Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czemu moze sluzyc ta przerobka?
#1
Dla mnie to magia ale pewnie dla fachowcow proscizna
[Obrazek: 10596016_10152631944864824_1470072406_n....8658dfb0bf]
[Obrazek: 10622009_10152631944744824_294675616_n.j...718ef0d848]
Mezik
Odpowiedz
#2
Byłoby fajnie, gdybyś nie kazał się domyślać, że to też dotyczy "Diner'a". Jeśli tak, to moim zdaniem zmostkowano wypalone styki przekaźnika, który rozłącza napięcie na cewki w stanie "game over" "tilt" itp. Ale pewności 100% nie mam.
I'm not totally useless. I can be used as a bad example.
Odpowiedz
#3
Z ogledzin wynika ze nic nie jest upalone/wypalone. To plytka (nie znam nazwy) gdzie sa diody do cewek itd. Czyli jak wymienie ten przekaznik i usune kabelki to powinno byc prawidlo?
Mezik
Odpowiedz
#4
Skoro to nie jest przekaźnik na dużej płycie, to jego rolą jest przełączanie napięcia z 25 V na 50 V i odwrotnie. Nie wiem do czego to jest potrzebne i dlaczego ktoś połączył to na stałe. Jak przejrzę dokładniej schemat, to może coś wyniucham.

EDIT

Co by nie mówić, ta "przeróbka" czy też "patent" jest szkodliwy - zdemontuj to w diabły i sprawdź przekaźnik. Podejrzewam, że jest dobry, nawaliło być może jego sterowanie czyli pin 5 na złączce J2 i dalej na dużej płycie pin 5 złączka J12 w efekcie tranzystor Q8. Ale przekaźnik sprawdź. Miłej zabawy.
I'm not totally useless. I can be used as a bad example.
Odpowiedz
#5
Czy ten element moze miec cos wspolnego z niedzialajacymi flasherami? Dodam ze zaden flasher nie dziala
Mezik
Odpowiedz
#6
Tak!
I'm not totally useless. I can be used as a bad example.
Odpowiedz
#7
Pozbylem sie tych kabelkow laczacych na stale. Swiatelka nie dzialaja.
Podpialem plytke z innego flippera i wszystko dziala jak nalezy a wiec na plytce jest problem. Co mam sprawdzac? Szukalem zimnych lutow i nic nie znalazlem. Przesledzilem wszystkie sciezki i wyglada na to ze sa w porzadku. Moze ten element z elektromagnesem co przelacza jest niesprawny? Jak go przetestowac multimetrem? Czy moge zastosowac taki sam element z data easta na 24v? Czy parametry sa zbyt rozne?
Mezik
Odpowiedz
#8
Zacznij od sprawdzenia napięć 25 V (35 V) i 50 V (70 V), sprawdź stan bezpieczników F1 - F6, i dopiero przekaźnik. On jest sterowany tranzystorem opisanym jako SOL12. Ten tranzystor znajduje się na płycie głównej i ma oznaczenie Q8 (TIP122). Sam przekaźnik możesz sprawdzić odłączając złączkę J2 i J6 na płytce z przekaźnikiem i zwierając kawałkiem przewodu pin 6 tej złączki do masy - przekaźnik powinien stukać. To tyle na początek.
I'm not totally useless. I can be used as a bad example.
Odpowiedz
#9
Okazalo sie ze jednak od tego przelacznika nie wszystkie sciezki byly zdrowe. Gdzies sie ukryla zlosliwa przerwa ktora wreszcie zlokalizowalem i dziala jak nalezy Smile
Mezik
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości