstanę się ze swoim bez większego żalu 8-)
A gdyby geje opanowały nasze dzieje, to skąd na świecie brały by się geje ???



http://www.pinballowners.com/jarnie
Odpowiedz
#8
Pytanie czy z 6k€ spuscil na 5k czy z 2k€ spuscil na 1k€ wtedy to i ja kupuje Smile
Mezik
Odpowiedz
#9
5400 na 4400. I tak sporo według mnie, totalnie z partyzanta do niego napisałem. Myślałem, że mnie wyśmieje - w sumie taka oferta; pomyślałem sobie, że może najpierw zaproponować jakąś żartobliwie niską cenę jaką za niego dam, najwyżej pójdę w górę - a ten się zgodził.

W sumie mogłem za te pieniądze chwycić TZ i jakieś dwa flipperki niższej półki albo nawet sprzedać parę rzeczy, może nawet motor, i kupić ToM czy TAF, ale jak już mówiłem Arabiana szukałem 4 lata i wziąłem bo jedyny jaki był w internetach.

Jak się ktoś przeraził ceną to wcale nie jest taka duża jak na stan maszyny. Jedyna wada to ten wyciek baterii, ale z tym to sobie jakoś poradzę. Playfield mógłbym sprzedać ze stanem "nowy" w opisie, rampy niezjechane, decale gładziutkie niepozdzierane, drewno bez żadnych odklejeń czy ułamań, totalnie zero kurzu, metalowe elementy cabinetu bez rys, pod playfieldem czysto, ma jakieś naklejki z serwisów w Holandii. Normalnie byłem zdziwiony jak go dostałem. Myślałem, że dopiero co z pudełka fabrycznego wyjęty.

Trochę też w niego zainwestowałem. Złote flipperki, pinblade'y, złota gała od strzału, malowanie nóg, sideraili i lockbaru (jeszcze nie proszkowe), parę modów. Na pewno będę też wciskał w niego ColorDMD, tylko z pieniędzmi krucho bo na TAFa odkładam wszystko.

Ogólnie rzecz biorąc maszyna to klasyczny JPop - zauważyłem, że jego późniejsze maszyny mają podobną tematykę i bardzo odczuwalne podobieństwo gry (ToM, TotAN, CV). Jakbym miał wybierać między Patem Lawlorem a Popadiukiem to chyba jednak wybrałbym Lawlora bo TAF, TZ, NGG, CC to naprawdę fantastyczne flipperki (no z TZ to może poleciał trochę po bandzie), ale na pewno nie można zaniedbywać tych cudeniek, które zaprojektował Popadiuk. Dla odmiany chciałbym następnego flippera Lawlorowskiego; mają jednak inne odczucie przy grze.
Odpowiedz
#10
snowvictim napisał(a):... ToM...

A ten Pop za ile był do wyrwania? BTW jeżeli to był jeden z tych dwóch, które mogłeś mieć w cenią totan'a... To się poddaję, ToM niby rok starszy ale to mój nr 1 (super flow, grafa, i ten temat - zawsze byłem ciekaw czy Pinball Magic Capcomu z tego samego roku był chociaż w połowie tak grywalny - ponoć pobił rekord patentów w jednym stole)... Kurcze, chciałbym mieć takie dylematy odnośnie wyboru deski - może kiedyś znajdę worek dukatów, albo trafię jakąś 6 w lotto to postawię obok siebie ToM, AFM, IJ, TotAN, CC, T2, TAF... O nie choroba, za dużo tego dobrego... Poczekam aż kolekcja Mezika się powiększy i przeprowadzę się do Krakowa ;-)
Odpowiedz
#11
W mojej kolekcji nie ma co liczyc na maszyny po 5000€
Wole miec 20 maszyn niz 3.
Mezik
Odpowiedz
#12
barbul napisał(a):
snowvictim napisał(a):... ToM...

A ten Pop za ile był do wyrwania?

Pop to ksywka John'a Popadiuk'a, jednego z najlepszych projektantów pinballi. World Cup Soccer, Tales of the Arabian Nights, Theatre of Magic, Cirqus Voltaire - to dechy jego autorstwa. :-D Ciężko upolować te rarytasy bo robił je już jak pinball "umierał".

Mezik, też się nad tym zastanawiałem tzn. ilość czy "jakość". Osobiście obstawiam też na ilość - lepiej mieć 20 tańszych maszyn niż 3 drogie. Ale TOTAN musiał być, postanowione od 2011. Cztery lata oszczędzałem - kiedy miałem chwile wątpliwości właśnie sobie mówiłem "Kurna nosz 4 lata oszczędzałeś w tym celu to przynajmniej go spełnij". Na mojej czekliście 5 maszyn tzw. MUST HAVE:

- Medieval Madness
- Tales of the Arabian Nights
- Theatre of Magic,
- The Addams Family
- Twilight Zone

Dalej lecę na "okazje" czyli jak jest coś w dobrej proporcji cena-jakość. Ale te 4 z tej listy będę polował bez pospiechu, tylko jak się trafi dobra okazja. Nie mam zamiaru drugi raz przepłacać, zwłaszcza, że te 4 oprócz Arabiana nie tak ciężko znaleźć na sprzedaż (no może oprócz Theatre of Magic).
Odpowiedz
#13
http://www.ebay.com/itm/TALES-OF-THE-ARA...3cf64a6991

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Odpowiedz
#14
Jak puścisz bąka to się lokuje w lampie heh.
USA tam można na wszystkim zarobić nawet wosk z uszu sprzedać Smile
Odpowiedz
#15
Łiiiii Arabian ożył, grałem dwie gry po 10 bil żeby sprawdzić i śmiga już bez tych przerw denerwujących. Przy okazji jak już gmerałem lutownicą to dolutowałem kabel od solenoidu w bazaarze. Izolacyjna to jednak izolacyjna, ale już niech będzie fachowo zrobiony :-P

Czyli do changelogu tutaj i na PinSide wpisuję:
- zmieniony pojemnik baterii na pojemnik zdalny
- wymieniono taśmę izolacyjną na lutowanie w solenoidzie BAZAAR

[Obrazek: image.jpg]
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości